У новому альбомі «TaRuta» заспівали Шевченка литовською

26 травня 2017 5888
(1 Vote)
  • Comments:DISQUS_COMMENTS
У новому альбомі «TaRuta» заспівали Шевченка литовською Copyright: TaRuta

Київський WorldMusic гурт TaRuta презентував на своїй офіційній сторінці в мережах Soudcloud і Facebook свій новий україно-литовський альбом «UŽ JŪSŲ IR MŪSŲ LAISVĘ! / ЗА ВАШУ І НАШУ СВОБОДУ!». І за змістом, і за настроєм платівка вийшла бойова. А присвятили її музиканти литовським та українським борцям за свободу.

ПРИДБАТИ АЛЬБОМ

До платівки увійшло чотири пісні литовською мовою про героїв минувшини , чотири пісні українською про нинішніх героїв з лав ЗСУ та добробатів і одна пісня двомовна, заспівана спільно з литовськими рокерами SKYLĖ. Серед пісень литовською мовою є пісня лісових братів «Mėnulis – tikras tėvas jo... / Місяць – справжній батько його...» та авторська пісня українського повстанця Гриця Герчака «Oi, viršūnės mano! / Верхи мої, верхи!», перекладена литовською мовою поетом Владасом Бразюнасом (Vladas Braziūnas). Він же зробив переклад і двох пісень «TaRuta» на слова Тараса Шевченка – «Priešai geradariai / ШевченкА» (записана спільно з лідером литовського рок-гурту “POLIARIZUOTI STIKLAI” Šarūnas Mačiulis) та «Dniepras platusis / Реве та стогне...». До останньої «тарутяни» написали абсолютно нову музику, відмовившись від хрестоматійної мелодії.

«Шевченко завжди з особливою любов’ю згадував Вільнюс у своїх віршах, бо саме там він навчався малювати у професійних художників. Ми хочемо познайомити литовську молодь з його творчістю, тому даємо йому зазвучати по новому. А «Реве та стогне Дніпр широкий» для нас взагалі знакова пісня – ми співали її на сцені Майдану вночі з 18 на 19 лютого, коли навкруги все палало і вибухали шумові гранати», - ділиться спогадами керманич гурту «TaRuta» Євген Їжак (Yevgen Romanenko).

Ще до альбому увійшли чотири авторські пісні, написані «тарутянами» безпосередньо в зоні бойових дій на Донбасі – «Думки після бою» (записана з Борис Севастьянов - Официальная страница), «Дике поле» (написана у с. Піски тарутянами та львівським поетом Юрко Вовкогон та присвячена всім добровольцям), «Ангели» (про збитий над Луганськом у червні 2014 Іл-76) та «Молитва» (записана спільно з Haydamaky та Борис Севастьянов). Є на диску і десята пісня – ще одна версія спільної з литовцями “Skyle” пісні «Обітниця», де литовці свою частину заспівали українською.

Гурт «TaRuta» вже презентував цей диск у Литві та Грузії. В Україні ж його можна буде почути і придбати на фізичному носії на концертах гурту, найближчі з яких плануються в Ужгороді, Полтаві, Харкові та Києві. Також альбом вже доступний у iTunes, Google Play, Deezer та Amazon. Гурт «TaRuta» бажає всім приємного прослуховування!

Додаткова інформація