lama180 Біографії — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Lama

Lama — український поп-рок гурт.

Історія

Гурт виник на початку 2005 року. На початку свого існування постійним і єдиним учасником колективу була лише Наталя Дзеньків, тому досить часто «Lama» асоціюють тільки з нею. Назва гурту походить із давньошумерської міфології, деЛама — це богиня-покровителька, що символізує особистість; своя лама є в кожної свідомої істоти.
Яскравою деталлю сценічного образу солістки стало бінді — знак правди в індуїзмі, так зване «третє око», яке малюють на лобі.

Перші хіти «Мені Так Треба», «Моє Серце», «Літак» разом з іншими композиціями сформували дебютний альбом гурту «Lama» восени 2006 року, який викликав неабиякий ажіотаж серед українських слухачів. Після виходу альбому гурт починає з'являтися на різного типу концертних майданчиках.

2007–2009

2007 року на церемонії «MTV Europe Music Awards», що відбувалася в Мюнхенському «OlimpiaHalle», Наталя Дзеньків отримала премію «Best Ukrainian Act» (найкращий український виконавець).

Як справжні музиканти, гурт «Lama» виступає без використання фонограм, а це вимагає, аби на сцені працювали професійні музиканти, до гурту приєдналися нові учасники і він став повноцінним музичним проектом. Вперше оновлений склад гурту офіційно можна було побачити у кліпі на пісню «Світло і Тінь». Ця робота стала першим синґлом з другого однойменного альбому, який гурт «Lama» презентував у травні 2008. В альбомному буклеті було оприлюднено таку інформацію про тодішній склад гурту:

  • Наталя Дзеньків — спів
  • Андрій Алексеєв — гітара
  • Зураб Рогава — бас-гітара
  • Жека Кобзарук — синтезатори
  • Дмитро «ZI» Супрунюк — барабани

Друга пісня з альбому «Світло і Тінь» — «Знаєш Як Болить» — став неофіційним саундтреком до українського фільму «Сафо. Кохання без меж».

Наприкінці 2008-го року новим гітаристом гурту «Lama» став Костянтин Шелудько. Через неповний рік після презентації другого альбому «Lama» гурт вирушив у Всеукраїнський тур «Світло і Тінь» на його підтримку. Тож у квітні-травні 2009-го року відбулося понад 20 успішних концертів у більшості обласних центрів України та деяких інших містах. Своєрідною прелюдією до масштабного туру став кліп на останню пісню зі згаданого альбому — «З Джерела». Саме під час туру на сцені з'явився ще один (шостий) учасник колективу — гітарист Павло Лисюк. Приблизно в той час було записано пісню «Hey U» з гуртами «Друга Ріка» та «Dazzle Dreams». Метою кліпу на цю композицію був пошук зниклих безвісти дітей, фотографії яких було використано у відеоролику.

На цьому етапі гурт переважно описує свої твори як поп-рок, хоча Наталя не приховує бажання творити музику з виразнішим рок-н-рольним забарвленням.

З 2009

Офіційна презентація альбому «Назавжди» відбулася 1 листопада 2013 року. Диск, на який записано 12 композицій, мав вийти ще у травні 2013, але подію неодноразово переносили у зв’язку з записом пісні "Ангел", яку солістка гурту присвятила батькові. В записуванні альбому взяли участь три симфонічні оркестри.

Оскільки пісні гурту є результатом спільної творчої співпраці всіх її членів, з появою нових музикантів та у зв'язку з творчими експериментами нові композиції, які увійшли до третього студійного альбому гурту, набирали іншого забарвлення — особливо це помітно у композиції «Жовте Поле». Альбом потрапив до десятки кращих альбомів 2013 року за версією «open.ua», де зайняв 9 сходинку.

Склад гурту

  • Наталя Дзеньків — спів
  • Костянтин Шелудько — гітара
  • Жека Кобзарук — синтезатори
  • Іван Зіменко — барабани


Джерело: http://uk.wikipedia.org/