Гурт GONTA був заснований в жовтні 2016 року в Києві, коли вокаліст Кость «Gonta» Фастівець зібрав навколо себе музикантів-однодумців. Це, зокрема,

  • Олег Камчатний (бас-гітара)
  • Валерій Шкребтієнко(гітара)
  • Віталій Єрмак (ударні)
  • Євген Кугаєвський (тромбон)
  • Станіслав Стеценко (труба)

Наприкінці грудня була записана прем’єрна пісня «Сиділа без діла». Запис і зведення було здійснено на студії "The RecordsMan" звукорежисером і аранжувальником Андрієм Мацкевичем.

В січні 2017 розпочалась підготовка до зйомок дебютного відео. Ідею іронічної комедії доручили втілити молодому оператору-постановнику Олексію Савченку. Ролі у кліпі виконали молода київська артистка Іванна Судак то учасники гурту.

7 березня 2017 року комедійно-іронічне відео на пісню «Сиділа без діла» було презентовано в Youtube та соціальних мережах.

1 квітня вийшов черговий сингл з майбутнього альбому під назвою «Шопінг».

10 травня було презентовано новий сингл «Полонина».

2 червня на відеоканалі MVUA відбулася презентація пісні «Затока», яка увійшла в плейлисти центральних і регіональних радіостанцій, зокрема «Країна ФМ» (національна мережа). В серпні пісня «Затока» стала №1 в хіт-параді «Хвиля країни» в номінації «Гумор» на радіо «Країна ФМ».

30 жовтня відбулася прем’єра нового відеокліпу на пісню «Шопінг», режисером котрого став Юрій Ковцуняк.

На початку грудня пісня «Шопінг» стала №1 в хіт-параді «Хвиля країни» в номінації «Гумор» на радіо «Країна ФМ».

5 грудня було презентовано пісню «Сирітська».

Гурт GONTA творить і працює в жанрі легкої розважальної музики - СІРКО-Рок (Сатирично-ІРонічний-КОзацький-Рок) 

У 2017 році гурт GONTA випустив 5 синглів, 2 відеокліпи, виступив на кілької фестивалях, зокрема, на 24-му Міжнародному гуцульському фестивалі (м. Коломия) та «Сонцеслав» (Київщина), вітав з днем міста мешканців м. Славута (Хмельниччина), м. Короп (Чернігівщина), м. Городок (Львівщина), м. Гола Пристань (Херсонщина).

В лютому 2018 року на телебаченні і на YouTube відбулася презентація зворушливого відео на пісню «Гей сивий вітер плаче», присвяченого героям Небесної Сотні.

15 травня було презентовано відеокліп на пісню «Оленка», який увійшов у трек-лист музичного каналу М2.

Пісні гурту GONTA знаходяться в ротації більш ніж 30-ти радіостанцій в усіх регіонах України.