ТРІОДА  — український колектив з Тернополя, супер-фіналісти шоу Х-фактор — 4. На цей час, до складу входять троє учасників: Андрій Гамбаль, Володимир Рибак та Андрій Липко.

Створення колективу

Гурт «Тріода» був створений в університетському гуртожитку, в складі якого було 3 учасника: Андрій Гамбаль, Володимр Рибак та Олександр Алексєєв. Андрій, Володя і Саша познайомилися в університеті. А точніше, в університетському гуртожитку, де їх поселили в одну кімнату.
Назва гурту «Тріода» містить дві складові: «Трі» — означає тріо, а «-ода» з грецької перекладається як «пісня».
В 2015 році Олександр Алексєєв вирішив розпочати сольну карꞌєру та покинув гурт. Новим учасником став Андрій Липко.

Учасники

Андрій Гамбаль
Народився 25 січня 1987 року. у селі Лосяч Бощівського району Тернопільської обл. Де закінчив школу І-ІІ ступені. У 2006 Закінчив Чортківське Педагогічне Училище ім. О.Барвінського спеціальність "Музична педагогіка та виховання". У 2011 році Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка за спеціальністю «музичне мистецтво» і здобув кваліфікацію магістра музичного мистецтва, викладача музичного мистецтва (спеціалізація – вокал). Улюблена музика: «Il Divo», Andrea Bocelli. Josh Groban. Pentatonix. Scorpions, Майкл Болтон, Queen, Океан Ельзи, Олександр Пономарьов.

Володимир Рибак
Народився 22 грудня 1990 року. Закінчив у 2013 році Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка за спеціальністю «музичне мистецтво» та здобув кваліфікацію вчителя музичного мистецтва, етики та естетики (спеціалізація – художня культура). Улюблена музика: Scorpions, Queen, «Il Divo», Андреа Бочелі, Олександр Пономарьов.

Андрій Липко
Народився 1 грудня 1988 році. Закінчив Тернопільське музичне училище ім. Соломії Крушельницької за спеціальністю «Хорове диригування». Згодом продовжив навчання у Прикарпатському інституті мистецтв ім.Федьковича. В колективі з серпня 2015 року. Улюблена музика: Андреа Бочелі, «Il Divo», Josh Groban, Тіна Кароль, Ніна Матвієнко.

Творча діяльність

2013 рік
2013 рік видався одним з «найплодотворніших» років за час існування колективу. Хлопці взяли участь у шоу «Х-фактор» . На кастингу в Одесі акапельно виконали пісню Олександра Пономарьова «Він чекає на неї» і отримали перепустку в тренувальний табір, а після нього потрапили до прямих ефірів. В шоу хлопці дійшли до суперфіналу і підкорли серця українців. Саме після шоу хлопці отримали титул «співучих українських соловейків».
На шоу Х-фактор Тріода займає друге місце, поступаючись Олександру Порядинському.

Після закінчення проекту «Х-Фактор» хлопці з колективу «Тріода» впритул зайнялися творчістю і сольною кар'єрою.

2014 рік

2014 рік розпочався з фан зустрічей в Києві та Тернополі, зйомками передачі «Моя правда» каналом СТБ.
3 липня 2014 року відбувся перший сольний концерт гурту в клубі в «Indigo» (Київ). Запрошеними гостями були: Аркадій Войтюк (х-фактор-2), Владислав Курасов (х-фактор-2), гурт «Клей Угрюмого» (х-фактор -4) і зірковий наставник хлопців на шоу — Ігор Васильович Кондратюк. Також, саме на цьому концерті була презентована пісня «Твій світ».

Ведучим концерту був Віктор Гевко (лідер команди КВН та Ліги Сміху — V.I.P -Тернопіль).

4 вересня відбувся сольний концерт колективу на підтримку часопису «Дзвін»- «Нехай лунає дзвін» у м. Львів. 14 жовтня 2014 року «Тріода» дала концерт спільно з Ніною Матвієнко в м. Львів, в театрі ім. М. Заньковецької.

2015 рік

2015 рік розпачався з туру Америкою. На початку січня Андрій, Сашко та Володя разом із зірковими колегами Ніною Матвієнко, братами Дмитром і Назарієм Яремчуками та Володимиром Окілко розпочали тур містами США. За декілька тижнів артисти з концертною програмою «Різдвяний зорепад» відвідали Чикаго, Нью-Йорк, Детройт, Клівленд, Нью-Джерсі.

За чотири місяці тріодівці потішили глядачів і різдвяними піснями, і колядками, і великопісними піснями. Узяли участь в благодійних концертах на підтримку української армії та постраждалих від воєнних дій; заспівали в церковних літургіях. Окрім названих міст, відвідали Випені, Йонкерс, Лонг-Айленд, Стемфорд та ін.

