drugarika180 Біографії — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Друга Ріка

«Друга Ріка» (інколи Dруга Ріка та 2R) — український рок-гурт, створений на початку 1996 року в Житомирі. Лідером гурту є Валерій Харчишин.

Групу заснували Віктор Скуратовський, Валерій Харчишин та Олександр Барановський 1995 року. Перші репетиції групи, який отримав назву «Second River», проходили в приміщенні Житомирського педадогічного інституту, де й відбувся їх перший виступ. У 1998 році, під час підготовки до фестивалю «Червона рута—1999» назву було змінено на «Друга Ріка».

Значною подією для гурту стала перемога на фестивалі «Майбутнє України» в 1999 році, де гурт посів перше місце серед більш ніж 100 претендентів. Вже восени 2000-го року «Друга Ріка» записує та видає дебютний альбом «Я є». Треки до якого отримали відео підтримку та швидко стали популярними.

В жовтні 2000 року гурт стає відкриттям фестивалю «PROSTO ROCK». У травні 2001 — номінант в категорії «Відкриття Року» найпрестижнішої української премії «Золота Жар-Птиця».

В березні 2003 року гурт підписує контракт з провідним українським лейблом «Lavina Music» та видає альбом «Два». В цей же час до гурту приєднався клавішник Сергій (Шура) Гера. Виступ на російсько-українському фестивалі «Рупор» в 2003 році було названо критиками одним із найкращих за всю історію фестивалю, завдяки чому пісні гурту потрапляють до російського ефіру. 26 квітня 2005 року компанія «Lavina Music» видає третій альбом «ДР» під назвою «Рекорди», котрий стає «золотим». Сингл «Так мало тут тебе» 32 тижні протримався в українських хіт-парадах.

В листопаді 2006-го року виходить новий сингл «ДенНіч», котрий за короткій проміжок часу стає найкращою українською піснею. В грудні 2006 року, до свого творчого 10-річчя, відбувається реліз альбому із 13 найкращих пісень за всю історію гурту з головним треком «ДенНіч».

Гурт «Друга Ріка» неодноразово брав участь у головному українському фестивалі «Таврійські ігри». Пісні гурту тричі ставали «Піснею року» на одноіменному теле-фестивалі. «ДР» представляла Україну на міжнародних фестивалях в місті Гданськ 2004 (Польща) та «Слов'янський базар» 2005 (Білорусь).

23 вересня 2007 року відбулась всеукраїнська радіо-прем'єра нової пісні «Кінець світу» — це перший сингл до наступного, 4-го студійного альбому. Навесні 2007-го ДР засіла у студії, щоб цього разу відійти від традиції випускати альбоми кожні два роки.

В вересні 2011, група організовує масштабний концерт з турецькою рок групою «Mor ve Ötesi» (Мор ве Етесі́), в рамках проекту «Rock'n'Roll saves the world» та презентують спільний трек"Світ на різних берегах". В груднi 2011 музиканти ДР з'являються в провокаційному виглядi на обкладинці чоловічого глянцю XXL. Ця зйомка стала особливою для усіх. Адже, група ніколи не знімалася в подібних фотосесіях, а журнал вперше за свою 10-літню історію, помістив на обкладинку чоловіче «ню». Через рік група отримує премію від журналу за найкращу рок-н-рольну обкладинку.

В груднi 2011 музиканти ДР з'являються в провокаційному виглядi на обкладинці чоловічого глянцю XXL. Ця зйомка стала особливою для усіх. Адже, група ніколи не знімалася в подібних фотосесіях, а журнал вперше за свою 10-літню історію, помістив на обкладинку чоловіче «ню». Через рік група отримує премію від журналу за найкращу рок-н-рольну обкладинку.

В жовтні 2013, ДР бере участь у запису YouTube Music Awards в Москвi.

В лютому 2014 колектив покинув співзасновник Віктор Скуратовський, який працював у складі команди з 1996 року.


Джерело: https://uk.wikipedia.org/