Колискові від українських виконавців

Категорія: Новини
look Колискові від українських виконавців — UA MUSIC | Енциклопедія української музики5554
koliskovi Колискові від українських виконавців — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Дитячий фольклор і його жанри формувались протягом різних історичних епох, у різні періоди розвитку нації. Численні пісні сягають корінням в глибину віків, беручи початок від традиційних народних обрядів та вірувань. У деяких культурах було прийнято, щоб мати одразу після народження складала дитині особливу «особисту» пісню, яка б супроводжувала його все життя. Будучи одними з найдавніших за походженням форм фольклору, колискові є першими музичними враженнями немовляти. Першою зустріти дитину в цьому світі покликана колискова пісня - дивовижний дар минулого. Створена в далеких століттях, передаючись із покоління в покоління, вона дійшла і до нашого часу. Давні недаремно говорили, що виховання людини починається з колискових пісень. Не перелічити чудових колискових, написаних знаменитими дитячими поетами, сучасними письменниками і зірками естради.

В репертуарі майже кожного українського артиста є колискова. Частину з них ми сьогодні вирішили вам представити.

Саша Кольцова (Крихітка) і Олег Каданов (Оркестр Че) написали на вірші поета Сергія Жадана пісню Колискова, яка стала будильником для нового соціального проекту Wake up in peace (укр. Прокинься в мирі) волонтерів Повернись живим.

"Це історія про кожного з нас, коли, будучи дитиною, шукаємо щось фантастичне, неіснуюче для дорослих, казкове. Наша історія про хлопчика, який знає таємне місце на старому горищі, де живе Ніч-Казка. Навідуючись до неї у гості, він потрапляє з нею у країну снів..."

"Відео оповідає звичайну історію про те, як у молодій сім’ї з’являється дитина, і батько робить колиску для малечі."

Святослав Вакарчук

КАНА

Залишайте й свої улюблені колискові у коментарі та діліться сторінкою з іншими!