Свобода та любов – це назавжди: Міхалок та «Ляпис-98» відіграли у Києві

15-го грудня в Stereo Plaza з Сергієм Міхалком і «Ляписом-98» відірвався чи не увесь Київ. Ініціатори альтернативного року, панк-року, ска або, як музиканти самі кажуть, «ортодоксального радикального шансону» в радянському просторі вкотре зібрали солд-аут і довели, що свободу і любов не зрадять ніколи. Музика «Ляписа» переможе будь-яку систему і печаль.

Сергія Міхалка вже можна назвати культовим музикантом наших широт. А музика «Ляпис-98» – не просто ностальгія та класика. Це щось, що стоїть особняком у музичному авангарді на всі часи.

Київський концерт у розпал новорічної метушні став черговою крапкою в солідному європейському турне групи. Адже вже відомо про подальші концерти «Ляписа-98» в Білорусі, Нідерландах, Данії, Грузії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Швеції та Англії.

Цей концерт афішувався як нова програма «Всем девчонкам нравится». Можна сміливо констатувати – сподобався він не тільки дівчатам та хлопцям, але і всім-всім-всім. Забитий зал і переповнений другий VIP-поверх – це люди різного віку від школярів до пенсіонерів, які не можуть ані всидіти, ані встояти на місці від музичного драйву. І гламурні дівчата в міні-сукнях, і старі рокери з віскі в руках, і неформальна молодь, і люди поважного віку. Весело було всім.

«Ау», «В платье белом», «Почтальоны», «Яблони», «Я верю», «Капитал», «Метелица», «Евпатория»: в якому б настрої і стані до Ляпіса не прийшов – будеш співати, танцювати і відриватися.

Справжній панк-хуліган Сергій Міхалок, не соромлячись об'єднувати ЗОЖників та алкоголіків, не тільки відчайдушно стрибав (у свої 47 років), виконуючи пісні, а й у проміжках хвацько і по-простому розмовляв з публікою. Міхалок читав вірші, розповідав про передозування «джефою», різанину в ресторанах, навчав правильно сидіти «на кортах» і дякував за все хороше «Володимиру Володимировичу: добре, що Маяковському»...

Це все може здатися просто хорошим концертом. Але коли чуєш, як оркестр заводить «Воины света», і бачиш сльози на очах сталевих чоловіків – розумієш, що таке сила справжнього мистецтва і революційна лірика. Зі старими добрими піснями «Ляпис-98» можна йти в бій, хоч любовний, хоч реальний – але обов'язково на краще і з розумінням, що зробиш максимум, щоб життя стало яскравішим, життя стало веселішим.

 

Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0026
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0036
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0044
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0050
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0051
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0059
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0104
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0128
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0147
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0152
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0197
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0791
Dmitriy Lantukh  Lyapis Stereo Plaza 0802 2

Фотограф Дмитро Лантух