Крихітка

Гурт “Крихітка” виник в 2007 році, заснований колишніми учасниками гурту “Крихітка Цахес”, котрий існував протягом десяти років. Його в 1997 році спільними зусиллями заснували барабанщик Джек (Євген Матковський) та гітарист Міхон (Михайло Гічан), які раніше грали індустріальний рок в колективі “Крипта”. Пізніше до них приєдналися бас-гітарист Микола Матковський і вокалістка – Каша Сальцова (справжнє ім’я – Олександра Кольцова). Назва гурту виникла через сон Каші, в якому гітарист Міхон в костюмі ведмедя з білими рукавичками сказав: “Крихітка Цахес,” і підняв великий палець. Із героєм знаменитої казки Гофмана, тим не менш, музиканти свою назву не асоціювали. Стиль гурту початково сформувався як доволі важкий рок, близький до пост-панку із глибокими соціальними текстами. Протягом восьми років, не записуючись в студії, музиканти активно гастролювали, виступаючи на багатьох українських фестивалях, серед яких – “Червона рута” (в 2001 році “Крихітка Цахес” – лауреат в номінації “Рок-музика”), “Рок-екзистенція” та багато інших. Пам’ятними є також спільний виступ гурту разом з “Димною Сумішшю”.

Перший студійний альбом “Крихітки Цахес” побачив світ у 2005 році. До платівки “На першому місці” увійшло п’ятнадцять пісень (включно з двома реміксами та спільним треком з Іреною Карпою). В тому ж році світ побачив відеокліп на центральну композицію альбому – “На першому місці”. Альбом включав у себе суміш різноманітних музичних елементів, кожна пісня мала свій власний стильовий відтінок. Пізніше солістка згадувала: “Мені здається, що ми продемонстрували власним прикладом, що з підвальної групи студентів можна пройти якийсь шлях, знайти свій стиль”.

Група стала досить популярною, дехто називав Кашу однією з центральних фігур тогочасної української рок-музики, своєрідною “українською Земфірою”. Але непередбачувані трагічні обставини склалися вже невдовзі після виходу першої платівки: несподівана і важка хвороба гітариста Міхона застала всіх зненацька. А вже в липні 2007 року було оголошено про його смерть. Група важко пережила втрату товариша і після цих подій проіснувала недовго. Останні події, пов’язані з “Крихіткою Цахес”, відбувалися восени 2007, коли Каша взяла участь в телепроекті каналу ICTV “Акули бізнесу”, на якому добилася безвідсоткової позики для зйомок кліпу на пісню “Монета”.

Розпад гурту “Крихітка Цахес” не став завершенням творчої діяльності музикантів. Майже одразу ж вони створили новий проект – “Крихітка”, в якому зі старого складу гурту залишились Каша Сальцова та Дмитро Мрачковський, новим барабанщиком колективу став Олександр Зленко. Першою студійною роботою новоствореної групи став сингл “Монета” в 2009 році. А перший повнометражний альбом побачив світ в грудні 2009 року, в якості продюсерів виступили екс-учасники “Океану Ельзи” Дмитро Шуров і Юрій Хусточка. До “Рецепту” ввійшло тринадцять композицій (пісню “Пульт” було записано спільно з вокалістом “Esthetic Education” Луї Франком). Альбом “Рецепт” мав неабиякий успіх в слухачів, гурт “Крихітка” став одним з найпопулярніших в Україні. Після цього колектив став постійним учасником найбільших в країні рок-фестивалів. Після виходу першої платівки в творчій кар’єрі “Крихітки” відбулася перерва, пов’язана з втратою Кашею Сальцовою голосу. Лікування тривало декілька місяців, після чого колектив відновив концертну діяльність.

“Крихітка” також є першопрохідцем у багатьох сферах української музики. Музиканти першими в Україні презентують стерео і 3D-фотосесію. Вони також запропонували акцію “Привези колектив у своє місце”, даючи концерти там, де більше ста п’ятидесяти людей бажали відвідати їх концерт. А перед випуском нової платівки – синглу “Донор” – відбувся проект CrawdREfunding, в рамках якого відбувся збір коштів шанувальниками гурту для запису на студії. Результатом став новий електро-сингл, до якого увійшло п’ять композицій. Сама Каша Сальцова теж активістка і новаторка. Співачка - вегетаріанка та послідовниця straight edge (панківська філософія, яка передбачає, зокрема, відмову від наркотиків). “Тіло – храм, а не прохідний двір”, - пояснює Сальцова свою позицію.

Протягом останніх семи років “Крихітка” випустила ще чотири сингли – “Може бути” (2013), “Візитівка” (2014), “Без імені” (2015) та “Струм” (2016). Особливу увагу громадськості привернув кліп на пісню “Без імені”, присвячену волонтерам та учасникам АТО. Під час зйомок кліпу було використано смс-листування між військовими та волонтерами. “...у “Без імені” ми вперше співаємо про те, що торкнулось кожного українця, незалежно від статі і віку”, - так Сальцова прокоментувала подію, яка знову загострила увагу на творчості «Крихітки».

Наступний альбом музиканти обіцяють випустити вже зовсім скоро, а Каша Сальцова говорить про наступний етап творчості гурту доволі загадково :

“...мені здається, що як громадянин я була активнішою, ніж як музикант минулого року. А ще я сподіваюся, що ви почуєте від нас нові пісні. Яка кількість їх буде, ще не відомо, але ми робимо все можливе, повірте. І неможливе також.”

1 1 1 1 1 Рейтинг 0% [0 Голоса (ів)]