Презентація нового альбому «Налягай на весла»

06 червня 2017 532 times
(1 Vote)

Вінницький гурт «Очеретяний кіт» презентує новий альбом під назвою
«Налягай на весла».
До збірки ввійдуть як авторські твори, так і обробки народних пісень.

9 червня, о 19:00, у культурному центрі "Educatorium" (Київ) відбудеться концерт-презентація нового альбому подільського гурту «Очеретяний кіт» - «Налягай на весла». Особливостями збірки є не тільки класичні «котячі нариси» з буденності яскравих героїв, але й кілька дуетів.

Найбільш монументальним та епічним твором є обробка народної пісні «Їхали чумаки». Разом з «Очеретяними котами» цю пісню записали гурти: «Гайдамаки», «ДахаБраха» та неперевершена Катя Chilly.

Ще два яскравих дуети записано з Тонею Матвієнко та Мавкою (Ірина Скрипнікова). Першу композицію «Електричка», яку шанувальники гурту знають ще з кінця 90-х, записано разом з автором Анатолієм Секретарьовим, якому у 2017 році виповнилось сімдесят. А також пісня «Піють півні» з Міськом Барбарою («Мертвий півень»).

Особливістю оформлення є два настрої сприйняття пісень, в залежності яким боком Ви зачиняєте альбом. З одного боку філософськи спокійні мотиви від генія сучасного живопису Івана Марчука, зачиняєте по-іншому, і Ви в блискавичній мінімалістичній експресії львівської художниці Наталки Хавки.

Гурт «Очеретяний кіт» приймає участь у заходах волонтерської організації «Музичний Батальйон». Пісня «Шлях на Мар’їнку» - це музично-поетичний нарис-пригода українських музик на сході в зоні АТО.

Диск записано на студії Crystal Sound, режисер Сергій Тягнирядно, за сприяння Творчого Об’єднання «Музичний Батальйон».

Історична довідка:

Гурт був заснований у 1995 році. Пройшов неодноразові зміни складу. Стилістично набув цілісності на чолі з Романом Крілем десь у 1998 році, коли вийшов касетний магнітоальбом «Бурса». Попередній матеріал зберігається в невідомих архівах і є вельми цікавим.

Далі були альбоми: електронний «Манія», фольк-панк «Коломийки», невиданий та «закопаний», російськомовний «Фаза покоя», «Мандрівка в Косаківку», та «Демидівський альбом», записаний в хаті-мазанці на «очеретяній базі» в селі Демидівка, Жмеринського району. У 2016 році вийшов альбом «20 кроків» присвячений ювілею існування гурту, а також пісні в збірці «Ой, у гаю при Дунаю», упорядник – Роман Кріль.

Гурт ставав кілька разів переможцем фестивалю «Червона рута» у номінації «Акустична музика». Брав участь у фестивалях: «Шешори», «Мазепа-фест», «Країна мрій», «Арт-поле», «Славське-рок», «Козак фест», «Дунайська січ», «Лудинє», «СODA» таі багатьох інших.

Склад «Очеретяного кота»:

Роман Кріль – голос, гітара;
Микола Доляк – голос, гітара, флейта, піаніка;
Володимир Войчишин – голос, бас-гітара;
Андрій Войтюк – барабани;
Сергій Тягнирядно - бек-вокал, клавішні.