Офіційна історія гурту ТІК розпочалась навесні 2005 року. Саме тоді випускники Вінницького державного педагогічного університету остаточно зрозуміли, що музика в їхньому житті - це дещо більше, ніж просто студентська розвага. І розпочали репетиції. На той момент у групі грали Віктор Бронюк (вокал і баян), Денис Репей (бас-гітара), Костянтин Терепа (гітара), Олександр Філінков (барабани).

На одну з репетицій випадково потрапив продюсер Олег Збаращук. Відверто кажучи, його реакція на творчість музикантів спочатку була негативною. Втім, це було щось нове, не схоже на загальноприйняті музично-стильові шаблони. І це зацікавило Олега.

Тож 2 червня 2005 року у місті Вінниця на розігрів гурту «ТАЛІТА КУМ» вийшов гурт «ТІК». Тисячі глядачів позитивно сприйняли творчість молодого колективу. Дебют виявився вдалим! І саме цей день вважається Днем народження гурту «ТІК».

Далі була серйозна розмова з Олегом Збаращуком, плідна робота над розширенням репертуару і створення першого демо-запису. Саме цей запис потрапив до Віталія Телезіна – досвіченого саундпродюсера, який погодився записувати «ТІК» у своїй студії «211».

Склад гурту зазнав серйозних змін. Протягом 2006 року команду залишили бас-гітарист Денис Репей та саксофоніст і клавішник Юрій Марценюк. Вони вирішили розпочати власний бізнес. Цьому передував вихід із гурту гітариста Костянтина Терепи. Звичайно, було важко, але зупинятися ніхто не збирався.

Розпочався складний період пошуків, оголошень, кастингів, спроб… І на початку травня вже був сформований новий «ТІК». Саме тоді звичний склад музикантів розбавив трубач.

Лише місяць щоденних репетицій - і 26 травня у Житомирі відбувся дебют оновленого складу. Паралельно на студії «211» спільно із групою «Ляпіс Трубєцкой» записували пісню «Олені». Улітку ніхто з учасників гурту не відпочивав, усі вперто працювали над дебютним альбомом «ЛітераДура», який презентували 27 травня 2007-го.

11 березня 2008 року у рідній Вінниці «ТІК» розпочав тур «Байки про Оленів», який завершився повноцінним виступом гурту на головній сцені фестивалю «Таврійські Ігри». Восени «ТІК» презентував другий диск «тиХИЙ», на підтримку якого гурт дав 50 концертів.

У 2010 році хіт «Олені» став саундтреком касового фільма «Кохання у великому місті-2». В іншій комедії – «Ржевський проти Наполеона» учасники гурту з’явились у ролі кріпосних музик.

Потім був альбом «Весільний», що закріпив за «ТІК» реноме кращого святкового гурту України та подарував дует Віктора Бронюка з Іриною Білик («Не цілуй»). Історія цієї співпраці отримала продовження – спочатку у новій пісні «Зима», а потім у спільному турі «Найкращі українські хіти». Артисти дали 24 концерти протягом 30 днів, тому потрапили до Книги рекордів України.

З нагоди 10-річчя гурту світ побачив диск «Люби Ти Україну». Таку ж назву мав великий тур «ТІК» містами України та за кордоном.

Гурт не лишається осторонь подій, що відбувається у країні протягом останніх років. Серед комічних відеоробот «ТІК» є й доволі серйозні, присвячені Україні і тим, хто бореться за неї: «Запах війни», «Люби Ти Україну», «ІсторіЯ».

Наразі, продовжуючи активну гастрольну діяльність, гурт готується до нового великого туру та виходу чергового альбому.


Джерело:http://tik.ua/