10.12 / Оркестр Радості і Щастя Familia Perkalaba

Категорія: Новини
look 10.12 / Оркестр Радості і Щастя Familia Perkalaba — UA MUSIC | Енциклопедія української музики623
24824247_1145215509021393_1564566732_n 10.12 / Оркестр Радості і Щастя Familia Perkalaba — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Перкалаба – музичний гурт з Івано-Франківська, що з’явився у далекому 1998 році. Як відомо, назва його походить від гуцульського села, що на межі Франківщини, Чернівецької області та Румунії. Не так давно гурт відзначив свою шістнадцяту річницю, трохи змінив склад, а відтоді і назву – тепер це Familia Perkalaba. Восьмеро музикантів створюють музику у стилі яку музиканти самі називають urban-roots, однак навряд чи усе різнобарв’я музичних напрямів і стилів у творчості Familia Perkalaba можна вмістити в одне визначення. – Наша музика має глибоке гуцульське коріння, однак вона зазнає різноманітних впливів – від балкан-біту до французького хіп-хопу, рутс-реггей чи аргетинського танго вперемішку з болівійським ска, – розповідає нам Олег Гнатів, більш відомий як Мох, продюсер гурту. – мультикульти – це те, що залишить цей світ кольоровим при макдональдсовій глобалізації. 

Окрім того, що Familia Perkalaba вже багато років успішно гастролює Україною, гурт за цей час чимало подорожував із виступами і Європою. І зовсім не дивно, що і там без «бісів» не обходилося: – Як правило, лайн-ап у нас година тридцять, а граємо зазвичай більше двох, бо не відпускають. Публіка завжди реагує саме на артиста, на його енергію, енергетику та відкритість, – наголошує Мох. Та і сам світ зараз надзвичайно відкритий – було б бажання брати з нього щось нове. На нашу музику впливають і інші люди, і культури і, врешті, весь світ. 
Свою п’ятнадцяту річницю музиканти вирішили відзначити випуском нової платівки, яка суттєво відрізняється від попередніх семи альбомів гурту. Альбом Familia Perkalaba «Tribute to Gutzul Sound System», що вийшов у січні цього року, – це унікальний проект, аналогів якого в Україні ще не було. Тридцять два артисти з п’яти країн (Україна, Польща, Німеччина, Білорусія, Росія) об`єдналися, щоб створити це справжнє свято музики для своїх прихильників. Серед них – ДахаБраха, Dakh Daughters, Zapaska, GrozovSka Band, Куку Шанель, Юрій Андрухович і Karbido, RotFront, НОМ та багато інших талановитих музикантів. – Для нас це великий прояв поваги і любові до того, що ми робимо, від братів по розуму, – розповідає Мох. – Такі проекти власне цінні своєю унікальністю – ми вже робили і авторські альбоми, і ремікси (як чужі, так і власні авторемікси), лайви – ось тепер серед наших релізів з’явився і трибьют. 

Музика Familia Perkalaba торкає своєю знайомістю та живістю. Але цей варіант дежа-в’ю зовсім не є постмодерною спробою цитування алюзій. Музика доволі абстрактна, а тексти не переобтяжені смисловими галюцинаціями. Співання слів - чи то любовної ахінеї, чи псевдо-фольклорного соцоптимізму - не те, щоб не має значення, але набирає радше енергетичної, аніж смислової функції, і не тягне на себе ковдри, підпорядковується логіці музики, логіці звуку. Грамотний панк чи раста зробить файну пісню з одного рядка, з яскравого словосполучення. Що ж тоді є цікавим? Драйв! Те, що зветься драйвом. Не зовсім вправне володіння інструментами відходить на концерті на другий план, де музики беруть своє позитивною, задерикуватою енергетикою, що накочує хвилями в зал зі сцени.

Присутність комунікації. Музика немовби сповнена фольклорних мотивів насправді претендує на те, щоб стати народною і граною на весіллях. Критики намагаються провести паралела, порівняти з кимось. Але тут метода проста - еклектика і бриколаж. Усе може з’єднуватися одне з одним, вплітатися у звукову весело й органічно. Все єдине. Легкість, гумор, безтурботність в такому поєднанні – фірмовий стиль.

Ненавмисність. Просто - музика Гір. Постійна присутність гір, чистого повітря, сонця. І головне, що це не імітація. Багато чого можна імітувати: інтелект, світову скорботу. Але тільки не справжнє розгільдяйство, стьоб і відв’язанність.
Анархізм. Все, що подається сьогодні нам як події першочергового значеня, найважливіші фактори життя - політичні копирсання, шоу-бізнесові миготіння, великі гроші; все, що насправді не має жодного стосунку до людського життя, його глибинної сутності, а тільки забруднює простір і повітря - не почуєш в музиці "Familia Perkalaba".

Концертна програма Familia Perkalaba - це черговий надреальний трансовий меседж Оркестру Радості і Щастя з тієї дороги життя на якій існують музиканти. Нові речі, поряд з свіжими незвичними версіями старих бойовиків є свідченням присутності постійно ЖИВОГО в екзистенційному людей з Familia Perkalaba. Варто занирнути до дна в ці драматичні глибини хоча б для того що коли енергія і харизма Оркестру Радості і Щастя винесе наверх під небо, ти відчуєш справжній смак повітря там де Горрри... Головною ознакою справжньої любові до всього є гармонійність і довіра до світу. Familia Perkalaba може помилятись, Familia Perkalaba може заганятись, але Familia Perkalaba не може брехати. Нема сенсу.

Придбати квиток