Катерина Володимирівна Бужинська (ім'я при народженні — Катерина Володимирівна Ящук, 13 серпня 1979, Норильськ, Росія) — українська співачка, мецо-сопрано (альт), лауреат численних пісенних конкурсів, Гран-прі на Слов'янському базарі в 1998 році, народна артистка України. Співпрацює з українською студією Artur Music. Випустила 8 альбомів з 1998 року. В репертуарі є пісні українською, російською, англійською, італійською, іспанською, івритом, болгарською.

Катерина Бужинська — частина історії Української культури! Кожен її номер — незабутнє шоу! Вона не один рік хвилює серця і душу своїх шанувальників. Жива сексуальність, незвичайна енергетика, оригінальний і розкішний голос — три складові її успіху. Вона одна з небагатьох співачок, яка з легкістю співає на концертах без фонограми.

Дитинство
Катерина Володимирівна Бужинська народилась 13 серпня 1979 року в місті Норильськ, де прожила три роки. Згодом родина переїхала до Чернівців, на батьківщину матері. На початку кар'єри виступала під прізвищем батька Ящук, пізніше взяла прізвище матері — Бужинська.

Успіхи Катерини Ящук на початку творчого шляху пов'язані з дитячим ансамблем «Дзвінкі голоси» при палаці піонерів в Чернівцях та вчителем Марією Когос, у якій вчилась інша відома естрадна вконавиця Ані Лорак. Катерна Ящук також працює в Чернівецькій філармонії. В 1994 році Катерина стає фіналісткою програми першого каналу «Утренняя звезда». Після закінчення 9 класів Чернівецької середньої школи №33, в 1993 році вступає до спеціалізованого Чернівецького музичного училища імені С. Воробкевича. В 1995 році Катерина Бужинська стає переможницею престижних українських пісенних конкурсів «Дивограй», «Первоцвіт», «Кольорові сни», «Червона рута».

Початок кар'єри (1996–1999)
В 1996 році Катерина Бужинська бере участь на фестивалі «Веселад» та здобуває перше Гран-прі. В тому ж році, за запрошенням свого продюсера Юрія Квеленкова, їде до Києва, де, склавши іспити, вступає до другого курсу Київського інститута музики імені Р. М. Глієра на відділення «Естрадного вокалу», де штудіювала вокал в Тетяни Миколаївни Русової.

В 1997 році отримує Гран-прі на фестивалі «Молода Галичина» та «Крізь терни до зірок», і першу премію на «Пісенний вернісаж». В 1997 році успіхи співачки були оцінені у програмі «Шлягер» — в номінації «Відкриття року».

В 1998 році отримує Гран-прі на міжнародному фестивалі «Слов'янський базар-98» за виконання пісні «Приречена» на вірші Ю. Рибчинського та музику Сержа Лами. 

Бужинська співпрацює з поетом Юрієм Рибчинським та композитором Олександром Злотником і після перемоги на «Слов'янському базарі». Пісні та музика, які вони створили стали хітами: «Лід», «Романсеро», «Непокірна», а кліпмейкер Наталія Шевчук робить для них відео. В 1998 році співачка стала володарем премії «Прометей-престиж» в номінації «Юний талант» в программі «Людина Року». В 1998 році виходить дебютний альбом Катерины Бужинської «Музика, яку я люблю».

В 1999 році отримує Гран-прі за участь на фестивалі «Мальви» в місті Бяла-Подляска (Польща). В цьому ж році виходить її другий альбом — «Лід». На цю ж пісню було відзнято кліп, в якому взяли участь українські фігуристи Юлія Обертас та Дмитро Паламарчук.

2000–2008
В 2000 р. з успіхом закінчує Київське вище музичне училище та отримує диплом бакалавра за спеціальністю «артист естради». В 2001 році Бужинська стає першою представницею України на фестивалі в Сан-Ремо (Італія), де виконала пісню «Україна». При співпраці зі студією НАК в тому ж році виходить альбом «Полум'я». В 2001 році Наталія Шевчук зняла кліп на пісню «Романсеро» із наступного альбому. Зйомки кліпу проходили в Музеї етнографії Пирогово в Києві, але антураж обирався під іспанську та циганську культуру. Текст про шалене кохання та зраду написав Юрій Рибчинський. Президент України нагороджує Бужинську званням Заслуженої артистки України.

Другий кліп на історичну тему для пісні на слова Юрія Рибчинського «Чингісхан» зняв Баходир Юлдашев. Ідея створення художньої роботи із залученням акторів виникла у продюсера співачки за декілька років до зйомок, але реалізувати в 2002 році її зміг за своїм сценарієм Юлдашев на базі Ташкентської кіностудії «Узбекфільм», актори якої також узяли участь в масовках та постановочних боях. Узбекський актор Джавахир Закіров зіграв хана, а Катерина Бужинська його полонену, надалі — дружину, яка в кінці кліпу вбиває хана.

В 2003 році Бужинська випускає альбом «Романсеро». Післе завершення роботи над альбомом «Коханою назви» в 2006 році, йде в декретну відпустку. В 2008 році співачці було подаровано зірку на алеї зірок у Чернівцях.

