PIANO (читається як «ПІАНО») – український гурт, cтворений в 2008 році Богданом Головко та Олегом Тимошиком у Львові. Хоча спражньою датою заснування музиканти вважають 9 листопада 2014 року, коли світ побачив перший дебютний ЕР-альбом "Пристані". Лідером та вокалісткою гурту є Христина Головко .Стилістика гурту неоднозначна й не вписується в рамки єдиного музичного напрямку. Музика варіюється від поп-арту до року, також у ній присутні елементи фанку.

Історія

До 2014 року, період перед дебютним альбомом «Пристані»
Перші творчі пошуки розпочались у 2008 році. Тоді Богдан Головко та Олег Тимошик планували грати у повному складі, але без вокалу. Після довгого затишшя у 2011 році Богдан просить сестру Христину підіграти хлопцям на фортепіано. Та після декількох репетицій Христина починає співати. На початку 2012 року колектив переформатовується під вокал і починає створювати концертну програму та записує кілька демо-пісень. Після виступів з гурту через особисті обставини йде ударник Остап Сухоцький. Розпочинається процес пошуку ударника, який триває дуже довго. Зрештою на початку 2013 року розпочали грати акустично, запрошують кахоніста і восени дають перший концерт. Згодом музиканти вирішують сісти і записати перший акустичний альбом, який вже потім отримає назву "Пристані"

2014 рік, альбом «Пристані»

Робота над альбомом триває з весни до кінця літа 2014 року. Врешті-решт постійні учасники гурту Христина та Богдан Головко і Олег Тимошик вирішують у листопаді випустити перше EP.
9 листопада 2014 року світ побачив альбом «Пристані», який встиг отримати безліч схвальних відгуків не лише слухачів, ай від музичних критиків. Також альбом встиг зазвучати в ефірах багатьох радіостанцій серед яких Львівська Хвиля («Все й одразу»), Аристократи(«Ранкове шоу»), «Громадське радіо» («Громадська хвиля»), радіо «ЕРА» («Студія вихідного дня» та «Пора року» Андрія Куликова).
Для нас «Пристані» — це знайомство з нашим слухачем, наша перша музична гавань. У ній разом з слухачами пірнаємо в світ музики PIANO. Кожна пісня альбому є результатом нашої великої любові і прагнення говорити до світу від ніжного мовчання до форте", — розповіла вокалістка гурту Христина Головко.
Після появи «Пристаней» PIANO запрошує до співпраці професійну віолончелістку Марію Біль, яка водночас їздить з концертами країнами Європи. З тих пір Марія є постійним учасником колективу.

2015 рік, період становлення та активного розвитку

Гурт активно розвивається і концертує містами України. 30 січня після концерту в Рівному лідер PIANO Христина Головко пропонує працювати музичним менеджером Олексію Самчуку, відомий у вузьких колах як менеджер гуртів «Оркестр Яко Іжиця» та «Ріплей», а також організатор концертів. Варто зазначити, що Олексій співпрацював з музикантами ще з вересня2014 року, коли його друг композитор і піаніст Єгор Грушин запропонував просто допомогти колективу з роботою у соціальних мережах. Після вдалих зимових та весняних концертів гурт починають запрошувати на різні фестивалі, слухацька аудиторія щодня збільшується.
22 березня PIANO грає у Львові на розігріві сольного проекту Сергія «Колоса» Мартинюка — лідера гурту «Фiолет», в рамках його всеукраїнського туру «Як я живу».
16 квітня гурт вирушає у свої перші триденні концертні мандри до Вінниці, Черкас та Тернополя.
21 травня на берлінському RadioCORAX транслюють розмову з Христиною Головко.
5 червня музиканти вперше виступають у Києві з сольним концертом. Шанувальники гурту ще довго не хотіли відпускати музикантів зі сцени «Apelsin magic café». Як наслідок, два виходи «на біс».
«Вчорашній вечір я запам'ятаю назавжди! Емоції, відчуття переповнюють. Любов, вдячність і тепло огортає від ваших щирих посмішок, від ваших шалених оплесків, від того, як ви співаєте „Покатай мене по Україні“ чи шепочете „Пристані“. Якщо є десь моє життя і моя любов, то вона у всіх вас! Людях, які нас слухають, нас підтримують, нас відчувають! Шалене дякую, КИЇВ! ВИ — ЧУДОВІ! Велике дякую Андрію Куликову за те, що був з нами цього вечора!», — коментує концерт лідер та вокалістка гурту Христина Головко в одній з соціальних мереж.
"Так говорити вміють лише галичани, так відкриватись може лише Христя Головко, так грати може лише «PIANO», — молодіжна інформаційна спільнота «Сіль» про концерт у столиці.
7 червня у львівському мистецькому центрі «Грушевський cinemajazz» ніде було місця знайти. Концерт проходить з аншлагом.
«За кількістю бажаючих, можна сміливо сказати, що в PIANO є надійна команда відданих моряків, з якими не страшно підкорювати нові океани та моря…», — Молоде радіо про концерт у рідному Львові.
27 червня PIANO виступає у парку імені Івана Франка (Львів)на благодійному проекті "Шафа" таким чином допомагаючи зібрати близько 400 кілограмів різного одягу, взуття тощо.
1 липня в ефірі радіостанції «Джем ФМ», у рамках нового шоу «Селекція», що створюється спільно з інтернет-платформою cultprostir.ua, відбулася презентація львівського гурту PIANO. В якості гостя був лідер гурту
Після виступу на фестивалі «Файне місто» у Тернополі гурт запрошують до міста Кам'янець-Подільський на ще один великий фестиваль, що має назву «Respublica». Влітку до команди приєднується барабанщик Тарас Лозан, вперше виступивши з музикантами 18 липня на концерті у Славську. PIANO вирішує перейти у повний склад. 9 серпня гурт виступає у Свіржі на головній сцені фестивалю «WoodstockUkraine».
"Після концерту тендітна вокалістка Христина Головко близько години (!) роздає автографи. Серед фанатів найбільше хлопців. Просять співачку підписати маркером руку. Не відмовляє. «Мабуть, вперше роздала стільки автографів,— зізнається кореспонденту „ВЗ“ Христина.— Публіка на фестивалі — неймовірна. Любимо виступати у місцях, де нас розуміють з півслова».
Зараз гурт працює над новим альбомом, який з нетерпінням очікують як самі музиканти, так і їхні прихильники. Музиканти вже встигли зробити аншлагові концерти- презентації синглу у Києві та Львові.

Цікаві факти

Слова пісні «Покатай мене по Україні» були написані не Христиною Головко як, можливо, хтось думає, а її братом Богданом. Наразі одна з найбільш відомих пісня гурту.


Джерело:https://uk.wikipedia.org/