prihodko180 Біографії — UA MUSIC | Енциклопедія української музики

Анастасія Костянтинівна Приходько - українська естрадна співачка, що стала відомою, в тому числі і на батьківщині завдяки перемозі у 7-му сезоні російського шоу під егідою російського Першого каналу «Фабрика зірок» (рос. Фабрика Звёзд).

Представляла Росію на Пісенному конкурсі «Євробачення» 2009 року в Москві з піснею «Мамо», оригінал якої українською мовою, але яку виконано російською з україномовним приспівом, де посіла 11-е місце.

Анастасія Костянтинівна Приходько народилась 21 квітня 1987 року в місті Києві.

Мати Анастасії — театральний критик, працює в Міністерстві культури України. Настя змалку вчилася музиці, зокрема у музичній школі навчилась грати не тільки на фортепіано, але й на флейті, гітарі, крім того, відучилася за диригентсько-хоровим класом.

Професійну освіту Анастасія Приходько почала здобувати в Київському державному музичному училищі ім. Глієра.

У 15-річному віці (2002) спробувала себе на кастингу з відбору учасниць до складу дівочого гурту «ВІА Гра».

Після закінчення навчання в музучилищі за класом «народний вокал» і в Київському національному університеті культури і мистецтв співачка розпочала сольну кар'єру, взявши участь у низці українських і міжнародних фестивалів, в тому числі здобувши на одному з них (у Болгарії) 3-ю премію.

Популярність Анастасія Приходько здобула спершу в Росії, завоювавши перемогу в Російській «Фабриці зірок-7». Після перемоги у телеконкурсі молода співачка підписала контракт з продюсером Костянтином Меладзе. Невдовзі заспівала дуетом із Валерієм Меладзе пісню «Безответно».

Репертуар співачки складають як авторські, так і народні композиції українською та російською мовами. Анастасія має доволі рідкісний для естради голос — контральто, діапазон — три октави.

Анастасія Приходько прийняла рішення взяти участь в українському національному відборі 54-го Пісенного конкурсу Євробачення, що мав пройти у травні 2009 року в Москві (Російська Федерація), з цілком україномовною піснею «Мамо» і вже від самого початку розглядалася як один з найімовірніших переможців. Однак уже на стадії півфіналу відбору, що відбувся 8 лютого 2009 року, розгорівся доволі великий скандал — деякі з членів журі опротестували участь в конкурсі А. Приходько, апелюючи як до нібито існуючих регламентних порушень пісні, яку виконувала учасниця (тривалість понад 3 хв. і раніше оприлюднення твору до 1 жовтня 2008 року), так і до буцімто лобіювання виконавиці на найвищому рівні і навіть пропозицій підкупу членів журі. Інша сторона конфлікту, а саме продюсери К. Меладзе і О. Мозгова, а також сама співачка справедливо наводили в якості контраргументів заангажованість членів журі та вказували на інші численні порушення регламенту проведення відбору, серед яких головними були продюсування одним з членів журі, а саме О. Пономарьовим відразу двох учасниць. Головною вимогою протестувальників було повторне проведення півфіналу конкурсу. В результаті оприлюднення результатів півфіналу відтерміновувалося, а в опублікованому нарешті 19 лютого Національною телекомпанією України (НТКУ) списку виконавців, що потрапили до фіналу національного відбору на пісенний конкурс Євробачення-2009, імені А. Приходько не виявилось, адже її було дискваліфіковано за порушення регламенту конкурсу. Причому змінити рішення Оргкомітету українського національного відбору на «Євробачення-2009» не змогли ані відкритий лист А. Приходько до Президента України Віктора Ющенка, під яким підписалось чимало знаних діячів культури і мистецтв, у тому числі Софія Ротару, Микола Мозговий, Тіна Кароль тощо, ані заборона Шевченківського районного суду Києва від 5 березня проводити фінал національного відбору на участь у пісенному конкурсі Євробачення-2009.

За декілька днів до проведення українського фінального відбору, що відбувся 8 березня, вольовим рішенням професіонального журі російського відбіркового конкурсу Анастасію Приходько з піснею «Мамо» було включено 16-ю до складу фіналістів російського відбору на «Євробачення-2009».

У результаті на проведеному саме в переддень українського фіналу 7 березня фіналі російського відбіркового туру Анастасія Приходько виконала пісню «Мамо» з 2 російськомовними (перекладеними з оригіналу) куплетами і україномовним приспівом. У ході голосування співачка отримала більшість голосів — 25% на народному телефонному та SMS-голосуванні, а також отримала 6 проти 5 голосів професіонального журі в підтримку, відтак виборола право представляти Росію на «Євробаченні-2009».

Перемога Анастасії Приходько на російському фіналі відбору до «Євробачення-2009» так само породила скандал, зокрема Йосип Прігожин, продюсер російської співачки Валерії, основної конкурентки А. Приходько, заявив про бажання опротестувати результати відбору, також існують різні точки зору на відповідність проведення російського фіналу, в тому числі і виступу А. Приходько, існуючому регламенту, крім того, деякі росіяни не задоволені тим, що Росію представлятиме українська співачка, ще деякі не схвалюють україномовність її пісні, а Ліберально-демократична партія Росії в особі свого лідера В. Жириновського взагалі зробила заяву, що Анастасія Приходько як представниця Росії на «Євробаченні»-2009 завдає шкоди престижу країни й він намагається ініціювати розслідування в парламенті правочинності обрання представника від Росії. Відома своїми численними ксенофобськими висловлюваннями газета «Московський комсомолець» опублікувала статтю Артура Гаспаряна «Анастасия Приходько: „Гитлер был в одном прав“», в якій приписала співачці націоналістичні висловлювання. Співачка та її продюсер назвали ці звинувачення маячнею, а брат Анастасії Назар Приходько подав на газету в суд за наклеп.

Під час Євромайдану Анастасія в інтерв'ю ТСН заявила, що щодня буває на Майдані. Возить мітингувальникам їжу і одяг. 14 грудня 2013 р. виконала декілька своїх хітів зі сцени Євромайдану, чим дуже пишається.

Співачка також відмовилась відмовилась від усіх нагород, які їй були вручені в Росії. Про це вона заявила 2 грудня 2014 р. під час презентації свого нового кліпу в Києві, присвяченого українським бійцям. На своїй сторінці у Фейсбук Анастасія написала:
"Я відмовилась від всіх російських нагород. Якщо у когось ще були якісь сумніви, надіюсь, їх більше немає і не буде. Хочу, щоб ці "нагороди" принесли користь. Допомогли нашим бійцям-солдатам і добровольцям, а вата нехай обурується: "Доколе! руssкие награды будут бендеровцам помогать!". Мені на них начхати. Мені головне, щоб наші Герої повернулись додому... Слава Україні!"


Джерело: https://uk.wikipedia.org/