"ПРОТИ ТЕЧІЇ" - український рок-гурт із м. Кропивницький, засновано у грудні 2011 року, позиціонуює себе у жанрі: хард-фолк, панк-рок, патріотичний рок

ІСТОРІЯ ГУРТУ

2010

Ідея створення гурту виникла у Юрія Кушніренка та Дмитра Кольчика. Спочатку виступ відбувся, як акустичний рок-дует "Зоряний пил" на байк рок-фестивалі, в м. Знам`янка Кіровоградської області й, до речі, дуже успішно. Це було 3 пісні під дві гітари. Потім Юрій відбув на службу в армію і вже через рік хлопці знову зустрілися з новим прагненням створити повноцінний колектив. Закладався фундамент на створення гурту, який би ніс більше ідею, а ніж музику тому з самого початку робився акцент на текст і подачу ніж на музику, як кінцевий матеріал.

2011

До гурту приєднався бас-гітарист Денис Шашин. Почалися перші репетиції, думки, як назвати колектив, на якій мові виконувати пісні та як записати матеріал. Спочатку хлопці грали на одній приватній репетиційній базі, що знаходилася в центрі міста, але не зійшовшись в поглядах з власником, який планував з них зробити «кабачну группу» покинули її тож, співпраця була не довгою. Невдовзі до гурту прийшов повноцінний ударник Володимир Самброс який, до речі, є автором тексту на композицію «Там, де наш початок». 2011 рік був складним для музикантів: пошук нового приміщення та муз. апарату для проведення репетицій, пошук назви для колективу та пошук майданчиків для виступу. Хлопці опинились на роздоріжжі – або пан або пропав! З приміщенням деякі питання були більш-менш вирішені: саме Володимир тоді запропонував деякий час, пограти у нього у бувшому будинку, який у минулому потерпів від пожежі але одне приміщення на радість вціліло. З апаратом, також знайшли вирішення: за оголошенням в інтернеті придбали дві радянські колонки «Radiotechnica S-90», мікшерний пульт та у знайомого на певний час запозичили підсилювач, з ударною установкою було простіше так, як вона на той час вже була. Саме у 2011 році вони вирішили назвати свій колектив – "Проти Течії". Чому саме – "Проти Течії"? Звідки така назва? Хлопці не є авторами. Вперше назва "Проти Течії" прозвучала у Кіровоградському колективі, в якому Дмитро Кольчик був вокалістом з 2007 – 2009 рік. Потім він розпався і вони замислились про створення свого власного в м. Знам`янка, взявши за основу саме її.

2012

Гурт активно проводить репетиції та взимку ділить сцену з німецьким гуртом «Brainwashed» в рамках Всеукраїнського туру, який на той час охопив і Кіровоградщину. Продюсером "Brainwashed" на той час був Peter Funke (продюсер відомого гурту "Rammstein"). Це був дуже вдалий дебютний мотивуючий виступ, після якого хлопці твердо вирішують надалі займатись музикою та в майбутньому вивести "Проти Течії" на Всеукраїнський рівень. 25 червня 2012 року відбувається другий виступ "Проти Течії" на Дні молоді в м. Знам`янка. Завдяки пісні "Смерть ворогам" "Проти Течії" завойовує приз глядацьких симпатій і після цього переїздить в місцевий будинок культури, де їм виділяють приміщення для репетицій. Восени подають свою кандидатуру на участь в обласному Всеукраїнському відбірковому конкурсі "Червона Рута" та беруть 2-ге місце у жанрі "рок-музика". У 2012 році бас-гітарист Денис Шашин полишає гурт на рік та йде на службу в армію його місце займає Юрій Кушніренко, який до цього виконував обов`язки гітариста. Хлопці лишаються втрьох та продовжують плідні репетиції на новій базі.

2013

2013 рік відзначається для гурту виступами в межах м. Кропивницький тодішнього м. Кіровоград та області, приходом гітариста Руслана Соколова, вибухом банкомату "Приват Банк", знайомством із звукорежиссером Романом Шаршицьким, записом першого синглу "Я боюся темряви" та поверненням Дениса Шашина.

