Мотор'ролла — український рок-гурт з міста Хмельницького. Створений у 1994 році. У 1995 та 1997 роках гурт ставав лауреатом фестивалю «Червона Рута»

Історія

Протягом 1990-1994 років сформувався початковий склад: Олександр Буднецький — вокал; Ігор Лисий — гітара; Сергій Присяжний — гітара; Віктор Верхняцький — бас-гітара; Костянтин Стрелецький —барабани; Ілля Демба — саксофон.

Перший публічний виступ гурту відбувся 11 травня 1994 року. Цю дату і вирішено вважати офіційним днем народження групи Мотор'ролла (назва якої пишеться тільки з двома буквами «Р» через апостроф, і подвійним «Л») Хоча перша назва гурту, запропонована Буднецьким, звучала так: "Piractum Est". Ця фраза у поєднанні із опущеним до низу великим пальцем руки, на гладіаторських боях означала - "Добити". Але з часом команда усвідомила, що стилістично музика не відповідає цій „ґотичній” назві і вирішила змінити ім’я. Влітку 94-го було вирішено назватися „Мотор’ролла”, що є скороченням двох слів – “мотоцикли” та “рок’н’ролл”.

Написання першого музичного матеріалу відбувалося на балконі вокаліста. Свого часу батьки вокаліста Женя та Люся Буднецькі були відомі як професійні артисти та працювали в одній команді з „корифеєм” української пісні Миколою Мозговим. Цей факт не міг не відбитися на бажанні Сашка коли-небудь опинитися на сцені. Напрацьована роками репетиційна база Буднецьких стала відповідним поштовхом для розвитку «Мотор'ролли».

Творчий шлях

1995 — Мотор'ролла перемагає у відбірковому турі „Червоної Рути”. Групу полишає басист Віктор Верхняцький і на його місце приходить Євген Тимошенко. Команда вперше їде виступати за межі Хмельницького, а саме у Севастополь, на фінал всеукраїнського фестивалю „Червона Рута 95”. У результаті – чесно завойований диплом „...за сучасне трактування української балади” з піснею „Ой На Горі Вогонь Горить...”, купа нових знайомих та невдала спроба вигнати Ігоря Лисого з команді за зловживання алкогольними напоями. Відразу після „Рути”, через необхідність захищати Батьківщіну, Костянтин Стрелецький передає барабанну естафету своєму учню Сергію Лебедю. В той самий час, через внутрішні непорозуміння з групи йде Євген Тимошенко. Ігор Лисий, заморений спостереженнями скаженої ротації басистів, власноруч взявся освоювати інструмент, який має меншу кількість струн. Лисий стає незмінним, аж дотепер, басистом групи.

1996 — гурт втрачає саксофоніста Іллю Дембу. Зараз, громадянин США, мешканець міста Бостон, Ілля підтримує тісні стосунки з музикантами групи.

1998 — У славному місті Кам’янець-Подільский, разом з „Братами Карамазовими” та «Кому Вниз», Мотор’ролла бере участь у дійстві під назвою „Козацькі Забави”. Наприкінці року стає дипломантом конкурсу молодих виконавців „Майбутнє України” (м. Львів).

Записує другий альбом на студії інді-лейблу „Фост Дракону Рекордс”. З команди йде Андрій Захарко, який від’їжджає на постійне місце проживання до Іспанії.
1999 - Компанія ”Мюзік Фекторі Груп” випускає другий альбом команди під назвою „Тиск”. У червні група бере участь у триденному міжнародному фестивалі „РОК-КИЇВ 99” Серед учасників - "Coolio" (США), "The Вйо" (Україна), "Сплин" (Росія), "Alphaville" (Німеччина). У другий день виступали "Брати Карамазови" (Україна), "Sweet" (Англія), "Tequillajazz" (Росія), "Maggie Reilly" (Шотландія), "Stranglers" (Англія), "Zucchero" (Італія). Ну і нарешті, у третій день грали: "Мертвий півень" (Україна), "Smokie" (Англія), "No Big Silence" (Естонія), "Monster Magnet" (США), "Мотор'ролла" (Україна) и "METALLICA" (США)!!!

