Презентація нового альбому «Налягай на весла»

06 червня 2017 5311
(1 Vote)
  • Comments:DISQUS_COMMENTS

Вінницький гурт «Очеретяний кіт» презентує новий альбом під назвою
«Налягай на весла».
До збірки ввійдуть як авторські твори, так і обробки народних пісень.

9 червня, о 19:00, у культурному центрі "Educatorium" (Київ) відбудеться концерт-презентація нового альбому подільського гурту «Очеретяний кіт» - «Налягай на весла». Особливостями збірки є не тільки класичні «котячі нариси» з буденності яскравих героїв, але й кілька дуетів.

Найбільш монументальним та епічним твором є обробка народної пісні «Їхали чумаки». Разом з «Очеретяними котами» цю пісню записали гурти: «Гайдамаки», «ДахаБраха» та неперевершена Катя Chilly.

Ще два яскравих дуети записано з Тонею Матвієнко та Мавкою (Ірина Скрипнікова). Першу композицію «Електричка», яку шанувальники гурту знають ще з кінця 90-х, записано разом з автором Анатолієм Секретарьовим, якому у 2017 році виповнилось сімдесят. А також пісня «Піють півні» з Міськом Барбарою («Мертвий півень»).

Особливістю оформлення є два настрої сприйняття пісень, в залежності яким боком Ви зачиняєте альбом. З одного боку філософськи спокійні мотиви від генія сучасного живопису Івана Марчука, зачиняєте по-іншому, і Ви в блискавичній мінімалістичній експресії львівської художниці Наталки Хавки.

Гурт «Очеретяний кіт» приймає участь у заходах волонтерської організації «Музичний Батальйон». Пісня «Шлях на Мар’їнку» - це музично-поетичний нарис-пригода українських музик на сході в зоні АТО.

Диск записано на студії Crystal Sound, режисер Сергій Тягнирядно, за сприяння Творчого Об’єднання «Музичний Батальйон».

Історична довідка:

Гурт був заснований у 1995 році. Пройшов неодноразові зміни складу. Стилістично набув цілісності на чолі з Романом Крілем десь у 1998 році, коли вийшов касетний магнітоальбом «Бурса». Попередній матеріал зберігається в невідомих архівах і є вельми цікавим.

Далі були альбоми: електронний «Манія», фольк-панк «Коломийки», невиданий та «закопаний», російськомовний «Фаза покоя», «Мандрівка в Косаківку», та «Демидівський альбом», записаний в хаті-мазанці на «очеретяній базі» в селі Демидівка, Жмеринського району. У 2016 році вийшов альбом «20 кроків» присвячений ювілею існування гурту, а також пісні в збірці «Ой, у гаю при Дунаю», упорядник – Роман Кріль.

Гурт ставав кілька разів переможцем фестивалю «Червона рута» у номінації «Акустична музика». Брав участь у фестивалях: «Шешори», «Мазепа-фест», «Країна мрій», «Арт-поле», «Славське-рок», «Козак фест», «Дунайська січ», «Лудинє», «СODA» таі багатьох інших.

Склад «Очеретяного кота»:

Роман Кріль – голос, гітара;
Микола Доляк – голос, гітара, флейта, піаніка;
Володимир Войчишин – голос, бас-гітара;
Андрій Войтюк – барабани;
Сергій Тягнирядно - бек-вокал, клавішні.