Dzidzio180 DZIDZIO | Біографія | UA MUSIC

Дзідзьо (англ. Dzidzio)  — український поп-гурт створений 2009 року. Гурт свідомо використовує надсянський говір української мови. Популярний серед мододі. Також має багато прихильників на території України. Виділяється серед інших поп - гуртів неординарністю та яскравими образами.

Прес-реліз та історія

DZIDZIO — український гурт, створений у місті Новояворівськ Львівської області 9 вересня 2009 двома артистами: Михайлом Хомою (Дзідзьо) та Олегом Турком (Лесик) за підтримки їхнього земляка — Андрія Кузьменка. Саме тому Дзідзьо часто називає Кузьму своєю «першою вчителькою». Незабаром після появи пісні Кузьми «Старі фотографії» у незвичному виконанні DZIDZIO новий музичний проект впевнено увійшов у медійний простір України.

В Інтернеті Дзідзьо став популярним завдяки його широко відомим монологам про свиню Мейсона, яка є «ідейним натхненником гурту». Фан-клуб гурту в соціальній мережі «ВКонтакті» є найбільшим в Україні і перевищує 200 тис. прихильників, а тільки за рік кількість переглядів роликів гурту лише на офіційному каналі «Дзідзьо» в «YouTube» перевищила 11 млн.

На сьогодні у складі гурту троє музикантів — Дзідзьо, Лесик і Юлік, що працюють у жанрі «комедійного антигламурного попу». В 2011 році в Іспанії відбулися зйомки кліпу на пісню «Сама-сама».

Влітку 2012 року була проведена прем'єра кліпу на пісню «ХА-ХА-ХА» в столичному клубі «Byblos». На презентації кліпу було проведено кілька веб-конференцій на відомих порталах та радіостанціях, інтернет-аудиторія спостерігала за концертом онлайн на офіційному каналі гурту в «YouTube», а також було випущено App-програму гурту для iPhone.

У вересні 2012 року DZIDZIO відвідали щорічний «Октоберфест» в Мюнхені, де хлопці спілкувалися з місцевими поціновувачами пива і музики, а також гостями фестивалю зі всього світу, які були вражені і запам'ятали гурт завдяки яскравим костюмам в стилі Oktoberfest і живому виконанню пісень.

20 листопада 2012 року креативні DZIDZIO та їх команда випустили дебютний CD-альбом під назвою «ХА-ХА-ХА»,

Весну 2013 року хлопці зустріли з новою піснею «Сусіди», на яку музиканти презентували кліп в середині березня. В ньому традиційно знялася героїня всіх кліпів гурту DZIDZIO, їхня муза — Надія. Також в березні DZIDZIO випустили перший на українському музичному просторі персональний караоке-диск гурту у DVD-форматі.

18 травня 2013 року відбулась визначна подія в історії гурту — сольний концерт на стадіоні «Арена Львів». МЕГАКОНЦЕРТ гурту став знаковим для гурту DZIDZIO. Вони перші, хто провів концерт на новому стадіоні, що був збудований до «Євро 2012» і зібрали 25 000 глядачів. Перед початком концерту глядачі мали змогу на великому екрані побачити мультфільм, що розповідає про створення гурту DZIDZIO, під назвою «Народження легенди», що згодом також було презентовано на офіційному каналі гурту в YouTube. Фінальним акордом цього шоу стала прем'єра пісні «Мені повезло», яку прихильники гурту вже мають змогу послухати на офіційному сайті.

Восени 2013 року Дзідзьо був ведучим шоу «Співай, якщо зможеш» на Новому каналі.

8 грудня 2013 у повному складі взяли участь у музичному марафоні на Майдані незалежності під час Революції гідності.

Склад

  • Михайло «Дзідзьо» Хома — вокал
  • Олег «Лесик» Турко — гітара, бек-вокал; директор гурту
  • Назар «Юлік» Гук — клавіші, бас-клавіатура, драм-машина, бек-вокал
  • Концертний директор — Андрій Любий
  • Звукорежисер — Сергій Либа

Додаткова інформація

Пісня «Істерика» була записана спільно з VovaZiL'vova, проте на радіо вийшла версія без участі репера.

Михайло Хома, лідер та вокаліст гурту, у своїх «монологах», завдяки яким одержав першу популярність, використовував надсянський говір. Крім того, послуговувався ненормативною лексикою. В «Мацьоньці» розповідає про сексуальну авантюру під час поїздки до Києва. В інших історіях головним героєм поряд із ним є підсвинок, на ймення Мейсон. «Мейсон четвертій» вийшов на радіо в цензурному вигляді.

На сцені лідер гурту, на відміну від колег, з'являється з накладними бородою та вусами. Михайло Хома є другом дитинства Андрія Кузьменка (Кузьми), якого вважає «першою вчителькою» (і який згадується в третьому та четвертому «Мейсонах»).

Натомість інший давній колега Кузьми та колишній учасник гурту «Скрябін» Андрій Підлужний, що з'явився на телеканалі М1 у образі бороданя діда Андрона ще 2003 року, звинувачує Кузьму у плагіаті. Мовляв образ Дзідзя — це «злизаний» дід Андрон.
Пісня «Гопа-гопа» була переспівана польськими гуртами «Cliver» та «Liderdance».

Після виходу пісні «Ялта» в Інтернеті з'явилася пародія з назвою «Слатино», а також пародія від соліста гурту «Красная плесень» Сергія Левченка під назвою «Квасим» в яких також використовувався суржик.

Талісманом гурту хлопці вважають дівчину Надію, яка знялась у кожному їхньому кліпі. Їй була присвячена пісня «Надежда».
П'ятак свині Мейсона є символом гурту.

18 травня 2013 р. ТМ «ЛІМО» разом зі співаком офіційно презентувала морозиво «Dzidzio.
Офіційний канал «Дзідзьо» в «YouTube» має понад 50 млн переглядів.


Джерело: https://uk.wikipedia.org