dorn180 Біографії — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Іван Дорн

Іван Олександрович Дорн (нар. 17 жовтня 1988, Челябінськ, СРСР) — український співак і телеведучий, колишній учасник гурту «Пара Нормальних». З 2010 року має сольну кар'єру.

Біографія

Іван Дорн народився 17 жовтня 1988 року в Челябінську. У 1990 році переїхав до Славутич у зв'язку з роботою батька на Чорнобильській АЕС. До другого класу носив прізвище батька — Єрьомін. Пізніше, за пропозицією матері — Лідії Дорн, змінив прізвище, бо та не хотіла, щоб її сина щось, навіть формально, пов'язувало з батьком. Співати почав ще в школі. Вперше вийшов на сцену у віці 6 років на фестивалі «Золота осінь Славутича». У Івана є сестра Софія.

Іван активно займався спортом, став володарем багатьох спортивних звань: «Майстер спорту (Вітрильний спорт)», «Кандидат у майстри спорту з бальних танців», 2-й розряд з плавання, 3-й дорослий з легкої атлетики. Також Іван займався великим тенісом, шахами і футболом.

Іван Дорн отримав музичну освіту по класу фортепіано, став лауреатом та переможцем численних музичних конкурсів, серед яких: московський конкурс «Запали свою зірку» — 1-е місце, «Перлина Криму» — приз глядацьких симпатій; «Чорноморські ігри»: 2001 рік — зайняв 3-е призове місце, 2005 рік — зайняв 2-е призове місце; «Юрмала 2008».

У складі групи «Пара Нормальних»

2007 рік — на концерті Jamiroquai Іван Дорн знайомиться зі своєю майбутньою колегою Анею Добридневою і разом з нею створює дует «Пара Нормальних». Дует дуже швидко набирає популярність, створюючи образ молодих, енергійних людей, з упевненістю дивляться в майбутнє. 4 жовтня 2008 року група випускає дебютний альбом «Я придумаю happy end», який протягом місяця не сходив з 1-го місця хіт-параду «Шереметьєво-Бориспіль» на «Gala Radio». Влітку 2010 року Іван Дорн покидає групу і його місце займає Артем Мех.

Сольна кар'єра

В 2010 році Іван Дорн починає сольну кар'єру, випускаючи свої власні пісні, серед яких «Стицамен», «Бігуді», «Північне сяйво», «Тим більше» та інші. Спільно з Apollo Monkeys Іван випускає пісню «Синіми, жовтими, червоними».

Також з початку сольної кар'єри Іван випустив шість відеокліпів на пісні «Стицамен», «Так сильно», «Північне сяйво», «Синіми, жовтими, червоними», «Ідолом» і «Танець пінгвіна».

25 травня і 26 травня 2012 року в Москві відбулася офіційна презентація першого сольного альбому Co' ' Dorn. На премії МузТВ-2012 був номінований у категорії «Прорив року», також був номінований у трьох категоріях — «Дебют», «Відео» («Стицамен») і «Дизайн» (офіційний сайт), — на премії «Степовий вовк» 2012 року. У червні 2012 року журнал Billboard Russia помістив Івана Дорна на обкладинку як головного героя молодих музикантів.

Восени 2012 року Іван Дорн записав саундтрек до реаліті-шоу каналу Ю «Топ-модель по-російськи» з Іриною Шейк, взявши за основу музичної теми приспів зі своєї старої пісні «Бігуді».

Відгуки

Навесні 2012 року Дорн отримав кілька позитивних відгуків в російській пресі. У березні Булат Латипов в «Афіші» писав про Дорні як про «нову безумовну зірку тутешньої естради». Олег Соболєв («Коммерсантъ») у травні назвав Дорна «кращим в світі виконавцем російськомовної масової поп-музики». Дорн вигідно вирізняється на тлі «вічної провінційності місцевої поп-сцени» живими виступами у супроводі високопрофесійних музикантів. У квітні 2013 року пісня «Стицамен» опинилася в списку «Ста пісень, що змінили наше життя», складеного користувачами московського сайту журналу TimeOut.

Громадська робота

Зі слів самого Дорна, в ході збройного конфлікту на Сході України виділяв гроші волонтерам, як він припускав, для допомоги медикаментів мирним жителям. За твердженням його друга Сергія Притули, яке він зробив на своїй сторінці в мережі «Facebook», насправді, пожертвування Івана Дорна, які він робив виключно з гонорарів, отриманих у Росії, йшли для покупки обмундирування і техніки для українських військовослужбовців. Після скандалу Притула видалив пост зі своїм твердженням.

Особисте життя

З 2013 року одружений на однокласниці Анастасії Новікової. Дочка (нар. у червні 2014).


Джерело: https://ru.wikipedia.org/