Олена Олександрівна Кучер-Тополя, більш відома під псевдонімом Alyosha (нар. 14 травня 1986, Запоріжжя, УРСР) — українська співачка та композитор. Представниця України на пісенному конкурсі Євробачення, який провадили навесні 2010 року в місті Осло (Норвегія), де вона посіла десяте місце.

Біографія

З п'ятого класу Олена Кучер співала у шкільному хорі, з 15 років займалася в студії «Юність». Закінчила Київський національний університет культури та мистецтв, факультет естрадного вокалу. У 2006 Олена Кучер здобуває першу премію на міжнародному конкурсі «Ялта-2006». У 2008 році Олена Кучер перемагає на міжнародному конкурсі «Пісні моря», що проходив у Севастополі, з результатом 165 балів, випередивши на один бал Лусіне Агабекян з Вірменії. У 2009 році підписала партнерський контракт з продюсерським центром Catapult music.

У 2010 році Alyosha здобула звання «Співачка року» в міжнародному конкурсі «Фаворити Успіху» в Україні.

Співачка має унікальний голос діапазоном чотири октави. Вона є авторкою багатьох власних пісень, а також автором пісень для інших виконавців, наприклад Насті Каменських, Наталі Могилевської, дуету Потап та Настя Каменських. Співачка випустила відеокліп на пісню «Снег», на іншу пісню «Ты уйдешь» також знято відеокліп, прем'єра якого запланована на квітень 2010 року.

Її псевдонім Alyosha походить від імені Олена (Альона).

Цікавий факт, що пісню «Снег», з якою Олена Кучер перемогла на міжнародному конкурсі «Пісні моря», вона закінчувала в дорозі на конкурс.

Одразу після перемоги у національному відборі до конкусу Євробачення-2010 з'явились звинувачення в тому, що пісня «To be free», автором музики до якої є сама співачка є подібною до пісні «Knock Me Out» у виконанні Лінди Перрі і може бути плагіатом. Після детального аналізу пісні «To be free» юристи та журі дійшли висновку, що пісня не відповідає вимогам EBU і після перемовин з виконавчим директором конкурсу «Євробачення» Сванте Стокселіусом, Національна телекомпанія України запропонувало співачці Альоші змінити пісню. Нова пісня має бути подана до 26 березня.

25 березня 2010 Alyosha презентувала нову композицію, з якою поїхала на Євробачення в Осло — «Sweet People». «Sweet People» — це пісня-звернення до людей із закликом оберігати нашу планету. Вирізнятиме пісню серед інших те, що вона має більш емоційне та змістове наповнення, ніж звичайні естрадні балади про кохання", — сказала Alyosha.

Англомовний текст пісні «Sweet People» написаний самою співачкою, а до створення музики, окрім Олени Кучер (Alyosha), долучилися її продюсер Вадим Лисиця та відомий саунд-продюсер Борис Кукоба (вони працювали разом на «Фабриці зірок 2», пишуть пісні відомим українським виконавцям, зокрема Наталії Могилевській).

27 травня співачка пройшла у фінал конкурсу «Євробачення», ставши однією з десяти виконавців, які вибороли перемогу у другому півфіналі. У фіналі пісенного конкурсу, 29 травня 2010 року, Альоша виступила сімнадцятою У фіналі зайняла 10 місце.

Особисте життя

Колишній співмешканець до 2011 року її продюсер Вадим Лисиця (який також родом із Запоріжжя і є також вихованцем студії популярної музики «Юність» під керівництвом Володимира Артем'єва).
Літом 2013 року вийшла заміж за відомого українського співака Тараса Тополю ( соліст гурту "АнтитілА" ). 3 квітня у подружжя народився син Роман.


Джерело: http://uk.wikipedia.org/