Олександр Пономарьов – народний артист України, співак, поет, композитор, аранжувальник, телеведучий, актор і музичний продюсер. Багаторазовий володар титулу «Кращий співак року», виконавець державного гімну України, перший учасник від України на міжнародному конкурсі «Євробачення», ініціатор та учасник благодійних заходів, володар численних премій та нагород.

Олександр Пономарьов народився 9 серпня 1973 року у місті Хмельницький. Олександрів батько Валерій — з Хмельницького, а мати — Любов Анатоліївна — з Донецька.

У дитинстві Сашко хворів на малокрів'я. Підлікувавшись, вiн зовсім змінився: став постійно битися з хлопцями, належав до хуліганських компаній. А з 6 років вирішив вкласти всю свою силу в бокс, яким професійно займався до 15 років.

Змалку мати помітила в сина ще один талант — співочий. Але батьки не могли знайти гроші на музичну школу, а перше фортепіано Олександр отримав, коли вже закінчував восьмий клас. Та Сашко протягом усього дитинства співав у дворі під гітару. Так, коли йому було 12 років, з'явилася пісня «Святая Анна». Сашко навіть співав її під вікнами однієї однокласниці, яка йому подобалася.

Під час одного з боксерських поєдинків Сашко пропустив удар в голову. Травма призвела до швидкої втрати зору. Лікарі звеліли Пономарьову відмовитися від боксу. Хлопець якраз закінчив 8 клас. З'явилася можливість вступити в училище, яких тоді в Хмельницькому було 3 — медичне, педагогічне та музичне. Сашко вибрав музичне (з огляду на давню любов до музики). На вступному іспиті Олександр Пономарьов співав пісню «Ніч така місячна».

Після закінчення в 1993 році Хмельницького музичного училища по спеціальності хормейстр і вступу на вокальний факультет Львівського музичного інституту ім. М. В. Лисенка перший же виступ Олександра Пономарьова на великій сцені завершився тріумфом. На «Червоній руті-93» в Донецьку він виграв перше місце і приз за найкращий вокал. А по закінченні року молодого співака визнали кращим поп-співаком України. У 1995 р. Олександр Пономарьов стає володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу молодих естрадних виконавців імені Володимира Івасюка в Чернівцях. Популярність Пономарьова зростає, що, в свою чергу, спричинює переїзд у Київ та перевід до столичної Національної музичної академії.

У 1996 р. на престижному Міжнародному конкурсі молодих виконавців «Ялта-96» Олександр стає володарем Гран-прі. Цього року виходить у світ перший альбом Олександра Пономарьова «З ранку до ночі». У1997 р. на Міжнародному фестивалі «Таврійські ігри» Пономарьов отримує нагороду Всеукраїнської премії в галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» у номінації «Співак року». Цього ж року в межах загальнонаціональної програми «Людина року» Олександра Пономарьова називають «Зіркою естради року». Виходить у світ другий альбом Пономарьова «Перша і остання любов». 21 грудня 1997 р. в київському палаці «Україна» при повному аншлазі проходить сольний концерт Олександра Пономарьова — «Перша і остання любов». У 1998 р. Олександру Пономарьову присвоєно звання Заслуженого артиста України (на той час співак став наймолодшим Заслуженим артистом). В лютому-березні 1998 р. проходить перший в історії незалежної України «живий» всеукраїнський гастрольний тур Олександра Пономарьова по 25-ти містах України. 26 травня 1998 р. Олександр створює продюсерський центр «З ранку до ночі». 16 грудня 1998 р. в палаці «Україна» на церемонії нагородження Всеукраїнською премією в галузі музики та масових видовищ Олександру Пономарьову третій раз поспіль вручають перо «Золотої Жар-птиці» в номінації «Співак року». У 1999 р. Макс Паперник знімає відеокліп на пісню Олександра Пономарьова «Ніжними вустами», в листопаді цього року на екрани виходить кліп Олександра «Ти моя». У грудні 1999 р. Олександр Пономарьов отримує чергову премію «Золота Жар-птиця»: на думку музичних експертів, саме він є найкращим співаком країни 1999 р. 20 лютого 2000 р. тиражом у 125000 екземплярів виходить у світ третій альбом Олександра Пономарьова «Вона». 4 лютого 2001 р. відбулася прем'єра нового відео Олександра Пономарьова на пісню «Він чекає на неї» (автор музики та слів — Святослав Вакарчук). 18 травня 2001 р. виходить четвертий альбом Олександра Пономарьова «Він». Липень 2001 р. — Олександр Пономарьов знову стає «кращим співаком України» (він єдиний український артист, який п'ять разів поспіль здобував премію «Золота Жар-птиця»). Наприкінці 2001 р. проходять дві прем'єри відеокліпів на пісні «Крила» та «Вогонь». На «Таврійських іграх-2002» Олександр Пономарьов знову здобуває премію «Золота Жар-птиця». 3 листопада 2002 р. проходить прем'єра кліпу на пісню «Човен», знятого у Венеції. У травні 2003 р. Олександр Пономарьов з піснею«Hasta la Vista» (музика — Цвійка Пік, слова Міріть Шем-Ур, постановка пісні — Анатолій Залевський та театр «Різ ома») посів 14 місце на 48-му пісенному конкурсі «Євробачення» в Ризі (в якому вперше взяла участь Україна). В червні 2003 р. відбувається дебют Олександра в кіно (у чотирьохсерійному фільмі «Особисте життя» Олександр Пономарьов грає роль співака Влада Хмельницького).

