Файне місто 2017 - найкрутіша подія липня, або як Skindred задав заряду на рік вперед

Категорія: Новини
look Файне місто 2017 - найкрутіша подія липня, або як Skindred задав заряду на рік вперед — UA MUSIC | Енциклопедія української музики2218
Fajne-misto Файне місто 2017 - найкрутіша подія липня, або як Skindred задав заряду на рік вперед — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Ось уже пройшов майже тиждень, як відгриміла найгучніша подія липня в Україні, закінчився чотирьох денний фестиваль Файне місто, ми відійшли до буденних справ і самий час поділитись із вами враженнями як круто це було.

Цьогорічний фестиваль був 5-тим ювілейним, територія була змінена з аеродрому на іподром, та у нової території є як свої плюси, так і свої мінуси.

З плюсів можна відмітити те, що на території фестивалю окрім тіньових зон були хоч якісь дерева, які жителі безкоштовного наметового використовували, як дрова для вогнища.

Стосовно мінусів, то тут можна відмітити територію відведену для безкоштовного наметового містечка, яке знаходилось на недавньому полі (стерня + постійний пил) й на відміну платному наметовому у безкоштовному не була засіяна трава і жодних кущів не було.

Якщо ж в червні вам через постійні дощі здавалось, що спеки вже не буде, то ви дуже сильно помилялись, адже усі 4 фестивальних дні була неймовірна спека, і доводилось шукати тіньові зони і очікувати початку виступів гуртів.

Прокидатись доводилось в 8 ранку, а то й раніше, бо в палатці ставало настільки спекотно, що залишатись в ній було просто неможливо.

Стосовно доїзду до фестивалю, то з міста курсували маршрутки (вартістю 10 грн), або ж можна було доїхати будь якою маршруткою за цим напрямом (5 грн). Оскільки навколо не було жодних населених пунктів, а найближче село знаходилось за 4 км (у яке ми планували піти всі 4 дні, та так і не були там), то простіше було добиратись у Тернопіль, що всі й робили.

Це ще один з мінусів, адже минулого року можна було піти в те ж село, яке було майже одразу біля території фестивалю і поїсти смачної домашньої їжі, зарядити девайси та прийняти теплий душ, а інколи й іти нікуди не потрібно було, їжу приносили за копійки до входу на фестиваль.

Проблемно доїхати у Тернопіль не було, адже фестивальні маршрутки ходили одна за одною, також можна було зупинити їх на трасі, або ж взяти таксі чи старим добрим методом застопити автомобіль.

Проблемою на фестивалі були душі, адже через постійну спеку і пилюку хотілось приймати дуж по кілька раз на день, а особливо після слему.

Та все ж проблема з водою була лише в перший день, починаючи вже з другого проблема була, але це вже було терпимо. Можливо після минулого ФМ, коли був постійний вітер та дощ організатори не розраховували на такий попит на душі, а можливо це через нову територію, та я впевнений, що на наступний рік проблем з душом не буде взагалі.

Сцени між собою знаходились на значній відстані, особливо Dark i Light Stage. Головна сцена цього року була меншою, але на звук це не повпливало, гучності було більш ніж достатньо. Особливо звук можна відзначити на чорній сцені (біля якої ми жили в прямому сенсі), це приємне коливання в грудях, коли ти стоїш біля самої сцени просто неможливо забути.

Також цього року біля головної сцени не було твердої поверхні, і це як плюс, так і мінус. Погано те, що дуже швидко піднімався пил, особливо, коли починався слем, але добре те, що в цей самий слем можна було без переживань піти, а то минулого року, коли я під час слему впав і прокотився кілька метрів по взлітній полосі було не дуже приємні відчуття.

Стосовно фуд-кору, то їжі було багато, але великого різноманіття не було. Ціни починались від 25 грн за чебурек (який був найдешевшою їжою на фестивалі і очевидно ж, що черга була не меншою ніж у душі. Тоді ж по ціні йшло паніні за 35 і так далі, загалом поїсти на 100 гривень можна було добре, ціни не малі, але й не високі в порівнянні з Atlas Weekend.

Якщо ж говорити про лайн-ап то тут одразу все стає на свої місця, цього року організатори за мінімальну вартість квитка зуміли привезти таких всесвітньо відомий хедлайнерів, як Guano Apes, Poets of the Fall, Eskimo Callboy, Zardonic, Korpiklaani, Rage, Caliban і особливо хочеться відмітити Skindred, який просто розірвав всіх і все, зробив просто такий драйв, таке м'ясо, що ці емоції незабудуться до ФМ 2018 точно.

Хочеться ще відмітити загальну організацію, яка була більш ніж на високому рівні, за весь час перебування на фестивалі ми не побачили жодної сутички, охорона та волонтери завжди допомагали, хоча ми не раз до них звертались, також хочеться окремо подякувати медикам, які спасали від опіків й інших недуг.

Загалом фестиваль не обійшовся без мінусів, але це того більш ніж варте, адже ці 4 дні люди чекають цілий рік, збирають великі компанії, беруть відпустки на роботі, аби відірватись на повну, фестиваль Файне місто не дарма є територією вільних людей, бо сюди усі їдуть аби відпочити, насолодитись музикою, та незабутньою атмосферою, стати покемоном, драконом чи пікачу, обійматись зі всіма, сидіти біля вогнища та співати усім відомі пісні до самого ранку, спати по 4-5 годин на добу та бути бадьорим, заводити нові знайомства та просто насолоджуватись життям.