«Танок на Майдані Конґо» («ТНМК») — український гурт, що виконує музику в стилях репкор, хіп-хоп, рок та фанк.
Описуючи історію ТНМК, можна поділити її на два періоди: до Нашої Ери, та Наша Ера.
До нашої ери

1989–1997

отже, харківську групу «Новые Дома» організували 14 червня 1989 року Олександр «Фоззі» Сидоренко та Костянтин «Котя» Жуйков. У трудовому таборі, обмінюючись текстами народно-пацансько-дворових пісень вони зробили висновок, що можна спробувати написати щось своє. І неодмінно записати. За декілька днів хлопці мали десяток композицій, які спробували записати в радіорубці. На щастя, ті записи не збереглися.
На закритті табору відбувся перший виступ, по цьому було вирішено з першого вересня зібрати повну групу в школі № 11, де навчалися засновники. Через те, що всі учасники групи жили у мікрорайоні Новые дома, вирішено було назвати групу саме так.
Через деякий час ініціатором зміни назви гурту став флейтист Максим Литвиненко, який наполягав на тому, що тепер у групі грають люди з різних районів Харкова і взагалі треба співати англійською і мати англійську назву. Серед пісень, які існували на той момент і гралися виключно в дитячому садку серед «тусуючої» молоді була «Танец на площади Конго». Макс Литвиненко вхопився за цей фразеологізм і з того моменту група «Новые Дома» стала «The Dance on the Congo Square Band» або просто «Танец на плащади Конго».

1994 року група серйозно взялася за запис першого альбому.
Щодо ТНПК, то гурт кидало по хвилях. Не закінчивши другу платівку «Sator Arepo Tenet Opera Rotas» (1995), розпочали третю «Худшее из» (1996). Все було цікавим, але поруч грав свіжий, не схожий ні на що хіп-хоп, який кликав до себе. Разом з Фаготом була здійснена спроба підготувати реп-альбом, але попереду була «Червона Рута». І все змінилося наприкінці 1996 року;група «Танец на площади Конго» записала два з половиною альбоми та мала всі шанси лишитися яскравим фактом з біографії її учасників. Не більше. За той період учасниками групи були близько 30 музикантів. Деякі залишалися з великим бажанням грати.

Наша ера

1997

Першою оригінальною українською піснею ТНМК стала пісня «Ото Таке». Наближався відбір в «Червоній Руті», а третьої пісні, необхідної для участі в конкурсі, не було. За два дні до конкурсу, буквально за годину група зібрала до купи пісню «Зроби мені хіп-хоп» і виставилася на конкурс двома складами: «ТНМК» у рок-номінації та «Ото Таке» — в танцювальній. Від Харкова в «Червоній Руті» брав участь вже не «Танець на площі», а «Танок на майдані»; в результаті група отримала 1 місце в танцювальній номінації та приз за найкращий шлягер фестивалю — «Зроби мені хіп-хоп»; протягом півроку силами «Privat-TV» відзняли кліп на пісню «Зроби мені хіп-хоп»

1998

Протягом цього року знову відбуваються зміни у складі учасників групи.
В квітні 1998 року група почала співпрацю з Олексієм Яковлєвим, який на той час працював на хіт-параді «12-2». З його допомогою «Зроби мені хіп-хоп» вдало стартував в телевізорі, група почала дописувати альбом; Другим кліпом гурт став «Дибани мене». Восени 98го року дебютний альбом «Зроби мені хіп-хоп» був готовий. За його випуск взялася компанія «Nova Records». Альбом складався з пісень та скітів — інтермедій, які стали фірмовою рисою ТНМК.

1999

16 січня загинув хрещений батько групи — директор телекомпанії «Privat-TV» Олександр Голубчик. Альбом «Зроби мені хіп-хоп», що вийшов на CD на початку року, присвячено його пам'яті; у травні вийшов кліп «Зачекай» — перший результат співпраці групи з режисером Віктором Прідуваловим.
За підсумками 99 року група стала «найкращим альтернативним проектом», отримавши «Золоту Жар-Птицю». Рік потому, на фестивалі «Таврійські Ігри», ТНМК знову отримує цю нагороду;

2000

Влітку 2000 року почалися зйомки наступного відео — «А море де?» — каверу на геніального Челентано.

2001

Записані перші фьючеринги — Міхей, Ніна Матвієнко; альбом значно відрізнявся від гумористичного циклу «Село і люди», на якому базувався «Зроби мені хіп-хоп». Група зрозуміла, де опинилася. Невипадково платівка починається з провокаційної «По радіо співали москалі», а закінчується злою «По барабану». Важко лишатися позитивним у негативному середовищі.
В новорічному ефірі відбулася прем'єра різдв'яної «Той, хто…», яка увійшла вже до наступної платівки;

2002

На початку року розпочалася паралельна робота відразу над двома платівками — наступною номерною та збіркою реміксів & римейків «ReФорматЦія». Для цього альбому були записані треки з групами 5nizza та Я и друг мой грузовик. Влітку було вирішено, що першою вийде «ReФорматЦія». Група багато грала, поєднуючи open-air в Україні з клубними виступами в Москві. Також можна відзначити перший виступ в Польщі — у Вроцлаві.

2007

Фагот попрямував до Австралії, де разом з програмою «Вищий пілотаж» («Новий Канал») був присутнім на етапі чемпіонату світу «Red Bull Air Race» з вищого пілотажу на спортивних літаках; Група записала нову пісню «Своє борони» для проекту телеканалу «1+1» «Зірки в армії», зйомки відбулися в Хмельницькому, в десантному полку;

2013

У 2013 році збулися старі мрії гурту – хтось давно хотів зіграти з симфонічним оркестром, когось аж тіпало від бажання зняти кліп на пісню «Фідель» на Кубі.

2014

На кону стояли відразу дві платівки – новий номерний альбом та концертний, з симфонічним концертом. Як завжди у гурту все було не просто: спочатку був готовий другий, а першим вийшов перший =).

Тепер про плани на новий, 2015 рік. 14 лютого концертом з симфонічним оркестром «Слобожанський» (він же «Віртуози Слобожанщини») у київському театрі Франка буде відзначено вихід live-альбому «Симфонічний хіп-хоп» та однойменного фільму-концерту.
Далі триватиме робота над новими відео та декількома спеціальними релізами, час виходу яких наближається.


Джерело: http://uk.wikipedia.org/