2006 р. виходить у світ п'ятий альбом Олександра «Я люблю тільки тебе». 18 серпня 2006 р. Президент України Віктор Ющенко присвоює Олександрові Пономарьову звання народного артиста України.

Євробачення

Олександр увійшов до історії українського шоубізнесу, як перший представник України на Євробаченні — виступивши в 2003 році у Латвії. Його англомовна композиція «Аста ла віста» (ісп. «Hasta la vista» означає «До побачення») посіла 14 місце серед 26 учасників.

Телебачення

У 2001 знявся у телевізійному новорічному мюзиклі «Вечори на хуторі біля Диканьки».

З грудня 2005 до середини 2007 року вів кулінарну програму «Смачна країна» на телеканалі «1+1».
З травня 2011 року бере участь у програмі «Голос країни» на телеканалі «1+1» в якості тренера.

Музика для кінофільмів:

2006 - «Жага екстриму», режисер Андрій Дончик
2007 - «Мій принц», режисер Галина Сахно
2008 - «7 днів до весілля», режисер Сергій Лисенко

Зйомки в кіно:

«Особисте життя», режисер Вілен Новак. Зіграв співака Влада Хмельницького.

Творча біографія

1993
Дебют на Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців «Червона рута» (м. Донецьк), Перша премія http://www.chervonaruta.info/index.php
1994
Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов'янський базар» (м. Вітебськ), Друга премія http://festival.vitebsk.by/
1995
Міжнародний конкурс молодих виконавців сучасної української естрадної пісні ім. Володимира Івасюка (м. Чернівці), Гран-прі http://www.ivasyuk.org.ua/festivals.php?lang=ru
1996
Фестиваль «Море друзів» (м. Ялта), Гран-прі http://more-druziv.com.ua/laureati_rus.html
Титул «Співак року - 1996» фестиваль «Таврійські Ігри» http://www.tavriagames.com/
Дебютний альбом «З ранку до ночі»
Дебютний відеокліп на пісню «Зіронька»
1997
Альбом «Перша і остання любов»
Титул «Співак року - 1997», фестиваль «Таврійські Ігри»
Титул «Людина року» і премія «Прометей-престиж» у номінації «Зірка естради 1997 року» http://www.ludinaroku.com.ua/
Відеокліп на пісню «Серденько»
1998
Олександру Пономарьову присвоєно звання заслуженого артиста України
У рамках підтримки нового альбому «Перша і остання любов» у лютому-березні проходить перший в історії незалежної України «живий» * всеукраїнський гастрольний тур Олександра Пономарьова по 25-ти містах України, під час якого відбувається 37 аншлагових концертів. * Всі пісні виконуються виключно під акомпанемент музичного колективу, без використання фонограми. Безпрецедентний музичний тур для українського шоу-бізнесу.
Титул «Співак року - 1998», фестиваль «Таврійські Ігри»
1999
Відеокліп на пісню «Ніжними вустами»
Відеокліп на пісню «Ти моя»
Титул «Співак року - 1999», фестиваль «Таврійські Ігри»
2000
Третій альбом «Вона»
Відеокліп на пісню «Чомусь так гірко плакала вона»
Концертний тур по містах України в підтримку альбому «Вона»: 27 міст, 35 тисяч глядачів
2 вересня 2000 на стадіоні «Олімпійський», вперше в історії українського футболу, перед матчем між збірними України та Польщі Олександр Пономарьов виконує Державний Гімн України
2001
Відеокліп на пісню «Він чекає на неї»
Відеокліп на пісню «Минає день»
Четвертий альбом під назвою «Він»
Титул «Співак року - 2001», фестиваль «Таврійські Ігри»
Відеокліп на пісню «Крила»
Відеокліп на пісню «Вогонь»
2002
Титул «Співак року - 2002», фестиваль «Таврійські Ігри»
Відеокліп на пісню «Човен»
2003
27 березня 2003 - прем'єра пісні та відеокліпу «Hasta la vista»
Вихід синглу «Hasta la vista»
24 травня 2003 в Латвії проходить 48-й Міжнародний конкурс «Євробачення», де вперше представлена Україна піснею «Hasta la vista» у виконанні Олександра Пономарьова. Олександр займає 14 місце з 26 можливих
