Pororoka - Нащо (Video)

1507
clip_pororoka_backstage2 Pororoka - Нащо — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Український dark-folk гурт Поророка презентував кліп на тему Розстріляного Відродження. В основі сюжету історія трагічного кохання молодої художниці. Події розгортаються під час Великого терору 30-х років, коли чимало представників української інтелігенції було піддано репресіям радянської влади.

Серед постраждалих були і українські художники-монументалісти - послідовники школи Михайла Бойчука. Певний час вони активно і вільно працювали при радянській владі, зображуючи у своїх роботах, зокрема, побут українського селянства. Утім у 30-х роках режим побачив в них загрозу. У 1937 році їх було страчено за надуманими звинуваченнями у націоналізмі. Усі роботи бойчукістів були знищені, до наших днів збереглися лише невеликі роботи завдяки приватним колекціонерам - малюнки, ескізи, кераміка.

"Цей кліп по суті курсова робота, але по масштабу він вражає. Дуже вдячна команді, яка над ним працювала. Режисерка Олександра Конопля, студентка університету імені Карпенко Карого мала ідею - зняти таку історію про кохання, яке пережило час. Наша пісня на слова Шевченка "Нащо мені чорні брови", яку Саша просто почула в мережі, ідеально зійшлась з цією задумкою. Історія не заснована на історичних фактах, але вона є яскравою ілюстрацією того часу”, - розповідає фронтвумен гурту, Світлана Сугак.

Режисер та продюсер відеокліпу - студенти Київського нац. університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого: Олександра Конопля та Мар'яна Федчук.

  • Оператор - Богдан Гайдаш.
  • Головні ролі виконали - актори Марія Бруні, Юрій Кухаренко та Юрій Петанов.
  • Музика - Поророка
  • Слова - Тарас Шевченко "Думка"(Нащо мені чорні брови)