Катя Chilly (Катерина Кондратенко) – українська співачка, музикант, композитор.

Основні жанри її творчості – фольк, поп-рок і електронна музика. Такий мікс дозволяє назвати творчість Каті Chilly унікальною. За двадцять один рік співачка випустила всього три студійні альбоми, але її музика все одно вважається культовою.

Творчий шлях Каті Chilly почався в 1996 році після знайомства з композитором Сергієм Сметаніним. Авангардну музику, переплетену з українським фольком, відразу помітили. На дні народження гурту “Green Grey” діджей назвав її Катею “Chilly” (з англ. chill out – прохолода). Згодом цей псевдонім став символом нової хвилі в українській музиці кінця дев’яностих. Перемога на “Червоній руті” у квітні 1996 року і концертний тур влітку зробили співачку відкриттям того періоду.

Апогеєм творчого року стала підготовка матеріалу для альбому “Русалки In Da House”, який побачив світ в 1997 році. До альбому ввійшло дев’ять композицій. В їх основі - магічна мелодійність давньоукраїнських фольклорних мотивів з електронним аранжуванням. Така незвична мелодика тільки підсилює глибину звучання кожної пісні – від меланхолійного “Дихання океану” до психоделічної композиції “Сон”. Про цей період Катя відгукнулася так:
“Мій перший альбом – спонтанний сплеск, юнацька жага якогось революційного виходу за межі усталених норм.”

До 1998 рік Катя Chilly вела активну концертну діяльність. З 1999 року почався неоднозначний період в життєвому і творчому шляху співачки. Переломним моментом стало її падіння зі сцени на одному із концертів.

З 2000 року почалася робота над альбомом “Сон”, який так і не був виданий. До нього увійшло одинадцять композицій, написаних в період її мовчання. На думку Каті Chilly, платівка була надто інтровертною та замкнутою.
На початку 2000-х Катя виступила в Лондоні, англійський телеканал BBC транслював її виступ у прямому ефірі. В 2003 році разом із Сашком Положинським (“Тартак”) було записано композицію “Понад Хмарами”. Слухачів заворожило повернення надзичайного вокалу Каті Chilly, який охоплює аж три октави.

Роки мовчання співачка проводила у самовдосконаленні. Вона стверджувала, що вагалася, чи залишатися їй на сцені. Тим не менше, незабаром повернулася – із новою програмою, альбомом “Я – Молодая”, який вона презентувала в 2006 році. Також вийшло два кліпи – “Півні” і “Я – Молодая”. Сама Катя Chilly називає альбом “Я – Молодая” своїм поверненням до творчості, до публіки і до Бога. Після його виходу вона працювала з джазовим колективом “Solominband”, виступала на фестивалі “Джаз Коктебель”, а у 2008 році сформувався гурт “Катя Chilly Group”. Співачка працювала над новим матеріалом, тепер акустичним, але не видала більше жодної платівки. Проте, “Катя Chilly Group” були хедлайнерами ряду музичних фестивалів.

З 2009 року співачка виступала переважно на андерґраундній сцені. Вона одружилась з піаністом Олексієм Боголюбовим, у них народився син Святозар. Сім’ю, любов до рідних Катя вважає невичерпним джерелом натхнення.
У 2016 та 2017 роках Катя Chilly Group брали участь у відбірковому конкурсі на “Євробачення”, але не пройшли відбірного циклу.

І тільки 26 лютого 2017 року, коли співачка несподівано з’явилася в ефірі телешоу “Голос Країни”, усіх вразив її феєричний виступ з піснею “Светлица". Катя вирішила продовжити участь у шоу. Відео з її участю зібрало на YouTube більш ніж сто тисяч переглядів.

Катю Chilly порівнюють з такими музикантами, як Бйорк та Бетт Гіббонс (“Portishead”). Однак її самобутність визначається сильним зв’язком з українським фольклором. Своє натхнення вона черпає з казок та міфів, які детально вивчає. Також Катя захоплюється “віщим словом” - поєднанням співу і звуків для магічних обрядів, керуванням свідомістю й енергією.

“Катя Chilly Group” додає до свого репертуару звуки природи за посередністю дудок, тибетських чаш, криків звірів, шуму води, індійських мушель. Для Каті Chilly виконання композицій – своєрідний магічний ритуал:

"Коли я співаю, на сцені відбувається щось на кшталт таїнства. Чим більше я зосереджуюся на звуці, тим більше відбувається щось, що схоже на причастя. І це не людське, а щось дуже прекрасне."