olegskrypka180x180 Біографії — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Олег Юрійович Скрипка (24 травня 1964) — український музикант, вокаліст, композитор, лідер гурту «Воплі Відоплясова».

Олег Скрипка народився у місті Совєтабад Ленінабадської області Таджицької РСР (сьогодні смт Гафуров Согдійського вілоята Таджикистана) у сім'ї українських переселенців.

Виріс у Мурманській області Росії.

1986 року закінчив Радіотехнічний факультет Київського політехнічного інституту (тепер Національний технічний університет України «КПІ»). Цього ж року було створено гурт «ВВ».

В 1987 р. «ВВ» стає членом київського рок-клубу, здобуває першу премію на київському рок-фестивалі «Рок-парад», випускає свій хіт «Танці».

1990 року група здійснює турне Францією та Швейцарією, під час якого в одній з найбільших газет Франції Le Monde виходить матеріал про «ВВ».

У 1991 Скрипка, будучи ще радянським інженером, зі своєю групою потрапляє до Франції за культурним обміном між СРСР і європейськими країнами з подачі вже тоді відомого музичного критика Артемія Троїцького. У 1991–1996 роках вони проживають у Франції й гастролюють країною, паралельно виступаючи на вулицях. Там з'явились їх перші диски — записи живих виступів Або або (1991) та Закустика (1993).

Що більше Скрипка перебував за кордоном, то більше сумував за Батьківщиною. За його ж зізнанням саме у Франції він став українцем. Приїхавши туди російськомовним, аполітичним рокером, вже в середині 90-х говорив виключно українською.

1996 року Скрипка повертається до Києва й відтоді активно концертує в Україні та за кордоном, регулярно відвідує Москву.

2000 року «ВВ» виступає в Ризі, Лондоні, дає концерт у Московському палаці молоді, далі — тур містами Сибіру.

В січні 2002 року — тур Ізраїлем і Португалією, у лютому того ж року — кілька концертів у Нью-Йорку, 2003 року — виступ у Торонто.

2004 року Олег Скрипка стає одним із організаторів фестивалю Країна мрій, цей фестиваль розпочав свою історію через 10 років після виходу пісні та альбому ВВ з такою ж назвою. Під егідою «Країни мрій» Олег Скрипка займається також і різносторонньою видавничою і просвітницькою діяльністю.

У 2007 році Олег Скрипка проявляє неабиякі танцювальні таланти і здобуває друге місце у проекті «Танці з зірками 2». Серед багатьох прихильників, що активно голосували за пару Скрипка — Дружиніна були тодішній радник президента України Микола Жулинський та його дружина Галина.

У 2008 році Міністерство культури і туризму України висунуло кандидатуру Олега Скрипки на присвоєння Шевченківської премії у якості «режисера-постановника етнічного фестивалю Країна Мрій». Проте Олег сказав на це:

"фестиваль Країна Мрій, як самобутнє культурне явище, заслуговує на висунення, і буде неправильно висмикувати для нагородження лише когось одного, хто причетний до Країни Мрій: довкола фестивалю щороку трудиться дуже багато людей!"

У 2009 році група активістів запропонувала висунути Олега Юрійовича кандидатом в Президенти України, але Скрипка відмовився.

У 2012 році став тренером у талант-шоу «Голос країни. Нова історія» на каналі 1+1. А потім взяв на себе тренерські обов'язки у проекті «Голос. Діти», де розкриває секрети успіху на «дорослій» сцені дітям 6-14 років.

Сім'я

Перша дружина — француженка Марі Рібо, прожили сім років. Познайомились вони після приїзду в Париж на початку 1990. Марі була єдиною дівчиною у компанії, яка знала англійську, перекладала і допомагала спілкуватись усім. Марі була актрисою, закінчила театральну школу. Спершу працювала в театрально-музичному кабаре, потім стала менеджером «ВВ». Коли музикант вирішив повернутись на Батьківщину, шлюб розпався: Марі не захотіла залишати рідну країну.

В цивільному шлюбі з 1997 із Наталею Сидь. У цьому шлюбі народилось четверо дітей: сини — Роман (нар. 25 липня 2005) і Устим (нар. 4 лютого 2008) та дочки — Олеся (нар. 21 червня 2010) і Зоряна (нар. 11 жовтня 2012)


Джерело: https://uk.wikipedia.org/