Про Muscreators, фестивалі та проекти, які створюються для просування молодих гуртів

3567
olya Про Muscreators, фестивалі та проекти, які створюються для просування молодих гуртів — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Інтерв'ю з Ольгою Білозір, засновником платформи, яка допомагає музичним гуртам в напрямку концертного менеджменту - Muscreators.


Розкажи про себе, про свої захоплення.

Захоплення - це і є моя робота. Драйвить якісна музика. Коли чую невідому, але класну команду і бачу, як вони могли б поїхати на велику сцену, виступити на великих фестивалях. Це мене дуже надихає, тому і створюю різні проекти для музикантів.

Тобто ти зацікавлена ​саме в популяризації невідомих музикантів?

Так, за великим рахунком у відомих артистів вже є свої менеджери, концертні директори і ціла команда. А я відкриваю нову нішу. Тут, звичайно, багато що залежить від бюджету. Якщо в гурту є фінансові можливості, то і процес розкрутки йде набагато швидше. Коли гурт частіше може записуватися на студіях, знімати відео, їх продукт легше просувати.

А як щодо колективів, які тільки починають заробляти на музиці? Вони не можуть стати популярними без великого бюджету?

Не зовсім. Адже завжди можна записати хітовий сингл, зняти вірусний ролик, зробити промо, на тому ж ​YouTube​. Головне, щоб гурт також прагнув стати популярнішим, частіше з'являтись на очах у слухачів. Не раз в рік записали пісню і забули. Потрібно послідовно і регулярно підживлювати свою публіку і нових фанів. Звичайно ж, важливо заздалегідь продумати стратегію розвитку команди, прописати і дотримуватись її.

IMG_7784 Про Muscreators, фестивалі та проекти, які створюються для просування молодих гуртів — UA MUSIC | Енциклопедія української музикиРозкажи про один зі своїх проектів - Artskinfest.

Цей фестиваль був створений ще в 2011 році. Спочатку відбори, голосування журі та публіки, а потім кращі команди проходили у фінал. Artskinfest був створений саме для нонейму. Він проходив в різних форматах. Наприклад в Atlas проводили, і O.Torvald запрошували для виступів. Але свої труднощі теж, звичайно, були.

 

Розкажи докладніше, з якими проблемами доводилось зіштовхуватись в роботі над проектом Artskinfest?

Нам не вистачало коштів для того, щоб це стало масштабно, а також досвіду. Не зовсім знали, як це все відбувається, як треба правильно зробити. Був один випадок: ми вибрали популярну серед студентів зірку, виконали всі умови, а музикант просто за два тижні до нашого фестивалю дав безкоштовний концерт на відкритому заході. На фестиваль вже ніхто не хотів йти. Мовляв, навіщо платити більше, якщо можна послухати якісну музику безкоштовно. А в нас були саме на цього хедлайнера ставки. Це була перша помилка)

Що було потім?

Після фестивалю “попали на гроші”. Довелося навіть продати гараж, щоб розібратися з боргами. Але я все одно продовжила справу. Правда трохи прибрали масштаби і більше зконцентрувались на камерних сценах).

Artskinfest тепер носить іншу назву, вірно?

Так, перейменували в Music Ring. Якщо раніше призи отримували майже всі гурти, багато, але не сильні, зараз - лише один. Але, звісно, команда-переможець отримує глобальний приз. Вирішили сконцентруватися на просуванні однієї команди, але більш глобально у плані саппорту.

Як ти думаєш, чому гурти приймають участь в Music Ring?

Тому що у них з'являється шанс стати переможцем, який отримує потужні призи для свого подальшого розвитку: запис пісні на професійній студії, обкладинку для синглу, професійну фотосесію, запис відео від нашої спільноти Muscreators і подальше просування цього відео через Аir Music, офіційного партнера Youtube в Україні. Також до нас приєднався радіо-партнер - JAM FM, який подарує одному з фіналістів гарячу ротацію синглу.

Розкажи як і коли прийшла в голову ідея створити Muscreators?

Ця компанія створювалася сама по собі, роками. У музиці близько 10 років. Все почалося в 2010 році, коли мене запросили організувати День Києва на одній з локацій Подолу. Я тоді ще нічого не розуміла в цій справі, бюджету, як такого, не було на зірок. Але свято пройшло як треба, адміністрація міста навіть преміювала нас за організацію гідного шоу для киян. І тоді музичні команди зрозуміли, що навіть не будучи особливо відомими, у них є шанс виступити на великій сцені перед сотнями столичних жителів. Після цього музиканти почали самі до мене звертатися з питань промоції та організації концертів. Так і почала зароджуватися компанія Muscreators.

31qx4jkRvU4 Про Muscreators, фестивалі та проекти, які створюються для просування молодих гуртів — UA MUSIC | Енциклопедія української музикиЯкі у тебе професійні плани на майбутнє?

В нас є проекти, як Music Ring і Live music session, але зараз ми все ж більше сконцентрувалися на Music Ring. І, звичайно ж, наш сервіс Muscreators, який об'єднує локації і музикантів. Сервіс працює в напрямку концертного менеджменту. Глобальні найближчі плани - в Music Ring визначити переможців і зробити презентовану розкрутку, запустити сайт-платформу Muscreators і просунути музичні команди на літні фестивалі.

Проект ВідеоЖара, ти була програмним директором. Розкажи про цей досвід.

Коли прийшла на проект спочатку була project-менеджером. Потім внаслідок взяла на себе обов'язки програмного директора. Ми поїздили з виступами по містах-мільйонниках, згодом зробили два дні фестивалю в Києві. Це був захід глобального масштабу, його відвідали понад 20 тисяч осіб за 2 дні. Після чого робила 4 дні ВідеоЖара на Atlas Weekend.

Зараз ти б хотіла більше сконцентруватися на своєму бренді?

Я готова піти працювати на фестивалі заради того, щоб просунути свої команди. Всі гурти, які я хочу популяризувати, гідні, щоб виступати на заходах таких масштабів.

Що тебе заряджає в твоїй роботі?

Отримую величезний кайф, коли команди, наприклад, приїжджають з інших міст, з концертів, або отримують від нас зйомку фірмового ролику, організацію концерта чи ефіру, і кажуть: "Все пройшло круто!". Ці ідеї можна і потрібно реалізовувати.

Які проблеми існують в твоїй роботі?

Проблеми з пошуком спонсорів. На жаль, бренди не дуже активно беруть участь в розвитку талановитих команд. Хоча їм це дійсно могло б бути вигідно, особливо якщо говорити про масштабні фестивалі. Можливо, це через те, що з боку заходів не надходить якогось дійсно цікавої і унікальної пропозиції. Не просто банер повісити на стенді, цього мало. Потрібно щось насправді унікальне.

І на закінчення нашої розмови, що ти можеш сказати читачам?

Улюблена справа може стати професією всього вашого життя. І не обов'язково, щоб ця професія існувала прямо зараз. Можливо, ви самі станете відкривачем нового напрямку, який народиться з вашої улюбленої справи.