Українські зірки підтримали музей у благодійному проекті “Щирі”

Категорія: Новини
look Українські зірки підтримали музей у благодійному проекті “Щирі” — UA MUSIC | Енциклопедія української музики634
shiri Українські зірки підтримали музей у благодійному проекті “Щирі” — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Тіна Кароль, Ната Жижченко (ONUKA), Джамала, учасниці Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталка Галаневич долучилися до створення благодійного календаря “Щирі. Свята”

Проект “Щирі. Свята” продовжується!

“Ми надзвичайно раді, що до проекту долучилися відомі українки - Тіна Кароль, Ната Жижченко (ONUKA), Джамала, учасниці Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталка Галаневич стали героїнями благодійного календаря “Щирі. Свята” — розповідає організатор проекту, керівний директор ТЦ Домосфера (Domosfera) Наталія Кравець. — Ми хочемо показати всю красу українського костюму та зібрати кошти на благодійність. Цього року ми реалізуємо проект у партнерстві з Національним центром народної культури “Музей Івана Гончара”. Саме на його підтримку буде передано увесь прибуток від продажу календаря.”

Учасниці приміряли автентичні святкові строї. Для образу Тіни Кароль підібрали унікальне весільне гуцульське вбрання, яке спеціально для зйомки привезли з Івано-Франківської області. Бавовняна сорочка, вишита хрестиком, підперезана жакардовим поясом. Доповнює всю красу строю Тіни Кароль вінок зі сухозлітки, намистин та фігурних леліток.

Ната Жижченко (ONUKA) приміряла роль старшої дружки. Святковим атрибутом для дружки був калач та кептар “калинка” (плечовий одяг). Цікавим в образі Нати Жижченко є вінок квадратної форми.

“Вже втретє я беру участь у проекті “Щирі”, — розповідає Ната. — Ця зйомка допомагає по-справжньому відчути глибину своїх коренів. У мене є вишиванка, яка дісталася від бабусі з Чернігова, звідки веде рід моя сім'я. Бабусі зараз вже 87 років і це її перша концертна вишиванка, в якій вона потім все життя грала у складі тріо бандуристів. Вишиванка повністю розшита бісером на старовинній тканині. Я бережу її для особливої події. Хоч вона й завелика для мене, але її аскетичність та пишність – рідкісне поєднання, і для мене це дійсно скарб”.

Вперше долучилася до благодійного проекту та приміряла традиційний весільний костюм співачка Джамала. У її святковій вишиванці відображена восьмикутна зірка – символ гармонії, рівноваги та краси.

“Пам'ятати своє коріння, знати свою історію й традиції – це важливо для кожної сучасної людини, — ділиться враженнями Джамала. — Я спеціально обрала саме весільне вбрання, тому що для мене найбільш вражаючим та хвилюючим є обряд одягання нареченої. Я була на традиційному весіллі на Волині і на мене справили величезне враження місцеві обряди, які походять з сивої давнини. Вразили настільки, що дещо запозичила для власного весілля. Я люблю поєднувати сучасне та традиційне.”

“В гардеробі у мене є декілька вишиванок. З однією з них пов'язана дуже особлива історія. Коли я збиралась на Євробачення, вирішила, що на всіх прес-конференціях буду з’являтися в одязі з елементами українського народного костюму. Вже після перемоги я зрозуміла, що мені не вистачає ще одного вбрання – в якому я могла б вийти до журналістів коли прилечу до Києва. Тож цю вишиванку передали мені літаком в Стокгольм і по поверненню в Україну я була саме в ній”, — розповідає Джамала.

Образи героїнь доповнили дорогоцінним, на той час, намистом з дутого скла, яке поєднували з дукатами, коралами і бурштином.

“Проект “Щирі. Свята” – справжня історія, яка йде від серця, — говорять учасниці гурту Dakh Daughters Соломія Мельник і Наталка Галаневич. — Такі проекти важливі, адже наші традиції та історія мають дуже велику силу духу. Важливо мати цю опору і знати силу свого предка, що ти не один.”

Учасниці українського гурту Dakh Daughters були у строях з Центральної України. Увагу привертають пишні сорочки з модною брокарівською вишивкою та каламайкові пояси. Для образів Наталки та Соломії спеціально приготували жайворонків. Саме такими виробами з тіста українці зустрічали весну.

“У мене багато елементів народного одягу, які я часто поєдную із сучасними тенденціями. Є й старовинна закарпатська сорочка, якій 150 років. Це дуже рідкісний екземпляр”, — розповідає Соломія Мельник.

“Від моєї бабусі мені дісталась вишита сорочка у якій поєднані елементи молдавських та українських орнаментів. Такий мікс досить нетиповий і особливий для мене”, — ділиться історією Наталка Галаневич.

Виставка проекту “Щирі. Свята” відкриється 14 листопада у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”.

Замовити благодійний календар можна уже зараз за посиланням: https://goo.gl/MunnwL