Після того, як Денис Шашин відбув на службу до Збройних Сил України до гурту приєднується Руслан Соколов, який виконує місію другого гітариста. Отже на 2013 рік склад "Проти Течії" стає таким: Дмитро Кольчик(Рама Вішес) – вокал, гітара, автор слів та музики, Юрій Кушніренко(Slade) – бас-гітара, бек-вокал, організаційні питання, Руслан Соколов – гітара, Володимир Самброс – барабани, Роман Шаршицький – звукозапис, зведення. В такому складі хлопці пропрацювали майже рік поки не повернувся Денис Шашин, який згодом зайняв місце другого гітариста, а Дмитро Кольчик почав вести тільки вокал. Та цей склад протримався недовго – гурт полишає Руслан Соколов і хлопці лишаються вчотирьох.

У 2013 році відбувається запис синглу "Я боюся темряви" на приватній міні-студії Романа Шаршицького в МПК, реліз якого відбувся у 2014 році, як і мережі інтеренет так і на CD, тоді була замовлена партія в 100 екземплярів. Він містить 6 треків переважно містичного характеру та відеоряд на пісню "Дикарский запал". Дана композиція висвітлила глобальні проблеми людства, такі, як наприклад – техногенні катастрофи, війни, тероризм, інакше кажучи проблеми людини з Богом.

Восени цього ж року відбувся вибух банкомату "Приват Банк", що знаходився у приміщенні місцевого МПК поруч із приміщенням гурту. Репетиційну базу "Проти Течії" розірвало вщент але апарат залишився в нормі. Хлопці полишили колишнє приміщення, з наказу директора їм надали окрему кімнату для проведення репетицій.

Початок зими 2013 та Революція Гідності кардинально вплинули на творчий шлях "Проти Течії". Тексти почали писатись виключно українською мовою, змінилась тематика написання пісень, створився новий імідж гурту, гурт почав формуватись ідейно.

2014

У 2014 році був записаний сингл "ВІЙНА" , в який увішли 5 композицій: "Мамо не плач", "Війна", Смерть ворогам", "Спалах", "Небо нам пробачить". Провідною його тематикою стали події на буремному сході країни та загальне висвітлення настрою нашого суспільства.

Коротенько про зміст пісень. Пісня "Спалах" - про наших воїнів тих, хто перебуває у самому пеклі бойових дій про людей, які на них чекають, з надією, що вони повернуться живими. Смерть – це горе, і, якщо вона стукає у двері якоїсь домівки, ніщо вже не допоможе. Матері сподіваються й у снах, що їхні діти – живі. Пісня "Смерть ворогам" про наших славних воїнів-лицарів Запорожців. Але з плином часу завдання, яке передали нам наші предки нікуди не зникло і його потрібно завершити зараз і негайно. Вона також дає можливість простим українцям зрозуміти, що вони – не раби системи і кожен має право на свою внутрішню свободу.

Якщо почав боротись – йди до кінця!

Також, був записаний демо-сингл "Там, де наш початок". В який входить одна композиція. Пісня своєю атмосферою музики і тексту висвітлює справжнє українське коріння. В цій пісні сказано про те , що ми насправді є нащадки дуже сильної і могутньої нації, яка існувала за багато років до Хрещення і створення Київської Русі. За основу пісні був взятий язичницький символ слов`ян Коловрат, який характеризував Сонце і сонячних Богів Сварога, Дажбога і Хорса. В ті часи вважалось, що Сонце відіграє важливу роль у створенні життя на Землі, а Сварог подарував людям багато знань і світла в той час.

Саме у 2014 році почалась активна концертна діяльність "Проти Течії". Гурт починає приймати участь у благодійних концертах, фестивалях під час яких проводиться збір коштів в підтримку воїнів АТО, виступає на День міста Кропивницький та збирає 10 тис. грн. допомоги, яка згодом була відправлена на Схід.
На початку осені цього ж року "Проти Течії" із власних переконань полишає ударник Володимир Самброс, його місце займає ударник Сергій Дудник, який вливається в колектив та швидко вивчає вже награні партії ударних. В оновленому складі гурт вдруге подає свою кандидатуру на обласний Всеукраїнський відбірковий конкурс "Червона Рута" та займає, те ж саме друге місце у жанрі "рок-музика", відбуваються виступи в самому м. Кропивницький: фестиваль "Пісня

Єдності", "Halloween Fest" та багато інших.

Восени 2014 року Дмитро Кольчик та Юрій Кушніренко вирушають у м. Шостка Сумської обл. для студійного запису композиції "Смерть ворогам" на "MONOLIT ROCK STUDIO, яка згодом стала неофіційним гімном Черкаського осередку ВГО "Сокіл" , на яку останні потім змонтували відео.

