Тоня Матвієнко

Тоня Матвієнко (Антоніна Петрівна Гончар; 12 квітня 1981) — українська співачка. Має голос схожий з голосом матері — Ніни Матвієнко.
Ніна Матвієнко як мама мала неабиякий вплив на Антоніну. Вже в 1991 році поїхала з нею, десятирічною, на гастролі до США, і то були перші виступи Тоні. А 1992 року на Майдані Незалежності співала Гімн України.

1999 року закінчила Київську спеціальну музичну школу-інтернат ім. М. Лисенка за спеціальністю «хоровий диригент». Потім закінчила Київський національний інститут культури і мистецтв, за спеціальністю «менеджер із зв'язків з громадськістю». 2010 року у тому ж виші отримала другу вищу освіту за спеціальністю «вокаліст народного співу» (факультет музичного мистецтва, кафедра народного пісенного виконавства).

Першою була посада співачки у Художній галереї. Згодом працювала піарником у рекламній агенції.

2002 року — дипломант «Першого всеукраїнського конкурсу естрадного співу», на якому виступає у дуеті з К. Герасимовою.

2006 року співачка стає солісткою камерного оркестру «Київські камерати», де співала її матір. Після першого прослуховування керівник ансамблю Валерій Матюхін пожартував: «Матвієнко звільнена — Антоніна прийнята».

Виконуючи складні класичні твори, виступаючи як сольно, так і разом з оркестром чи з хором, беручи участь разом з матір'ю в різноманітних концертах, акціях та турах, вона одразу привернула увагу неповторним тембром голосу та манерою виконання.

У 2007 році записала свою першу пісню «Не метелиця лугом стелиться».

Протягом 2010 року грає в театральній виставі «Скіфські камені», режисера Вірляни Ткач (мистецької групи «Яра», експеремнтального театру «LA MAMA», США, Кіргізія и Україна).

У 2012 році відбувся спільний тур з Арсеном Мірзояном. Почався 7 травня у місті Суми, далі були Тернопіль, Луцьк, Чернівці, Львів, Ужгород та фінальний виступ — місто Запоріжжя.

У 2013 році виходить перший, записаний спільно з Ніною Матвієнко, альбом «Нове та найкраще».

У липні 2013 року виступила на Global Gathering Ukraine разом з дуетом Tapolsky & VovKING. Музиканти представили спільну роботу та вразили всіх унікальним міксом Тоніного вокалу та електронної стилістики.

Восени 2013 року стала хедлайнером на першому польско — українскому фестивалі «Наша Галичина» . Фестиваль проводився 10-13 жовтня на центральній площі у Кракові.

Виховує доньку.

Голос країни

У травні 2011 року взяла участь у першому сезоні співочого талант-шоу «Голос країни», однак не пройшла прослуховування «наосліп»: зіркові тренери захоплено відгукнулися про її вокальні здібності, проте до своїх команд не обрали через «народний тембр».
Руслана на кінець виступу двічі повторила слово «Супер», а далі побивалася, що «дуже сильно шкодує» про своє рішення не обирати Тоню. Водночас, виступ на проекті привернув до Тоні увагу публіки та журналістів, вона стала однією з найбільш обговорюваних учасників шоу.

Проте на закінчення сліпих прослуховувань Антоніні надав другий шанс продюсер шоу Костянтин Меладзе. Після повторного прослуховування її обрала у свою команду Руслана. Після двох «вокальних двобоїв» Антоніна потрапила до прямих ефірів шоу через неоднозначні рішення Руслани.

У фіналі прямих ефірів здобула друге місце, поступившись Івану Ганзері в останньому голосуванні.


Джерело: https://uk.wikipedia.org/