«Mari Cheba» — український тріп-хоп гурт, заснований солісткою та автором пісень Марі Чебою у серпні 2015 року.

Вокальні здібності українки оцінила світова музична індустрія: дівчина стала володаркою звання «кращий жіночий вокал» за версією Trip Hop Nation серед виконавиць з Америки і країн Європи. До складу гурту входять клавішник Валентин Латиш та електро-гітарист Денис Рильков. У 2016 році «Mari Cheba» стали номінантами премії Yuna в категорії «Відкриття року»

Музиканти Mari Cheba сповідують інтуїтивний підхід до творчості, експериментуючи зі звуком і не дотримуючись якихось стандартів і правил. Група поєднує найрізноманітніші стилі зі змішування вокальних ефектів, створюючи унікальний саунд-дизайн і власну архітектуру звуку. Солістка групи Марі працювала раніше з Євгеном Ступкою, Євгеном Чистяковим («Хвилина Дельфіна»,«Зізнання»). Учасниця благодійного туру в зоні АТО «Підтримай своїх», у якому взяли участь українські зірки (М. Бурмака Т. Матвієнко, А. Мірзоян, Злата Огнєвіч, А. Приходько, Руслана, Ярмак та ін.)

2015 року пісня iiiii eyes x #soundspace «Delphina Hvylyna» потрапила в компіляцію найкращих жіночих тріп-хоп вокалів «Special edition Trip Hop Nation Friends», який серед американських, британських й інших учасників збірки став єдиним україномовним треком . Саму ж компіляцію зміксував піонер тріп-хопу й засновник гурту «Morcheeba» Пол Чіба (Paul Cheebа).

Молода співачка з Кривого Рогу. Марі народилася в передмісті Києва, але в ранньому дитинстві батьки відвезли її в Кривбас. Дівчинка виросла і зрозуміла, що писати й виконувати пісні виходить у неї найкраще. Після закінчення навчання в криворізькому університеті, на філфаку, вона повернулася до Києва і вважає столицю своїм місцем сили. Власне, сили талановитій дівчині надають не тільки красиві місця міста, а й знакові люди, які тут зосереджені. Працювала з Євгеном Ступкою з 2013 по 2014 роки, саунд-продюсером, відомим роботою над альбомом Океану Ельзи «Янанебібув», синглом Земфіри «Досвидания», платівкою Діани Арбеніної «Цунами» та записала з ним декілька синглів.

19 червня гурт віпускає дебютний альбом IONA та починають співпрацювати з молодим сауд-продюсером Артуром Данієляном. 18 вересня гурт випускає першу спільну роботу з Артуром - сингл "Тільки ти".


Джерело: https://uk.wikipedia.org/