Ummagma

Ummagma - це українсько-канадський дует Олександра Кретова (вокал, гітари, електроніка) з Кременця Тернопільської області та Шони Макларнон (вокал) з Юкона.

Після першої зустрічі в Москві, вони переїхали в Україну під час Помаранчевої революції і створили студію звукозапису в Кременці. Нині ж пара переїхала до Канади, де успішно створює різножанрову музику (dream pop, shoegaze, electronic), а також регулярно співпрацює із різноманітними музикантами зі світовими іменами: Робін Гатрі з Cocteau Twins, A.R.Kane, Джон Фрайєр з The Mortal Coil та інші.

У 2013 році Ummagma виграла «Альтернативне Євробачення» на британській незалежній радіостанції Amazing Radio, представляючи Україну серед 23 країн.

«Ummagma — це адреса моєї електронної пошти. Я дав їй назву, довільну від «ummagamma» - так зветься один із альбомів Pink Floyd. А коли ми почали записуватися, я створив на комп’ютері папку «ummagma», в яку складав роботи. Чудова назва — ні з чим не переплутаєш» - Олександр Кретов про назву гурту.

Зараз на рахунку Ummagma – два повноцінні альбоми та декілька ЕР: Antigravity (2012), Ummagma (2012), Rotation (2013), Lama (2014), Kiev Remixes (2014), Frequency (2015), New Born with Sounds of Sputnik (2016), Winter Tale EP (with A.R.Kane) (2017), LCD EP (2017).