Після повернення з туру Америкою, хлопці провели концерти на сході України. Дуже багато концертів було проведено на Західній Україні.

31 липня – 3 серпня 2015 р. Узяли участь в Українському фестивалі 2015 (штат Огайо США).

В серпні цього року відбулися зміни в колективі. Олександр Алексєєв вирішує розпочати сольну карꞌєру та залишає колектив. Замість нього в колективі з'являється – Андрій Липко.

« Хлопець розповів, яким чином познайомився з найспівочішим тріо України[4]: «Ми дружили з „Тріодою“ ще у студентські роки, завжди зустрічались з хлопцями на одній сцені. Я бачив, як кожен із них проходив свій творчий шлях; одного разу ми з Андрієм були переможцями вокального конкурсу. Увесь цей час я із захопленням спостерігав за їх творчістю, адже це мої друзі, і я знав, що ці хлопці вміють робити класну музику, яка є справжньою, професійною і нашою українською. Коли вони були на проекті „Х-Фактор“, я мешкав в Італії. Мені було дуже приємно бачити, як вся італійська діаспора переживає за трьох соловейків, які так гарно співають українську пісню, і пишався тим, що я їх знаю.» »
Володя та Андрій, незмінні учасники гурту, розповідають, що поважають вибір Сашка, який вирішив стати сольним виконавцем, і бажають йому творчих успіхів.

Зміни у складі і тяжкі випробування зробили хлопців ще сильнішими, і вони, оновлені та натхненні, перейшли до нового етапу у своєму творчому житті разом з новим учасником тріо − надзвичайно талановитим Андрієм Липко. 1 вересня вже оновленим складом «Тріода» презентує нову пісню «Студентське життя», яка одразу припадає до душі українцям.

1 жовтня 2015 р.- виступ разом з Світланою Весною (ПК «Березіль», м. Тернопіль).

10 жовтня колектив заспівав у Римі, на зустрічі української молоді з усіх куточків Італії. Андрій Липко, новий учасник гурту, вчився вокалу саме у Італії, тому цей візит мав ще і символічний характер. Хлопець надзвичайно задоволений своїм приєднанням до «Тріоди» і вже став незамінною її частиною:

« «Я вірю у долю і знаю, що від неї не втечеш! Ще рік тому я був простим хлопцем, який дивився по телебаченні на «Тріоду» і був захоплений ними, а сьогодні я гастролюю разом із хлопцями, і дякую Богу, що він дав мені цю можливість». Також друзі не оминули нагоди насолодитися величчю надзвичайної краси міста, побачити Колізей та інші архітектурні пам’ятки, та поринути в незабутню італійську атмосферу" »

27 грудня Тріода виступила в містечку Коломия, де взяла участь в Новорічному благодійному концерті "Майбутнє України".

2016 рік

Початок нового 2016 року виявився дуже плодотворним, колектив Тріода бере участь в програмі "Ліга Сміху" на телеканалі "1+1" разом із дивовижно веселими VIP_Тернопіль.

15 січня відбувся спільний різдвяний концерт Тріоди із Олександром Квартою у містечку Охтирка, що на Сумщині.

16 січня колектив виступив у районному будинку культури м. Богодухів Харківської області.

Учасники гурту "Тріода" привітали із Йорданом гостей свята, яке проходило у Тернополі. Двоє із учасників гурту лемки за походженням. У їх виконанні прозвучала колядка, текст якої присвятили бійцям на Сході.

Андрій Гамбаль так прокоментував виступ гурту:

« «Цей святвечір – сумний, бо не усі українці могли вечеряти вдома. Ми сумуємо разом з тими сім’ями, які чекають чоловіків чи синів. І разом з тим віримо в нашу перемогу», »
Також гурт ТРІОДА завітав до Архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького Нестора привітати з Різдвяними святами та заспівав Різдвяну колядку. Владика Нестор благословив хлопців на добрі справи та побажав їм гарної долі.

26 лютого Тріода взяла участь у ІІ Міжнародній професійній спеціалізованій виставці "ЗНО-2016. ОСВІТА В УКРАЇНІ. ОСВІТА ЗА КОРДОНОМ". (м.Київ)

В березні хлопці приймають участь у концерті поета-пісняра,народного артиста України - Вадима Крищенка.

ТРІОДА разом з іншими відомими зірками України приймає участь у Благодійному концерті в підтримку Анатолія Іванюка.

Хлопці беруть участь у 2 сезоні програми "Ліга Сміху" у складі команди VIP_Тернопіль.


Джерело: https://uk.wikipedia.org/