Вагоновожатиє

«Вагоновожатиє» — українська музична група, яку в 2013 році створили колишній фронтмен дніпропетровської групи «И друг мой грузовик» Антон Слєпаков та гітарист Валентин Панюта, раніше відомий харківської групи «Lюк».

Історія

Ідея групи з'явилася у Антона Слєпакова і Валентина Панюти в 2012 році, при зустрічі в одному з кафе Харкова. Музика Панюти виявилося тим, чого не вистачало Слєпакову до того часу в проекті НеГрузовики. Після того, як було записано дебютний трьохпісенний сингл «Згрупуватися» (випущений 1 квітня 2013) і міні-альбом «Без трамваїв» (випущений 16 жовтня того ж року і записаний на кошти, зібрані шляхом краудфандингу), до групи приєднався ударник Стас Іващенка, який до цього грав у Донецькій групі DOK. Такий досить «зоряний» склад дозволяє характеризувати вагоновожатих як супер группу. Першим записаним з живими ударними релізом став сингл «Впасти з тандему». Після того як у складі групи з'явився барабанщик, вона почала давати живі концерти. До цього часу Слєпаков та Панюта обмежувалися студійними записами, часто не зустрічаючись особисто, але обмінюючись своїми частинами роботи через інтернет.

Стилістика

У порівнянні з «грузовиками» музика гурту пішла від «гаражного» року в бік електроніки, похмурою, але енергійної IDM, зберігаючи при цьому багаті змістом тексти, які читаються речитативом. Деякі тексти гурту є живим відгуком на події на сході України. У першому міні-альбомі такою піснею є «Ворог» (яка, втім, за словами Слєпакова, була складена за кілька років до початку військового конфлікту). На диску «Впасти з тандему» така композиція «Повстання ватников» (де, втім, автори постаралися повернути метафорі «ватник» її первісне глибоке значення, а не використовують її як політичний ярлик, лише позначає одну із сторін конфлікту). А 6 березня 2015 року група випустила сингл «Хундертвассер Хунта». Ця пісня містить явні відсилання до конфлікту в Донбасі і співається від імені карикатурного керівника сепаратистів.


Джерело:https://ru.wikipedia.org/