2009–2013
В травні 2009 року Катерина Бужинська нагороджена орденом святого Станіслава. У жовтні 2009 року Катерина Бужинська отримала нагороду «Жінка III тисячоліття».

В 2011 році Катерина Бужинська разом з Володимиром Кузіним перемагає в фіналі телевізійного шоу на каналі Україна «Народна зірка-4» та проводить сольний концерт «Королева натхнення».

В 2012 році Олександр Філатович зробив кліп на пісню «Примарилось», музику до якої написав Віктор Чайка, а вірші — Віктор Іонов — її раніше в 2007 році виконала Ірина Аллегрова.

В травні 2013 року отримує музичну нагороду «Найкращий український дует року» в номінації «Гордість української пісні» за виконання пісні «Дві зорі» в дуеті з П.Чорним.

2014–2016
В червні 2014 року — виходить восьмий альбом «Нежный, родной».

В липні 2014 року — присвятила пісню Героям нашого часу «Солдат України»

Вересень 2014 — Катерина Бужинська увійшла в ТОП-100 найкрасивіших жінок України

28 грудня 2014 — отримує нагороду «Шлягер року» за пісню «Україна-це ми!».

В травні 2015 р. відбувся благодійний тур для української діаспори у Європі. Вісім країн ЄС побачили шоу-програму під назвою «Україна — це ми»: Болгарія, Угорщина, Австрія, Чехія, Німеччина, Італія, Іспанія, Польща і Україна. Українці та гості відвідали концерти, назвали шоу справжнім святом української пісні, музики та краси, а співачку — Співочим послом України.

В сучасній боротьбі за краще майбутнє співачка обрала своєю зброєю засоби мистецтва, тому що впевнена, що мова музики та пісні об'єднує нації! Більшість пісень артистки присвячені рідній Україні та героїчному минулому. Катерина є берегинею та носієм української пісні. Її пісні-народні хіти, більшість їх впізнає з перших нот, а творчість вже стала невід'ємною частиною української культури. Важко уявити державне свято, в якому Бужинська не взяла б участь.

Ідея проведення благодійного туру «Українці в Європі» знайшла підтримку у Європейського культурного фонду, який надав значну допомогу ініціатору, організатору та продюсеру проекту, чоловіку Катерини Дімітару Стойчеву.

В столиці ЄС Брюсселі Катерина Бужинська мала офіційну зустріч з представниками Європарламенту на тему «Україна — європейська держава». Катерина обговорила з єврокомісарами співробітництво України та ЄС в сфері культури та мистецтва, про підтримку України за кордоном та з боку світового співтовариства.

Спеціально до туру була написана пісня «Європа і Україна», автор музики Ніколо, автор слів- донька відомого кутюр'є Михайла Вороніна Лариса. Саме ця пісня презентувалася глядачу, яку буквально з другого приспіву вже співав увесь зал.

26 травня 2015 року — отримує українську музичну премію «Золотий диск» за альбом «Як у нас на Україні». Золотий диск — спеціальний приз у вигляді золотої платівки для виконавців, в котрих тираж альбомів перевищив певну кількість (більше 200 тис. примірників).

26 травня 2015 року — отримує нагороду від Української Православної Церкви «За жертовність і любов до України»

4 вересня 2015 — За рішенням СКУМО співачка Катерина Бужинська удостоєна почесного звання «Співочий посол України» за благодійну волонтерську діяльність, патріотизм, популяризацію української пісні в усьому світі, благодійність і любов до рідного краю.

4 вересня 2015 — винесено подяку від регіонального штабу по соціальному забезпеченню переселенців Івано-Франківської області та адміністрації Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей за надану благодійну допомогу і подяку за вагомий внесок підростаючого покоління.

У вересні 2015 ім'я співачки Катерини Бужинської занесено в книгу «Почесні імена України — еліта держави».

Книга передається президенту, в міністерства та відомства, дипломатичні представництва в Україні і за кордоном, в офіси діючих підприємств, наукових і навчальних закладів, бібліотек, поширюється на міжнародних виставках і семінарах!

Указом Президента України № 670/2015 від 1 грудня 2015 роки за значний внесок в історію і розвиток української культури , патріотизм , популяризацію української пісні у всьому світі , благодійність , волонтерську діяльність і любов до рідного краю , співачці Катерині Бужинської присвоїли звання « Народний артист України » .

У грудні 2015 отримує нагороду «Шлягер року»

5 грудня 2015 Народна артистка України, співачка Катерина Бужинська призначена на посаду «Президент БО« Фонд «Відродження Прикарпаття»

19 грудня 2015 відбулася презентація соціального міжнародного проекту «Діти за мир у всьому світі», який об'єднає 35 країн світу. Організатором проекту є БО "Фонд" Відродження Прикарпаття ".

28 лютого 2016 року бере участь в регіональному конкурсі «Благодійна Україна». В рамках конкурсу "Благодійна Україна" Народна артистка України Катерина Бужинська була нагороджена медаллю «За благодійність в Україні», також співачці вручили диплом "За благодійну та волонтерську діяльність".


Джерело: https://uk.wikipedia.org/