Vivinne Mort

Vivienne Mort

Vivienne Mort – український інді-колектив з Києва, сформований в 2007 році Даніелою Заюшкіною, вокалісткою, композиторкою і авторкою текстів гурту. Назва групи походить від вислову “Душа безсмертна” (vi – життя, vien – іти, mort – смерть), перефразованої самою Даніелою.

Початок діяльності гурту був доволі складним – колектив формувався довго, перші пісні записувалися за допомогою сесійних музикантів, на концертах Vivienne Mort постійно грали різні люди. Треки “Лети” і “День, коли святі...” побачили світ першими – у 2008 році. Прорив стався в грудні 2010-го – нарешті навколо Даніели сформувався постійний колектив і почався запис першого студійного EP-релізу – “Essentuki LOVE” (Єсєнтукі – ім’я кота солістки гурту). До дебютної платівки увійшло п’ять композицій, серед них – вже досить популярна на той момент у мережі пісня “Лети”, яка стала одним з головних хітів у перші декілька років існування гурту. Міні-альбом відразу ж привернув до себе увагу – на сайті Fa.Diez його визнали кращою українською платівкою року. Vivienne Mort стали частими гостями музичних фестивалів і до 2013 року підготували матеріал для виходу довгоочікуваного повнометражного альбому – “Teatr PipinO”, до якого увійшло дев’ять композицій. Стиль альбому в дечому навіть схожий на кабаре, як і виступи команди, які з часом набули близької з театральним дійством форми. Самі музиканти також не схильні визначати свій жанр як “інді-рок”, бо не хочуть заганяти себе в рамки певного напрямку і стверджують, що термін “музичний театр” їм значно ближчий. Про платівку Даніела розповідає: "Театром PipinО" ми завершуємо певний етап, в ньому є пісні, які я написала ще в школі ми їх записали і потроху з ними прощаємося.”

Після виходу двох альбомів і першого відеокліпу (“Сліди маленьких рук”, 2013), колектив активно працює над новими проектами. Наступний міні-альбом, “Готика”, побачив світ вже через рік, у жовтні 2014. Гурт презентував новий матеріал у Львові, в драматичному театрі ім. Лесі Українки. До платівки увійшло п’ять пісень, записувалася вона ретельно, музиканти більше і старанніше працювали над якістю звуку та подачею нових пісень. Після презентації матеріалу “Vivienne Mort” проводить концертний тур, який супроводжується концептуальним відеорядом. Невдовзі відзнято кліп на пісню “Риба”.

Третій міні-альбом “Filin”, що цього разу складається з шести акустичних композицій, Даніела з командою презентували в березні 2015 року. Музиканти вирушають у великий тур Україною. До нової акустичної програми гурту увійшов як новий матеріал, так і переосмислений старий. Крім того, побачив світ відеокліп на пісню “Ти забув про мене”.

Менш ніж за рік після виходу альбому музиканти випускають наступний EP – “Rosa”. Тим часом популярність “Vivienne Mort” росте з блискавичною швидкістю – за даними сайту Cultprostir.ua група визнана “Прогресом року” та “Колаборацією року”. До альбому “Rosa” увійшло сім композицій – на центральну, “Пташечка”, яка вийшла окремим синглом, музиканти зняли кліп у Мумбаї (Індія), де Даніела працювала над саундтреком до фільму “Три з половиною” Дарії Гай. З програмою “Rosa” гурт відіграв осінній тур – “Твоя Vivienne Mort”, побувавши на сценах трьох польських та тринадцяти українських міст.

На початку 2017 року “Vivienne Mort” взяли участь у національному відборі до Євробачення, виступивши у півфіналі з новою піснею “Іній”, але далі пройти не вдалось.

Цей нетиповий колектив пропонує зовсім нову музику – непохитно відверту і багатогранну, близьку до театральної подачі, адже кожен концерт групи – майже спектакль, щирий і відданий слухачам. Саме контакти з публікою роблять виступи колективу особливими. Даніела після виконання фінальної пісні обіймається з шанувальниками, постійно підтримує зв’язок із залом. Тексти пісень – завжди різні, це і любовна, і філософська, і глибока інтелектуальна лірика (як от “Персефона” чи “Ірен”). Та й сама вокалістка Vivienne Mort – особистість нестандартна і харизматична. Вона захоплюється творчістю Селінджера, виступає босоніж і сама дає творчі імена кожному альбому, сприймаючи його так, ніби він герой якоїсь казки – колись забутої, а тепер відтвореної за допомогою музики. Солістка називає маніфестом гурту “Vivienne Mort” фразу однієї зі своїх пісень – “Відпусти свою рибу”. За словами співачки, це не тільки заклик до вегетаріанства чи до здорового харчування. Це заклик до милосердя і до любові, якими переповнена музика гурту.

«Я просто довго дивлюся на людські обличчя, а потім висловлюю почуття”, - каже Даніела про свою творчість.