DNK RomaNa – український рок-гурт, створений у місті Дніпрі подружжям Романом і Наталією Янчуками.
Назва гурту - це поєднання імен виконавців та багатосенсовий код ДНК як повага до всього рідного, як ядро, яке несе характерні риси, як щось цілковито особисте. Окрім того, DNK - це ще й код аеропорту Дніпра, міста, де був створений гурт.

Слід зазначити, що пісні, виконувані авторами, - це витвори їхньої творчої уяви, адже тексти й музика написані ними самими.

DNK RomaNa, як український авторський музичний проєкт родини Янчуків, розпочав свою історію у 2019 році. Проте, насправді, сімейний тандем Романа та Наталії зародився ще 2006 року і став своєрідним прагненням до здорового розвитку особистостей в одному єдиному родинному просторі. Автори вважають, що саме в такий спосіб можна реалізувати творчий потенціал, закладений у їхній ДНК, а найперше - еволюціонувати завдяки сумісній праці.

Ще задовго до створення гурту, ніби передчуваючи, Наталія подарувала чоловікові гітару, що стала першим інструментом, завдяки якому пізніше й розпочався шлях DNK RomaNa.

Особливість пісень від DNK RomaNa - це спів про справжнє, про себе, про людей навколо, про країну, про взаємини та стосунки, про все, що ми називаємо «жити та проживати». Тематику та напрям пісень можна описати рядком з їхнього першого твору “Співаю”: “Співаю про себе, про тебе, про те, що нам треба, про все!”.

Початок усьому - у спільній зацікавленості музикою взагалі. Наталія в минулому джазова співачка, Роман, хоча й не мав музичної освіти, проте більше за все цікавився музикою в стилі ROCK, її витоками, напрямами, особливостями. Так само предметом його інтересу була творчість гуртів, які мали найбільший вплив на розвиток цього мистецтва.

Доволі часто з друзями і між собою обговорювали, критикували або захоплювалися творчістю різних виконавців популярних пісень, хітів різних жанрів.

Якость під час однієї з таких дискусій у Романа запитали: «А сам зможеш зробити щось подібне і продемонструвати на прикладі? Як бачиш музику? Якою вона повинна бути?» На що він відповів : «Звісно!».
Це й стало початком роздумів над тим, якою мала б бути особиста пісня.

Іншим, більш потужним поштовхом, стала - трагічна біографія українського дисидента, перекладача, літературознавця Валерія Марченка, який був закатований КДБ, але не зрадив ні рідну країну, ні рідну мову, за яку боровся, був засуджений та помер у тюремній лікарі 5 жовтня 1984 року у віці 37 років.

Це справило неабияке враження на Романа. Декілька днів він не міг прийти до тями. Знайомлячись із роботами В.Марченка, Роман натрапив на один із його перекладів на українську мову. Це була поезія польського поета Леопольда Стаффа “Мить минає...”. Одразу виникла ідея першої в житті власної пісні (досі не видана, але обов’язково її повинна почути велика аудиторія) . Ця пісня була присвячена пам'яті В. Марченка. Пісні гурту DNK RomaNa україномовні, як дань, як пам'ять та повага до героїв, які боролись і нині виборюють свободу, мають незламну українську самоідентифікацію.

Друзі, знайомі позитивно сприйняли ці перші кроки на творчій ниві.Тому виникло бажання написати пісні на теми, які близькі людині й суспільству.

Знаковим є й те, що від першого знайомства з Наталією Роман мріяв, щоб вона співала саме свої пісні. Це бажання й надихнуло на створення власної музики. Отже, мрії справджуються.

Стало очевидно, що для повноцінного звучання музичних творів потрібна допомога професіонала, який мислить в унісон із гуртом, відчуває тон музичного посилу, думку пісень, ідеологію.... Так розпочалася й досі триває творча співпраця з  саунд - продюсером Андрієм Карачуном. Результат цього - перша офіційна пісня “Співаю”. 

Далі в хронологічному порядку вийшли такі пісні:

  • лірична , класична за тематикою “Без тебе”;
  • позитивна, цілеспрямована, мотиваційна “Переверни”;
  • пісня пам'яті друга “Мисливець”;
  • весняна, приголомшлива, динамічна “Тюльпан”;
  • лірична, автобіографічна “Вулкан і море”;
  • глибокосмислова, містична, застережна “Дотик янгола”;
  • філософська, актуальна, про свободу вибору “Обирай”;
  • яскрава, автобіографічна, танцювальна “Love архів”;
  • пісня- заклик, серйозна, складна “Коло за колом”.

Нині триває робота над іншими піснями...