Дмитро́ Сергі́йович Мона́тик, більш відомий як MONATIK (нар. 1 квітня 1986, Луцьк) — український співак, танцюрист, автор пісень, композитор, учасник шоу «Ікс-Фактор», «Танцюють всі» та «Зірковий ринг».

Дитинство та юність

З 2000 по 2006 роках — учасник луцького брейкданс-колективу «DBS Crew», який став найкращою «B-boy» командою Західної України.
У 2003 році вступив до МАУП на юридичний факультет, і у вільний від занять час займався музикою і танцями. Закінчивши університет, він отримав спеціальність юриста.

Переломний момент

У 2008 році Монатик пройшов фінальний кастинг у «Фабрика зірок−2», але все таки не потрапив до проекту. Того ж року Наталія Могилевська запросила Дмитра на роботу до свого балету, під час її концертної програми «Real O». Саме ця подія і стала «доленосним моментом» для Дмитра, оскільки він погодився і переїхав до Києва.
У 2008 році Монатик зібрав свій перший музичний колектив «Monatique», у складі якого вони провели два живих концерти в рідному місті Дмитра — Луцьку. Хлопці грали у стилі funk і soul. Знявся у кліпі гурту «ФлайzZzа» «Вчора я не роздягався».
У 2009 році — Дмитро пройшов кастинг у балет «D'arts», і протягом 2-х років пережив масу творчих подій: у 2010 році вистава «Дівчинка з сірниками», постановником якого був Микола Бойченко, керівник балету.
Літо 2010, 2011 років — працює у складі балету «D'arts», є учасником офіційного балету «Республіки Казантип».

Початок сольної кар'єри

Влітку 2011року вийшла перша пісня «ТайУлетаю», до якої також був знятий відеокліп за допомогою iPhone. Протягом 2011 року різні популярні естрадні виконавці запрошували Дмитра на зйомки у своїх кліпах: Потап і Настя Каменських «Выкрутасы», гурт «Інфініті» «Ну и пусть», INKA «Pump it». Також Монатик виступав хореографом відеороботи співачки Йолки «На большом воздушном шаре».

Творчий розвиток

Серпень 2012 — перші кроки Дмитра в ролі композитора: презентація треку LOBODA «40 градусов» на «Crimea Music Fest».
Літо 2012 — Дмитро виступив у ролі композитора в декількох епізодах проекту «Альо, Директор!» зі Світланою Лободою на каналі ТЕТ.
Листопад 2012 — Дмитро Монатик виступив на сцені «Ікс-фактора» вже не в ролі учасника, а — запрошеного артиста.
Після релізів трьох треків у 2012-му році («Воздух», «ТерроризирУ.Е.т», «Важно»), у березні 2013-го року Дмитро влаштував кастинг до свого балету і відібрав 4-х найкращих танцівників. Разом вони дали концерти Україною, Білоруссю, Росією.
У квітні 2013 року, цитуючи ЗМІ: «Дмитро Монатик дав старт сольній кар'єрі Єви Бушміної», написавши їй пісню «Собой». Весна та літо виявилися плодоносними для артиста і він подарував своїм прихильникам три треки: «Прости…», «Саундтрек сегодняшнЕГО дня» та «ДыМ».
У травні того ж року відбулася прем'єра кліпу на пісню «Прости…». Це відео ротується телеканалами України, Російської Федерації та Латвії.
Червень 2013-го року — прем'єра кліпу на трек «Клавіши», котрий MONATIK записав разом з своїм земляком, луцьким репером KOVALERO.
8 листопада 2013-го року артист презентував публіці свою музикальну новинку — сингл «Улыбаясь» із гаслом — «Живи, люби, борися — „УЛЫБАЯСЬ“».
12 грудня 2014 року під час великого сольного концерту в Києві відбулася презентація дебютного сольного альбому «Саундтрек сегодняшнЕГО дня (С.С.Д.)».
5 червня 2014 року в Інтернеті та на провідних музичних каналах відбулася прем'єра нового відеокліпу «В лучшем свете», режисером якого став танцюрист Анатолій Сачівко. Пізніше відеоробота отримала схвальний відгук Алана Бадоєва, одного з найкращих українських кліп-мейкерів.
24 серпня 2014 року артист представив україномовну пісню «Може, вже досить», основним закликом якої є припинення війни на Донбасі між Росією та Україною.
У листопаді 2014 року MONATIK відвідав Київ, Одесу, Львів, Дніпропетровськ та Харків із програмою «Сейчас». Ця подія співпала у часі з прем'єрою однойменного синглу.
На початку 2015 року співак записує два успішні дуети на авторські пісні — з Ганною Сєдоковою (пісня «Тише») та Quest Pistols Show (трек «Мокрая»). На обидві композиції було відзнято відеокліпи.
25 травня 2016 року MONATIK презентував свій другий альбом «Звучит». До платівки увійшло 16 композицій.

Кіно та Телебачення

Знявся в епізодичних ролях у серіалах «Повернення Мухтара» та «Щоденники темного».
Наприкінці цього ж року взяв участь у шоу Танцюють всі-3 та став фіналістом шоу Х-фактор.
У 2012 році дійшов до фіналу шоу «Зірковий ринг». 


Джерело:https://uk.wikipedia.org/