gouache180 Біографії — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Gouache

Gouache (Гуа́ш) — український поп-рок гурт, заснований у 2006 році композитором та аранжувальником Іваном Розіним та Дмитром Сехно.

Історія

Датою заснування Gouache вважається 15 квітня 2006 року — день першої репетиції колективу. У першому складі гурту разом з Іваном Розіним грали Дмитро Сехно (бас), Олександр Філоненко (гітара), Андрій Ковальчук (барабани), Тарас Феник (клавішні).

Іван Розін: «GOUACHE — це художній матеріал. Саме цією назвою, на наш погляд, здалося правильним відображувати пластичність і гнучкість колективу. Ми — матеріал для вашого уявлення… Цей простір зроблено для вас — творіть самі, ми лише збираємось збуджувати вашу фантазію».

Лідер Gouache, Іван Розін, народився в Харкові. Здобув акторську освіту. Деякий час працював в Донецькому музично-драматичному театрі. Потім — в Кіївському театрі драми та комедії. Після — в Театрі російської драми імені Лесі Українки.

До гурту Gouache Іван Розін писав музику до рекламних роликів (Djuice, Jeans, MTC, Honda, Київстар, Life). Творчість гурту GOUACHE — це так званий advanced pop. Інтернаціональна музика, яка існує в актуальному сучасному поп-контексті: від Mika і Scissor Sisters, черезR'n'B к рок-н-ролу на зразок The Killers і Franz Ferdinand.

2006

На початку вересня 2006 року група GOUACHE уклала контракт з Віталієм Климовим — продюсером, що зробив одні з найкращих українських груп 90-х і 2000-х —«Табула Раса» і «Океан Ельзи». GOUACHE стали артистами компанії «Укрмузпром», підготували концертну програму і на студії Віталія Телезіна (Відомий український саунд-продюсер, співпрацював з «Океаном Ельзи», Земфірою, «ВВ», Ламою) «211» почали роботу над дебютним альбомом, велика частина пісень якого планувалася англомовною.

Іван Розін: «Чому я співаю англійською? У дитинстві я, в основному, слухав західну музику. Коли почав писати пісні, використовував фонеми, ідентичні англійським, — через це проходили багато українських артистів.»

У цьому ж році GOUACHE зняли перший кліп на пісню «Love Song».

2007

На початку 2007 року демо-версії майже всіх пісень альбому, що готувався, потрапили в інтернет. Ні якість запису, ні спосіб поширення, ясна річ, музикантів не влаштовували. Компанія «Укрмузпром» вирішила знайти джерело витоку.

Врешті-решт пірат був виявлений — їм виявилася одна з наближених фанаток групи. Рухали нею, за словами дівчини, виключно пропагандистські мотиви.

Весною цього року вперше спрацювала заявлена інтернаціональність GOUACHE. Музиканти отримали запрошення виступити на вечірці гостей телеканалу «Інтер», під час телеринку MIPCOM в Каннах.

Під новий рік GOUACHE запустили до радіоротації пісню «Words».

2008

У лютому 2009 року відомий режисер Віктор Придувалов зняв відео на нову пісню «C'est La Vie». Назва і основний рефрен пісні звучать на французькій, але весь основний текст написаний Іваном Розіним українською мовою. Основа сюжету кліпу: відобразити життя таким, яким воно є, з швидкоплинністю відчуттів, які люди прагнуть утримати хоч деякий час. У цьому ж році група GOUACHE зняла черговий кліп. Відео на пісню «Simple Me» зробив Алан Бадоєв. На сценарій Бадоєв витратив лише одну годину. 22 жовтня в київському кінотеатрі «Жовтень» група презентувала два кліпи: «Simple Me» і «Feel It».

2009

На початку 2009 року GOUACHE запустили в ефір танцювальну версію пісні «Words»(2009 RMX). А на початку березня в плей-листах українських радіостанцій з'явилася пісня «7 Секунд». Через пару місяців на цю пісню колектив зняв відео. Режисером кліпу став продюсер групи — Віталій Климов. Відео на «7 Секунд» знімалося за допомогою фотоапарата, переведеного в режим «відео».

У червні 2009 гурт GOUACHE випустив дебютний альбом «Simple Me». Платівку взявся видавати український лейбл Lavina Music за ліцензією компанії «Укрмузпром». Диск «Simple Me» з'явився в делюксовій версії (CD плюс DVD). На ньому 13 пісень альбому, 4 бонус-треки: «Love Song», «Words», дві версії пісні «C'est La Vie» — інструментальна версія та ремікс Івана Розіна. Також — п'ять реміксів від українських електронщиків, всі кліпи, відеорепортажі з концертних майданчиків, інтерв'ю з учасниками GOUACHE.

2010

У лютому гурт встановив "своєрідний" рекорд. З появою пісні «Tomorrow» в ефірах вітчизняних радіостанцій GOUACHE став артистом, який "тримав" в українських радіочартах найбільшу кількість синглів з одного альбому (всього в Top 40 їх було сім). До цього рекорд належав Ріанні (6 пісень з одної платівки). Також, на початку березня режисер Віктор Придувалов завершив працю над черговим відео гурту. В квітні гурт GOUACHE святкує свій 4-й день народження. В святковому концерті також взяли участь Лама, НеАнгели, Гайтана та інші, заспівавши пісні в дуеті з іменинниками.

2011

2 квітня, напередодні 5-ї річниці свого існування, GOUACHE відзняв відеокліп на перший сингл «Тільки Любов Зупинить Час» зі свого нового (другого за рахунком) альбому. Зйомки нової музичної відео роботи проходили у Грузії, а саме в Тбілісі. В листопаді Іван Розін та інші популярні українські артисти вшанували пам'ять лідера групи Queen - Фредді Меркьюрі, виконавши відомі хіти англійської рок-групи. Виступ проходив наживо, у супроводі оркестру.


Джерело: https://uk.wikipedia.org/