У червні 2003 р. Олександр дебютує в кіно, в чотирьохсерійному фільмі «Особисте життя», де він грає роль співака Влада Хмельницького. Режисер фільму - Вілен Новак
2004
За підсумками опитування Олександр Пономарьов отримує премію «Кумир нації-2003»
Олександр працює телеведучим хіт-параду «Золота Жар-птиця» на каналі «М1»
У Старій фортеці Кам'янця-Подільського відбувається грандіозний концерт у супроводі симфонічного оркестру, де Олександр Пономарьов виконує шедеври світової класики
5 липня 2004 Олександр Пономарьов бере участь в естафеті олімпійського вогню вулицями Києва. У цей же день по закінченню естафети на центральній площі країни - Майдані Незалежності - Олександр Пономарьов виконує Гімн Олімпійського вогню, слова для якого він пише власноручно.
Відеокліп на пісню «Серце»
2005
Олександр Пономарьов отримує нагороду від хіт-параду «Золота Жар-птиця» за пісню «Серце»
Відеокліп на пісню «Я люблю тільки тебе»
Вихід компакт-диска з Гімном України у виконанні Олександра Пономарьова
Олександр Пономарьов стає телеведучим нового кулінарного шоу на каналі «1+1» під назвою «Смачна країна»
Вперше в Україні за ініціативи Олександра Пономарьова та за участю Президента країни у НПМ «Україна» відбувається «Благодійний бал Олександра Пономарьова», всі зібрані кошти від якого спрямовуються на придбання реанімаційного обладнання для новонароджених. В рамках заходу Олександр Пономарьов виконує шедеври світової класики у супроводі Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.
2006
Вихід п'ятого альбому Олександра Пономарьова під назвою «Я люблю тільки тебе»
Відеокліп на пісню «Ти дочекайся мене»
Відеокліп на пісню у виконанні Олександра Пономарьова та Ані Лорак «100 Kisses»
Сингл «100 Kisses»
11 липня виступ Олександра Пономарьова на 15-му Міжнародному фестивалі мистецтва «Слов'янський базар» (Вітебськ, Білорусь) з академічною програмою у супроводі симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України на чолі з диригентом Володимиром Шейко і театром сучасної хореографії «Сузір'я Аніко».
18 серпня Пономарьову Олександру Валерійовичу присвоєно звання народного артиста України (Указ Президента України № 694/2006).
Олександр Пономарьов пише музику до кінофільму «Жага екстриму», режисер Андрій Дончик.
2007
Олександр Пономарьов пише музику до кінофільму «Мій принц», режисер Галина Сахно.
Участь у проекті «Танці з зірками-2».
Відеокліп на пісню «Ніченькою».
Відеокліп на пісню «Я твій Дід Мороз».
Вихід нового альбому «Ніченькою»
2008
Олександр Пономарьов пише музику до кінофільму «7 днів до весілля», режисер Сергій Лисенко
Олександр Пономарьов займає пост музичного продюсера на телеканалі «ТВі»
Відеокліп на пісню «Любов-Війна».
2009
Відеокліп на пісню «Любиш ти мене чи не любиш?».
Відеокліп на пісню «Ніколи».
2010
Відеокліп на пісню «Do you want it?"
Відеокліп на пісню «Мамі» («Я вдома»)
2011
Участь у проекті «Народна зірка», канал «Україна»
Участь у проекті «Голос країни» у ролі тренера, канал «1+1» http://goloskrainy.tv/pro-show/info
Відеокліп на пісню «Я знайду тебе, кохана»
2012
Участь у другому сезоні проекту «Голос країни. Нова історія» у ролі тренера, канал«1+1». http://goloskrainy.tv/pro-show/info
8 лютого Олександр Пономарьов нагороджений премією «YUNA» в номінації «Кращий виконавець» за останні 20 років.
22 травня в столичному клубі «Cristal Hall» проходить дебют нової концертної акустичної програми Олександра Пономарьова «Інша версія»https://www.youtube.com/watch?v=UmxZM35QSzE
Відеокліп на пісню «Mamma, I fell in love». На презентацію кліпу, яка відбулася ялтинському «Оазис-Парк», завітала виконавиця Гімну EURO2012 OCEАNA.


Джерело: http://ponomaryov.com