Завдяки хлопцям із гурту "Моноліт", а саме ударнику гурту Сергію Воробйову, звукорежиссеру Віктору Єрмакову, лідеру Костянтину Гордейчуку композиція прийняла якісне та нове потужне звучання.

2015

На початку 2015 року гурт переживає внутрішню кризову трансформацію та опиняється на етапі напіврозпаду - його полишають Денис Шашин(гітара) та Сергій Дудник(барабани). Юрій Кушніренко та Дмитро Кольчик знову опиняються на роздоріжжі. Але не розгубившись вони збирають новий склад у місті Кропивницький - бувший Кіровоград. Восени 2015 року хлопці остаточно переїздять в обласний центр. Завдяки Павлу Федчишину – директору районого БК «Проти Течії» виділяють повноцінну репетиційну базу. Хлопці починають працювати, над вдосконаленням свого звукового саунду на репетиціях: скуповують більш кращий музичний апарат, муз. інструменти та обладнання для запису. До гурту приєднуються Олександр Карпухін(гітара), Олег Лакатош(барабани) та Роман Бородюк(клавішні). Музика стає більш насиченою та потужнішою, формується новий склад, пишеться професійне аранжування, звучання починає наближуватись до харду за допомогою клавішних починає прослуховуватись фолк. Саме тоді хлопці назвали свій стиль виконання - хард-фолк. У цьому ж році "Проти Течії" виходить на Всеукраїнський рівень – виступає учасником на міжнародному фестивалі - "Рок-Булава" що у м. Переяслав Хмельницький, також відбувається багато виступів у самому Кропивницькому: "Співай і мандруй" фестиваль - "Рок-Бум", "Ніч музеїв" - в рамках 6 Міжнародної акції присвяченої "Міжнародному Дню музеїв", фестиваль - "Укроп.", фестиваль - "Казавчин-фест", концерт присвячений відкриттю меморіалу "Небесній Сотні" м. Хрестинівка Черкаської обл, "Козачий Фестиваль" м.Кропивницький, "ВЕСНА-ФЕСТ" - м. Кропивницький(збір коштів для хворої дитини волонтера - Юлії Мартинюк) завдяки цьому фестивалю "Проти Течії" вперше потрапляє у прямий ефір на обласне телебачення "Канал Кіровоград" - програму "Ранкова кава".

Цього ж року відбувається запис одноіменного синглу "Привид", який вмістив в себе одну композицію. Містика, журба і потойбіччя примушують замислитись про вічність, проблеми існування аду і раю. Хлопці рахують, що вона повністю передала, ту атмосферу в якій складалась і писалась. Гурт такими кроками наблизив себе трохи до готичного звучання.

2016

2016 рік можна назвати новим етапом в плані творчості та гастрольної діяльності. "Проти Течії" остаточно виходить на Всеукраїнський рівень але і тут не обішлося без змін. Гітарист Олександр Карпухін назавжди полишає гурт і хлопці лишаються знову вчотирьох. Тож, на 2016 рік склад гурту стає таким: Дмитро Кольчик(Рама Вішес) – лідер, вокал, гітара, автор слів та музики, Юрій Кушніренко(Slade) – лідер, бас-гітара, бек-вокал, Роман Бородюк(Brom) – клавішні, Олег

Лакатош – ударні, Микола Бородюк – відео.

Відбувається запис акустичної збірки під назвою "Свобода" до якої входить 3 композиції: "Свобода", "Ми лиш сльози на землі", "Синьо-жовті кольори".
"Проти Течії" запрошують на Всеукраїнський фестиваль Нескореної Nації "Холодний Яр 2016", що на Черкащині, Всеукраїнський фестиваль "Важка ділянка VIII" в м. Конотоп, де разом з гуртами "Моноліт" та "Фіолет" пропагує переходити на українську, в акустиці відвідує Всеукраїнський фестиваль "Ше.Fest 2016" в с. Моринці на Батьківщині Т.Г.Шевченка та цього року у березні на конкурсі організованого Юлією Капшученко в День народження Великого Кобзаря завдяки композиції "Гомоніла Україна" потрапляє до акустичної збірки "Ше.пісня 2016», яка виходить окремим теражем на CD.

Восени, а саме 22 жовтня "Проти Течії" вирушає до столиці із сольним виступом в арт-паб "Бочка на Подолі" після якого автоматично потрапляє на майбутній "Ше.Fest 2017", що у с. Моринці на Черкащині.