2000 — Протягом року Мотор’ролла не полишала концертних майданчиків. Паралельно накопичується матеріал на новий альбом. було записано першу пісню до майбутнього диску, який має назву „А Я Собі Гуля...” спільно з вокалістом групи «Воплі Відоплясова» Олегом Скрипкою 2002.

2003 „Мотор’ролла” організовує спільний виступ з групою „Воплі Відоплясова”. Продовжує записувати пісні до нового альбому та опиняється серед запрошених на легендарному фестивалі „Альтернатива” у м.Львові. Також того року ми зняли відео на пісню „Не Дзвонила, Не Заходила”.

2004 Запис програми "Твій формат" на телеканалі М1. «Зима хвора» виконується разом з Сашком Положинським (ТАРТАК), а «Ой, на горі…» з Вадимом Краснооким (MAD HEADS). Виступ на святкуванні триріччя музичного телеканалу „Ентер”. Під час виборів з’являється трек «Вперед до сказу», альбом готовий, але чогось не вистачає… Відволікла революція. МОТОР’РОЛЛА разом з усіма на Майдані та на сцені.

2005 Запис пісні „8-ий колір” (авторка тексту - Тома Приймак).

2006 Навесні МОТОР’РОЛЛА оприлюднює перший сингл до майбутнього альбому під назвою «До Тебе Мила».У одному з варіантів пісни гостинно заспівала заслужена артистка України Валентина Степова.Трохи пізніше група знімає відео на цю пісню.У червні кліп на пісню «До Тебе Мила» ротується на провідних телеканалах України.

2008 Протягом весни закінчує роботу над новим альбомом.Наприкінці квітня знімається відео до пісні «Полум'я».Режисером нового відеодоробку виступив знаний режисер Тарас Химич. Зйомки відбулися у львівському палаці Потоцьких.Відео робота отримала потужну ротацію у ефірах музичних телеканалах України.

03.07.08 – офіційна дата виходу нового альбому групи МОТОР’РОЛЛА – «Кольорові Сни»

2009 У групі новий клавішник – Сергій Карнаух – визнаний спеціаліст з питань народної музики. Команда радикально переглядає стилістичні ознаки концертої програми. Серед звичного «пост гранжу» тепер можна почути ліричну «босанову» та неприхований «СкаПанк».Навесні група випускає подвійник CD/DVD «The best of Мотор'ролла» та вирушає у всеукраїнський тур на його підтримку.У грудні місяці група представляє відео на пісню “Пригадай”. Зйомки відбувалися на початку листопада, протягом двох днів в Карпатах та у Львові. Режисером та оператором виступив Тарас Химич.

2010 Продовжується співпраця з групою «Ключ»(Klooch(Canada)) у вигляді спільної пісні "Жар-Птиця", а у листопаді завершена робота над відео-двійником пісні, завдяки тому ж Тарасу Химичу.Протягом року численні виступи на майданах,у клубах та приватних вечірках.

2011 Завдяки компанії ФДР, з якою група співпрацює вже більше ніж 10 років та давньому другові команди,шоу-мену та продюсеру Сергію Кузіну народжується дуетна композиція "Душа" записана разом з випускницею "Фабрика 3" Настею Кочєтовою, яку знають більше як Еріка. Однойменний відеокліп автором якого вже традиційно виступив Тарас Химич,жорстко ротується на міжнародному каналі М1. Численні теле та радіо ефіри дуету Сені Присяжного (Мотор'ролла) та Еріки. Не припиняється концертна діяльність.Частіше за інших сьогодні можна почути та побачити групу у двох столичних закладах: Docker pub та Docker's ABC.


Джерело: http://uk.wikipedia.org/