Унікальний україно-естонський гурт Svjata Vatra відіграв у Києві

09 липня 2017 3511
(1 Vote)

Днями у столичному «Докері» вирували неповторні емоції: до України завітав абсолютно унікальний музичний проект: фронтмен-українець Руслан Трочинський (колишній тромбоніст гурту «Гайдамаки», який 13 років тому переїхав з України до Естонії) разом з музикантами-естонцями зачарували своєю нордичною етнікою та полонили унікальними версіями українських народних заспівів.

«Svjata Vatra»- унікальний музичний проект на перехресті української та естонської культур: стиль гурту«fire-folk», як визначають його самі музиканти, народився саме завдяки поєднанню українського тромбону та естонської дуди.

«Svjata Vatra» - це вируюча в просторі чоловіча енергія та неординарне поєднання музичних інструментів двох країн - України та Естонії.

Окрім тромбону та естонської дуди, в створенні музики «Свята Ватра» використовує дрибму, волинку, дерев’яний ріг, сопілку та ударнi iструменти, а задля створення ритмічного малюнку лідер гурту інколи навіть застосовує…косу.

Фронтмен «Святої Ватри», Руслан Трочинський, народився і виріс в Україні, впродовж 5 років був тромбоністом відомого гурту «Гайдамаки». Через неймовірне кохання до естонської дівчини, в 2004 році переїжджає до Естонії і наступного ж року знайомиться із майбутніми музикантами новоствореного гурту «Svjata Vatra».

За 12 років існування, музиканти відвідали з концертами Францію, Україну, Швецію, Фінляндію, Німеччину, Чехію, Румунію, Нідерланди, Великобританію, Польщу, Бельгію, Латвію, є одним із найпопулярніших фолк-гуртів Естонії.

В 2010 році естонський режисер відзняв документальну кінострічку «Püha tuli» (естонською «свята ватра») про інтеграцію українця в життя та мистецтво Естонії. Майже годинну стрічку побачили в кількох країнах Європи (в Україні стрічка була презентована на кінофестивалі «Молодість»). Візити на Батьківщину останні роки для Руслана Трочинського носять не тільки характер відпочинку: допомога добровольчим батальонам та волонтерам, передача засобів медичної допомоги на кошти, зібрані в Естонії, благодійні виступи на Сході - неодмінні атрибути поїздок до України. До речі, за день до Київського концерту, «Svjata Vatra» відіграла концерт на батьківщині Руслана Трочинського, у Добропіллі.