2017

У 2017 році за допомогою Костянтина Мірошніченко на домашній студії Constantin Cat Production відбувається запис та реліз дебютного альбому "У пеклі боротьби" в який входить 8 композицій, запис акустичної збірки "Думка" на слова Т.Г. Шевченка , запис синглу "Вже позаду Січ", синглу "Осінній ранок". До колективу приєднується Роман Зєлєнін (гітара) та фотограф Тетяна Дмитрук. Гурт активно починає їздити країною. Стає учасником таких відомих фестивалів як: Всеукраїнський фестиваль "Пісні народжені в АТО", Всеукраїнський фестиваль "Конотопська битва" м. Конотоп, Всеукраїнський фестиваль "Тараса Шевченка Ше.Fest". Самар-Дніпро-Фест"м. Дніпро, "Новий рік під захистом" м. Київ. Запрошується в якості хедлайнера на фестивалі "Батозька Битва" та “Чута-фест”, що відбувались на вінничині та кіровоградщині! Організовуються 2 поїздки в зону бойових дій в акустиці. Хлопців запрошують на ефіри обласного радіо «Скіфія-Центр» - програми "Мистецький салон" із Оленою Горобець та "Світ музики" з Наталією Сметанко. Пізніше з радіо був підписаний договір про авторське право. На початку осені гітарист Роман Зєлєнін полишає "Проти Течії" у зв`язку із сімейними обставинами. Хлопці залишаються без другої гітари – її заміняє гітарний плейбек.

2018

У лютому 2018-го року відбуваються дві поїздки в акустиці до м. Харкова (Всеукраїнський фестиваль "НацФест") та м.Одеса(124-ша річниця з Дня народження ВГО "Сокіл"). 31 січня відбувся реліз синглу "Зима" вперше в записі якого, з всю історію існування гурту був використаний жіночий вокал, в ньому взяла участь Юлія Золотницька(Oktavia). Наразі ведеться плідна робота над записом другого повноформатного альбому, реліз якого заплановано на кінець 2018 року. 11 березня у Кропивницькому в тайм-клубі "Берлога" "Проти Течії" вийде на сцену разом з культовим українським гуртом "Тінь Сонця" у рамках ювілейного Всеукраїнського туру "15 років на сцені" у зв`язку з цим 8 березня заплановано прямий ефір на обласному телебаченні – програмі "Ранкова кава" та ефір на обласному радіо "Скіфія-Центр". З приводу складу, то на 2018 рік склад колективу повністю не змінився і являє у собі:

  • Дмитро (Рама Вішес) Кольчик-лідер, вокал, гітара, автор слів та музики.
  • Юрій (SLADE) Кушніренко-лідер, бас-гітара, бек-вокал, організація концертів, менеджмент
  • Роман (BROM) - клавішн, скретч
  • Олег Лакатош - ударні
  • Костянтин Мірошніченко - звукозапис, зведення, мастеринг
  • Тетяна Дмитрук - фото
  • Микола Миколайович – відео

Нагороди гурту: взагалі, гурт не грає заради нагород, дипломів та грамот, найкраща і найцінніша нагорода для них, це підтримка його прихильників але в наявності багато подяк за свою творчість і самобутність, а також, диплом 2-го ступеня в обласному відбірковому конкурсі фестивалю "Червона Рута" пройшов у фінал на який, нажаль, не зміг поїхати із-за зміни складу саме під час його проведення. Співпраця з організаторами: подяка за активну участь в організації та проведенні 1-го всеукраїнського фестивалю "Батозька Битва", 3-4-го всеукраїнського фестивалю "Ше.Fest 2017" та всеукраїнського фестивалю "Чута-Фест 2017".

Філософія гурту:

Життя – це бурхлива річка, яка несеться згори до низу, піднімаючи з дна мул та каміння. Людина, від народження, сідає в човен на її середині обирає сама, куди їй пливти – вверх до сонця чи вниз до пекельного вогню...

"Проти Течії" - пливти дуже тяжко і більшість складають весла, не витримуючи навантаження. Мул та каміння – це стереотипи, які нав'язало собі саме людство у розвитку цивілізації, і по сьогоднішній день невзмозі в собі їх перевтілити у щось яскраве, добре і нездійсненне для теперешніго часу. Гурт "Проти Течії" намагається перепливти цей мул і весь цей клубок гидоти, щоб піднятися до сонця й вітру.
Їм тяжко, але вони все одно пливуть, в надії, що вони не самотні, запрошуючи всіх охочих у свій човен.

Бойовий клич:

ШАБЛЯ, ВОЛЯ, РОК-НН-РОЛЛ…