Гапочка - український інді-гурт, який був сформований у Києві в 2007 році зусиллями вокалістки Каті Гапочки з Хмельницького та барабанщика Артема Угоднікова з Кропивницького. Сама Катя стверджує в одному з інтерв’ю, що в створенні гурту її підтримав викладач з консерваторії. Трохи пізніше до колективу приєдналися бас-гітарист Єгор Гавриленко та гітарист Олександр Зброцький. Колектив вважає датою “народження” гурту 11 березня 2008 року, коли музиканти виступили в Центрі сучасного мистецтва Києво-Могилянської Академії.

Успішний дебют дозволив гурту швидко пробитися на сцену українських музичних фестивалів. На “Тарас Бульба-2008” “Гапочка” здобула друге місце, а 25 вересня того ж року – взяла участь в “The Global Battle Of The Bands UA 2008” – міжнародному фестивалі-конкурсі музичних гуртів. У жовтні на фінальному етапі змагань молодий колектив здобув перше місце, що дало “Гапочці” можливість випустити свій перший відеокліп на пісню “Крила”. Навесні 2010 року відбувся фінал “GBOB” в Лондоні – там музиканти змагалися з двадцятьма п’ятьма гуртами зі всього світу на сцені легендарного клубу “Scala”, де колись виступали “The Beatles”. “Гапочка” відкривала конкурс і потрапила в першу десятку. Невдовзі після цього колектив розпочав роботу над дебютним альбомом, яка тривала півтора року.

В цей період відбуваються важливі зміни у складі гурту. Зокрема, до “Гапочки” приєднується клавішник, міняється гітарист. Активізовуються гастрольні тури команди, тепер гурт починає підкорювати слухачів сольними виступами. Роботи гурту тяжіють до поп-рокової концепції, ненав’язливе звучання лише підсилює враження від неординарного – ніжного і, водночас, сильного – вокалу Каті Гапочки. В 2011 році музиканти взяли участь в російському інді-рок фестивалі “Индюшата”, де журі конкурсу порівняли стиль “Гапочки” з гуртами “Океан Ельзи” і “The Kinks”. Крім того, пісня на слова Каті Гапочки “Зависла”, яку вона написала ще п’ятнадцятилітньою, була презентована у виконанні акустичного проекту Василя Прозорова “ПНД”.

Невдовзі настав момент логічного завершення цього творчого періоду, який “Гапочка” назвала символічно – це був студійний альбом “Етап”, який побачив світ в 2012 році. До дебютної платівки гурту ввійшло дванадцять композицій, серед яких – хіти “Ніжності”, “Сонечко”, “Крила”, “Віддай”. Реліз критики назвали “легким і емоційним”, вносячи його до списку кращих альбомів року. Але після виходу “Етапу” почався новий – в житті і творчості гурту. Наступним став сингл “Може я дівчина?”, який “Гапочка” видала того ж року. І в музичному, і в змістовому наповненні дві нові пісні групи і справді відрізнялися від попередніх робіт – був дуже помітним ріст і розвиток колективу. Над звуком працювали Юрій Хусточка та Ілля Галушко. Після цього “Гапочка” продовжує бути зіркою фестивалів – але в студійній роботі бере своєрідну паузу. Наступна робота колективу побачила світ через два роки – і засвідчила нове відкриття в творчості гурту. Від рок-музики “Гапочка” впевнено перейшла на інді-електроніку, яка надала вже знаним пісням гурту абсолютно нового звучання. До міні-альбому “Електроакустика” увійшло п’ять композицій, з яких дві відомі слухачеві з першого альбому “Гапочки” – це “Ніжності” і “Крила” в новому, електронно-акустичному аранжуванні. Самі музиканти назвали свою нову роботу “українським інді-шовком”. Альбом було названо одним з чотирнадцяти найкращих релізів року. Нова програма стала візитівкою гурту, який здійснив концертний тур на її підтримку. В 2014 році “Гапочка” також презентувала платівку “Невидані пісні”, до якої увійшли треки, раніше не представлені в релізах, серед них – і спільна робота Каті з “ПНД”.

А в квітні 2015 року “Гапочка” розкрила вже нову сторінку в своїй творчості – цього разу повноцінною студійною роботою “Лови мої слова”, над звучанням якої працювали Олексій Gorchitza та Юрій Хусточка. Окрім якості звуку, слухачі знову почули “Гапочку” в новому амплуа. Колектив продовжує сповідувати жанр інді-електроніки, який набагато краще підкреслює вокальні дані солістки і надає нового, більш милозвучного та сучасного звучання. Окрім того, серед восьми нових композицій – і філософська “Губи прикуси”, написана в Індії, і незвична для гурту російськомовна “Невисомость”, і улюблений трек самої Каті “Бути”, і “На самоті” – пісня, створена під впливом подій на Майдані. На підтримку альбому “Гапочка” дала сольний концерт в київському “Атласі”. Робота отримала схвальні відгуки, як і наступні міні-платівки “Гапочки” – “Лілії” (2016), в якому було представлено дві абсолютно нові композиції гурту, “Лілії” та “Монета”, та сингл “Босий” (березень 2017), який, за словами вокалістки гурту, є своєрідним прологом до майбутнього міні-альбому “В крайнощі”. Також навесні 2017 року “Гапочка” видала спільний трек “Друг” з донецьким рок-гуртом “SINOPTIK” – торішнім переможцем “TheGBOTB”.

Щодо самої Каті Гапочки, то вона не боїться експерементувати не лише в музиці. Маючи музичну освіту - гра на бандурі, Катя зараз працює викладачкою вокалу – за даними theinsider.ua, вона входить до десятки кращих голосів нової української музики. Окрім того, Гапочка чудово грає в шахи – у рамках концертної діяльності на підтримку АТО вона зіграла в шахи з самим Гаррі Каспаровим.

Про часті зміни в музиці та творчому настрої гурту Гапочка розповідає:

“Я відштовхуюсь від того, що відбувається зі мною. Зараз я така, а завтра, можливо, піду в акустику або тріп-хоп. Для мене найстрашніше – мати зобов'язання випускати альбоми в певному режимі. Тоді творчість втрачає цінність, спустошується.”