Green Greyфеноменальне явище музичної індустрії, один із найвідоміших рок-гуртів України.  

Ось вже протягом більш ніж двадцяти років з кожним своїм альбомом вони досягають абсолютно унікального і завжди непередбачуваного звучання. 

Змішуючи незмішиване — рок та фанк, грандж і тріп-хоп, дабстеп і хардкор — легко і ненав'язливо група створює свій особистий саунд — добре впізнаваний серед відданих шанувальників, але в той же час кожен раз радикально новий.

Green Grey — не просто перші, але і єдині в історії української музики були номіновані на MTV Europe Music Awards в Лондоні і Берліні і першими стали обличчям компанії Pepsi ще в далекому 1996-му.

Першими почали виступати з живим діджеєм, викортстовувати спецефекти, ві-джеїнг, піротехніку і сценічні трансформації.

Історія

Заснований навесні 1993 року в Києві. У творчому доробку «грінів» прослідковується суміш різноманітних стилів та музичних напрямків – фанк, рок, тріп-хоп, дабстеп. Самі учасники гурту жартома називають свій стиль «укр-попом» — за аналогією з «брит-попом». Візитною карткою гурту стали пісні «Под дождём», «Мазафака», «Эмигрант», «Стереосистема», «Тот день».

Green Grey першими та двічі в історії української музичної індустрії отримали нагороду MTV Europe Music Awards у Лондоні (1996) та Берліні (2009). Першими серед українських музикантів підписали контракт з «Pepsi» (1996), почали виступати з ді-джеєм, влаштовувати супершоу з використанням спецефектів, піротехніки та сценічних трансформацій.

У 2003 році Green Grey відсвяткували своє 10-річчя концертом в Оперному театрі. Глядачі не лише почули акустичну гітару, рояль, симфонічний оркестр та оперну співачку Ірину Семененко, але й побачили красиві балетні партії і театральні мізансцени. По гарячих слідах було випущено DVD «Две Эпохи».

У 2009 році на святкуванні свого 15-річчя Green Grey влаштували великий концерт у столичному Палаці Спорту.

У 2013 році Green Grey організували тур на честь свого 20-річчя і закінчили роботу над першим за 10 років студійним альбомом.

2016

Українська група Green Grey, яка відзначила 20-річчя, обіцяє здивувати публіку новим студійним альбомом під назвою WTF?!

Лідери групи Дизель і Мурик оголосили, що залишили хіпстерське минуле і з'єднали прогресивні музичні напрямки: рок, дабстеп, електро, техно...

На нові композиції вже знято кілька кліпів: «Часу немає», «Бабосов босам», «Все феєрично».


Джерело: https://uk.wikipedia.org/