Aida180x180 Аіда Ніколайчук — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Аіда Ніколайчук

Аіда Юріївна Ніколайчук (нар. 3 березня 1982, Одеса) — українська співачка, учасниця 2-го сезону і переможниця 3-го сезону всеукраїнського вокального шоу Ікс-Фактор.
Народилася 3 березня 1982 р. в Одесі в звичайній родині. Мама — Муніка Ірина Леонідівна, кравець, тато — Тітаєв Юрій Євгенійович, фахівець з комп'ютерів, сестра — Муніка Олександра Сергіївна. Коли Аіді було 10 років, її батьки розлучилися. Зараз батько Аіди проживає окремо, з матір'ю і сестрою у неї дуже близькі стосунки.

У 1988 році Аіда пішла в школу. За час навчання змінила кілька шкіл. Їй добре давалися гуманітарні науки — музика і малювання. З точних подобалися математика, алгебра, геометрія та креслення. У 1998 році після 9-ти класів поступила в швейний коледж. Після вступу в училище Аіда Ніколайчук познайомилася з хіп-хоп гуртом та стала у ньому бек-вокалісткою. У 2002 році Аіда припинила свою участь в групі.

Після коледжу змінила кілька різних робіт. Пізніше влаштувалася на роботу в магазин одягу на посаду старшого касира, де і пропрацювала аж до участі в «Х-факторі».

Х-Фактор

У 2011 році Аіда прийшла на телевізійний кастинг 2-го сезону шоу Ікс-Фактор. Після одноголосного рішення суддів Аіда пройшла в тренувальний табір. На цьому етапі у результаті невдалого виступу «у трійці» вона покинула проект. Та навіть після її вибуття з проекту, відео її виступу на кастингу набрало рекордну кількість переглядів у всесвітньому відео-хостингу YouTube, завдяки чому Аіда прийняла рішення йти далі. Вона взяла участь у 3-му сезоні проекту «Х-фактор онлайн» та стала його переможцем, що, за правилами шоу, гарантує проходження до тренувального табору наступного сезону, оминаючи кастинги та попередній відбір.

У 3-му сезоні проекту Аіда пройшла етап тренувального табору та потрапила в число найкращих конкурсантів у категорії «старші за 25». Наставником цієї категорії став Ігор Кондратюк. На етапі «візит до суддів» Аіда виступила перед всесвітньо відомим поп-виконавцем Томасом Андерсом. Після цього виконання Аіда увійшла в трійку у своїй категорії та у 12 найкращих фіналістів проекту. Разом з нею до категорії потрапили Євген Літвінкович та Яків Головко. Далі почався етап прямих ефірів, коли щотижня шоу залишає один з учасників. Лідери та аутсайдери визначаються шляхом глядацького голосування. Аіді Ніколайчук вистачило підтримки, аби не залишити шоу, та жодного разу не бути в номінації на вибування. 22 грудня 2012 року вона потрапила до фіналу шоу, її суперниками стали Олексій Смирнов та Євген Літвінкович. 29 грудня 2012 року вона стала суперфіналісткою, а з шоу вибув Олексій Смирнов. 5 січня 2013 року на гала-концерті Аіду оголосили переможцем 3-го сезону шоу Ікс-Фактор.
У 2013 році Аіда Ніколайчук уклала контракт зі світовою компанією звукозапису Sony Music, і в кінці травня того ж року презентувала свій перший сингл «На твоей планете». 31 травня 2013 у рідному місті Одесі відбувся перший сольний концерт Аіди Ніколайчук. У липні 2013 року Аіда презентувала свій перший кліп на пісню «На твоей планете».

У листопаді 2013 вийшов другий кліп «Не обещай». 14 грудня 2013 Аіда Ніколайчук випустила свій перший альбом «Ми під одним небом». Наприкінці 2013 Аіда брала участь у Національному відборі на Пісенний конкурс «Євробачення 2014» від України, але у фінал так і не потрапила. 3 березня 2014 вийшов сингл «Eternity», що не увійшов до першого альбому.

Наприкінці літа 2014 Аіда розірвала контракт з Sony Music і розпочала співпрацю з новою командою. 29 вересня 2014 вийшла нова пісня «Музика», яка ознаменувала новий період у творчості Аїди Ніколайчук. 2 грудня 2014 вийшла пісня «Два неба».

У 2016 році брала участь у півфіналі національного відбору Пісенного конкурсу «Євробачення 2016».
Має сина Максима від першого шлюбу.

З 2013 року Аіда зустрічається з відомим білоруським спортсменом Нікітою Подольським

Премії та номінації

Відразу після шоу, 16 грудня 2013, Аіду номінували на щорічну музичну премію YUNA-2013 як «Відкриття року». За результатами національного рейтингу «Фаворити Успіху-2013» визнана найкращою в номінації «Співачка року». Рейтинг популярності людей та подій Півдня України «Народне покликання — 2013» назвав її «Талантом року».

Відомий американський актор і продюсер Ештон Кутчер відзначив виступ Аіди на кастингу другого сезону «Х-фактора», написавши на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook:

«Іноді те, що здається занадто гарним, щоб бути правдою, виявляється правдою».

Аіда Ніколайчук — «Співачка року» на церемонії нагородження народного рейтингу «Фаворити Успіху — 2013»

Аіда любить вигадувати дизайн одягу, це сприяло її вступу в швейний коледж. Зараз хоче створити свою лінію одягу.

З самого дитинства захоплювалася малюванням і співом. Деякий час займалася єдиноборствами, ходила на хор і танці.

У 12 років Аіду навчили їздити на мопеді, з тих пір її божевільною ідеєю стало купити мопед, пізніше це переросло в бажання купити мотоцикл, і донині Аїда хоче здійснити це.

8 червня 2013 року Аіда брала участь у конкурсі «Міні-Міс Україна 2013» як запрошений член журі.

Аіда брала участь у конкурсі «Розкрутка», який організовує популярний російський телеканал Music Box, представляючи свій дебютний кліп, та стала його переможцем 4 вересня 2013 року.

Незадовго до кастингу на телешоу «Х-фактор» пішла на курси візажу, чим і думала заробляти на життя, але доля розпорядилася інакше.

Під час телекастингу 2-го сезону відразу двоє суддів (Серьога та Ігор Кондратюк) запідозрили Аіду у використанні фонограми, тому що її голос звучав, за словами Серьоги, так чисто, як готовий аудіозапис. Після цього Аіда, виконавши решту пісні a capella, розвіяла усі підозри.


Джерело: https://uk.wikipedia.org/