oe_alona_ditu Нова пісня від Океан Ельзи та alyona alyona - Країна дітей — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Нова пісня від Океан Ельзи та alyona alyona - Країна дітей

Війна вимірюється не лише розміром захоплених територій, втраченим ВВП або кількістю вкрадених корисних копалин. Найцінніший ресурс — людський. Особливо коли мова йде про дітей. В Україні понад 33 тисячі дітей мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій та терактів. За час конфлікту на сході виросли діти, в житті яких завжди була війна. Вона по-різному приходила в їхній дім, але завжди лишала чорну мітку на згадку. У когось дитинство супроводжувалося звуками пострілів та вибухів, а до когось горе постукало в двері із трагічними звістками про загибель близьких...

Дітям України, які постраждали внаслідок війни, збройних конфліктів,
терактів, гурт Океан Ельзи та реп-виконавиця alyona alyona присвятили спільну пісню «Країна дітей».

Святослав Вакарчук: «В останні пів року я почав вивчати гіп-гоп культуру і класичний реп початку 90-х. І спробував уявити, щоби було, якби я читав. Так і записав демо. А потім в мене з’явилася ще одна ідея: саме на цю пісню зробити дует з alyona alyona, тому що вона не тільки нове і дуже актуальне покоління, але вона ще й мала стосунок до дітей, бо була вихователькою в садку і відчуває цю тему, як ніхто інший».

Вірші композиції авторства Сергія Жадана були написані в память Данила Дідіка. Це підліток, який у 2015 році загинув у Харкові внаслідок теракту під час Маршу єдності.


*У лютому 2020 року alyona alyona теж випустила трек “Коли ховають молодих”, який присвятила Дані.

Сергій Жадан: «Для мене це дуже приватна пісня. Попри те, що в ній йдеться про речі, які стосуються нас усіх. Надто щемкою є тема дітей, які мусять робити вибір, які прикривають собою дорослих, які, проростаючи в небо, фактично це небо над нами тримають. Мені дуже б не хотілося, щоби ця композиція сприймалась пафосно. Вона про речі болючі, але такі, що дають надію. Передусім це пісня, звісно, про любов».

Було вирішено зробити два варіанти пісні: один — більш ліричний, інший — більш драйвовий, для того, щоб якомога більше людей, які полюбляють різні жанри музики, почули це, пройнялися емоціями та змогли виразити свою підтримку постраждалим дітям.

alyona alyona: “Святослав написав мені на рахунок того, що в нього є дуже чудовий трек, написаний українським поетом і музикантом Сергієм Жаданом. Він запропонував мені ознайомитися з ним і сказати, чи близька мені така тема. Потім він награв на піаніно мелодію, наспівав текст, і кожен рядок, кожна нотка запали мені в душу. Тому я з великим задоволенням погодилася на те, щоб написати такий фіт, адже така тема мені близька.

Серед моїх підписників є дуже багато дітей з різних регіонів України, зокрема тих, які вимушені були покинути східну Україну. Для мене велика честь сказати кілька слів про них, висловити їм свою підтримку і слова вдячності саме в тій манері, в якій я це вмію робити найкраще - присвятити трек”

За спільним рішенням виконавців, кошти на монетизацію будуть передані на благодійність. Оскільки 2021 рік alyona alyona присвятила допомозі орфанним дітям - свою частину коштів виконавиця передасть в фонд “Орфанні синиці”.